Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujniki papieru w drukarce Tally 2155

25 Lis 2007 00:07 1301 4
  • Poziom 19  
    Witam,
    Czy ktoś z forumowiczów zna patent na oszukanie czujników w w/w drukarce? Z tego co wiem te drukarki maja to do siebie, że często te czujniki się zabrudzają i drukarka sygnalizuje brak papieru chociaż papier jest, czy jest jakiś sposób żeby drukarka cały czas widziała papier z pominięciem czujników? Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 12  
    Chyba Kolego przeszedłeś samego siebie z tematem oszukiwania czujników papieru w Tally 2155. Jest to szybka drukarka igłowa przeznaczona przeważnie do wydruków na składance. Jeżeli zablokujesz jakikolwiek z czujników papieru drukarka przestanie widzieć oprócz tego czy ma papier, czy nie, fakt początku strony i końca papieru. Efekt bedzie taki, że jeski będziesz chciał załadować papier, to drukarka tego nie zrobi, a jeśli papier się skończy to drukarka będzie tłukła igłami po metalowym wałku, co skończy się wymiana głowicy, zresztą dosyć kosztowną. Kto Ci naopowiadał, że te czujniki często szwankują. Naprawiam te drukarki od dobrych 8 lat i poza dmuchnięciem sprężonym powietrzem na czujniki( zreszta raz na parę lat) nie zdarzyło mi się mieć z nimi problemu. Po konkretna wiedzę na ten temat zapraszam do firmy Tallygenicom Polska nr tel: 022 6487231. Koledzy z serwisu z pewnością Ci pomogą.
  • Poziom 19  
    Trudno dmuchanie co jakiś czas czujników nazwać naprawą:), a co do tematu to właśnie koledzy z Telly dali klientowi do zrozumienia że da się problem z czujnikami obejść, nie wiem czy jest to w ogóle możliwe do zrobienia dlatego pytam, poza tym kient bardzo dużo drukuje bo to urząd i problem z zabrudzaniem czujników miał już na gwarancji jak jeszcze wzywał serwis Telly.
  • Poziom 12  
    Witaj Kolego. Wracając do twej wypowiedzi nie uwierzę, że serwisanci z Tallygenicom wcisnęli klientowi kit, że można obejść czujniki papieru. Znam ich bardzo dobrze i są wyśmienitymi specjalistami. Jeszcze raz Ci powtarzam, że nie mozna obejść czujników papieru. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że drukarka pracuje w urzędzie skarbowym. Problem w tej drukarce nie tkwi w czujnikach papieru, a czujniku ścieżki papieru, ponieważ przy jego zabrudzeniu drukarka w momencie inicjalizacji nie może się właściwie włączyć i zgłasza HARDWARE ALARM. Naprzemian z tym alarmem jest wyświetlany zestaw znaków, który informuje co się nie tak z drukarką dzieje. Prawdopodobnie chodzi o ten czujnik i jest mozliwość jego obejścia. Jesli o to chodzi to z chęcią pomogę.
  • Poziom 19  
    Witam. Wiem że to brzmi dziwnie, ale tak mi powiedział klient, można mu wierzyć lub nie, a co do tego czujnika jeśli jest możliwość jego obejścia. to byłbym wdzięczny za pomoc.