Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć ECC

25 Lis 2007 12:47 2970 11
 • Poziom 12  
  Witam,
  wiem na czym ona polega, ale nie wiem, czy warto ją kupować? Lepiej kupić z obsługą ECC czy bez?
  Pozdrawiam,
  Mati
 • Poziom 43  
  Jeżeli płyta nie obsługuje to absolutnie nie, bo nie będzie działać.
  Czy Google u kolegi nie działają?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99%C4%87_ECC
 • Poziom 12  
  heh, działają. Czytałem to wcześniej, ale chciałem się dowiedzieć, czy jeśli płyta obsługuje to czy warto? Na pewno macie jakieś doświadczenia, co do tego. Pzdr
 • Poziom 16  
  Przepraszam, ale pozwolę sobie podłączyć się do tematu z pytaniem:
  czy pamięci ECC da się taktować szybciej niż określają to jej parametry techniczne (czy PC1600 będzie chodzić przy prędkości jak dla PC2100)?
  Dziękuję i pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  A ja dodam jeszcze jedno pytanie - już na pewno ostatnie. Czy płyta główna Intel PM965 obsługuje pamięci ECC i Dual Channel?
 • Poziom 12  
  strasznie smieszne... :D

  dual jest, ale o ecc nic nie pisze
 • Spec Overclocking
  Pamięci ecc sugeruję sobie darować. Są to zasadniczo pamięci przeznaczone na rynek serwerów i dlatego są one zwykle wolniejsze od ich odpowiedników nie ecc. Jeśli chodzi o podkręcanie to zwykle również słabiutko wypadają. A ogólnie sugeruję nie kupować takich pamięci do domowych komputerów.
 • Poziom 16  
  Mam płytę Epox 4pca3+ obsługującą pamięci ECC. Procesor P4 1,8GHz (18x100MHz), pamięci chodzą na 133MHz. Gdy włożyłem 512MB DDR PC1600 ECC to komputer nawet się nie włączał. Dlatego zadałem powyższe pytanie. Odpowiedź wiele tłumaczy i będzie też informacją na przyszłość. Dziękuję.
 • Poziom 43  
  A może by tak kolega zajrzał do producenta?
  www.epox.com/USA/article.asp?ID=1733&showsupportlinks=YES
 • Poziom 16  
  Dziękuję koledze Robertowi B za odpowiedź.
  Nie do końca mam pewność, czy dobrze zrozumiałem (znajomość języka), ale jeśli pamięć nie będzie dedykowana to system nie wystartuje i sygnalizowany będzie błąd pamięci (post code reading AF) ?
  Mam nadzieję, że moje drążenie tematu nie będzie potraktowane jako zaśmiecanie forum. Choć problem mam już rozwiązany (zastosowałem zwykłe DDR), to chciałbym w przyszłości uniknąć podobnych problemów.
  Pozdrawiam.
 • Spec Overclocking
  Nie zupełnie. Są dwa typy pamięci, ECC oraz ECC-R. Pamięć ECC-R daje na tej płycie kod AF i na tym koniec, natomiast ECC powinna działać poprawnie. Tak mniej więcej wygląda to, co jest tam napisane.
  Mimo to sugeruję unikać pamięci ECC jak i ECC-R, bo nawet jeśli na obecnej płycie ECC zadziała, to jeśli zechcesz zmienić płytę zostawiając ram, może się okazać, że ta nowa płyta już nie strawi tego ramu.