Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nierowna praca silnika Lanos przy wolnych obrotach

24 Lis 2007 21:30 9869 13
  • Poziom 9  
    Witam. Chcialem sie zapytac co mzoe byc powodem nierownej pracy silnika przy wolnych obrotach w samochodzie Lanos. Przy dodawaniu gazu strasznie dymi spala okolo 16 litrow paliwa poniewaz jak mi powiedzieli mechanicy dostaje zbyt bogata mieszanke. bylem u kilku mechanikow, na kompueterze nic nie wykazalo silniczek krokowy w porzadku przeczyszczony, rozrzad wymieniony, uszczelniacze wymienione swiece wymienione, sprawdzona lambda na pomiarze jest OK.pomocy co to moze byc ??
  • Poziom 23  
    Może ciśnienie paliwa ma za duże . Jak możesz to zmierz i będzie wiadomo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak odczyt z sondy może być dobry przy takim zachowaniu silnika
  • Poziom 17  
    tez troche w ta lambde nie wierze,chyba ze nie pali na wszystkie cylindry
  • Poziom 9  
    Sonda byla wykrcana przekladana do innego auta, a w tym czasie sprawdzalem dwie inne sondy z aut i dalej to samo sie dzieje wiec nie moze byc wina sondy....:(
  • Poziom 17  
    no to wypada zmierzyc czas wtrysku,oczywiscie f.powietrza i cz.temperatury sprawdzone?
  • Poziom 15  
    Sprawdziłbym jeszcze ciśnienie na cylindrach
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie.Sprawdź zawór ciśnienia na listwie.Jak jest zapieczony w pozycji otwarty to cały czas masz za wysokie ciśnienie.Najprościej zmierzyć cisnienie na listwie.Ma być ok. 2,7.Jak nie masz czym zmierzyć to sprawdź czy na powrocie cieknie paliwo.Jeżeli nie to znaczy,że masz za małe cisnienie albo uszkodzony zawór.Kiedyś z ciekawości w podobnym przypadku rozciąłem taki zawór i było w nim pelno paprochów skutecznie go blokujacych.Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    który silnik 8 czy 16zaworów, i jaka pojemność, oraz czy ma instalacje gazową ?
  • Poziom 17  
    dobre badanie najlepiej scanerem11 powinno wiele wyjaśnić
  • Poziom 9  
    a gdzie znajduje sie zawor cisnienia na listwie??
  • Poziom 1  
    witam mam takie same objawy mam silnik 1600 16 zaworowy z gazem prosze rowniez o pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    kolego sprawdż jeszcze zawór EGR (recyrkulacja spalin) czasami zdarza sie że się zacina i jest cały czas otwarty skaner nie pokaże jego błędu bo to jest zawór mechaniczny, a czy auto ma moc czy jest słabe???