Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wina emulatora a może inny diabeł?

bartek8241 25 Lis 2007 00:41 1197 1
  • #1 25 Lis 2007 00:41
    bartek8241
    Poziom 2  

Mam od dłuższego czasu problemy z autem. Golf III GT silnik AFTinstalacja gazowa BRC elegant 2. Na benzynie chodził od roku na trybie awaryjnym. Wykazywał błędy lambdy (poza zakresem). Gazownik sugerował mi wymianę emulatora jako przyczynę mulenia komputera. No ale z braku czasu na naprawę jeździłem sobie spokojnie ... aż do dzisiejszego wieczora :-(. Jadąc autem przy prędkości 70 khm zdechło prawdopodobnie sterowanie zapłonem (dodawanie gazu nie dawało efektu, czy to na benzynie czy gazie). Dotoczyłem się na chodnik no i szukamy usterki. Jako że wymieniałem niedawno rozdzielacz, świece i cewkę - w pierwszej kolejności sprawdziłem czy jest iskra. Jest. Kolejna sprawa tablica bezpieczników - wszystkie żywe (poza tym nie sądzę by któryś tak unieruchomił auto). Znalazłem prawdopodobną przyczynę - otóż przełącznik na gaz / benzyne mam w 3 zakresach - sam LPG / LPG przełączane przy 3000 obr i / tylko benzyna. Jak przełączało się na samo LPG zapalała się w przełączniku zielona dioda, tymczasem w tej chwili pali się 2,3 sek i ... przechodzi w czerwony kolor (nie było tego wcześniej - czyżby to jakiś błąd gazu?). Wyjąłem emulator wtrysku i tam podobnie jest kontrolka diodowa, która identycznie do przełącznika też zapala się na chwile a potem gaśnie. Dodam, że ostatnim czasem (1 miesiąc) samochód palił jak SMOK (20l lpg w mieście!!!), na beznynie chodzi od roku w trybie awaryjnym ... ale jakoś tam chodził. Teraz ani w lewo ani w prawo. Trup. Zdjęcie klem z aku nie pomogło (myślałem że może jakies błędy centralka połapała). Ktoś wspominał, że błędy które namierzyłem VAGiem - lambda poza zakresem - to wina zwalonego emulatora. Czy to możliwe by emulator zastopował cały zapłon? Nie odpala na LPG i na benzynie. Czekam na waszą pomoc!!! Golf III Variant 96r. silnik AFT, instalacja gazowa BRC elegant II.

Regulamin pkt 11 proszę poprawić. goldwinger

• Fibaro
  • #2 11 Lut 2008 18:10
    spitagor
    Poziom 10  

Błąd związany z sondą oczywiście jest spowodowany błędną emulacją odpowiedzi sondy po stronie komputerka gazowego. Spalanie może być spowodowane działaniem silnika w trybie awaryjnym. Łapał błędy więc spalanie może być na takim poziomie. Ja bym na początku obstawiał czujnik temperatury na co może wskazywać poziom spalania (samochód cały czas chodził na ssaniu.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo