Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka BOSH SD14R1B, nie zmywa

25 Lis 2007 14:04 8308 9
  • Poziom 11  
    Mam zmywarkę bosh typ SD14R1B,
    zmywarka pobiera wodę, widać to na wodomierzu,
    ale w komorze jest sucho, tryskacze są suche. Wygląda, że woda omija komorę i spływa w jakiś sposób prosto do kanalizacji.
    proszę o pomoc w ustaleniu usterki
  • Specjalista AGD
    Ryszard R napisał:
    zmywarka pobiera wodę, widać to na wodomierzu

Ile dokładnie pobiera tej wody rozpoczynając mycie?
    Podaj model sprzętu, czyli E-Nr.
  • Poziom 11  
    E-nr-SRI3015/11
    FD 8409 000737
    zmywarka program zaczyna od pracy chyba jakiejś pompy, słychać szum przez ok 1 minuty, potem włącza sie elektrozawór i na wodomierzu widać że pobiera wodę. Pobiera pół minuty. a wewnątrz zmywarki nie ma ani kropli.
  • Poziom 20  
    Czołem! Stawiam na wymieniacz jonowy.Czy nie sypnoł
    ktoś proszku zamiast soli?Więcej info Pisz na skrzynkę
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    w tym rzecz ze znajoma której jest ta zmywarka, nie dosypywała tam soli. nie wiedziała ze coś takiego jest. początkowo myślałem ze to elektrozawór, jednak wodomierz pokazuje pobór wody, z tym ze nie wypływa z tryskaczy a chyba prosto płynie do kanalizacji. gdy naleje wodę garnkiem do zmywarki to utrzymuje sie poziom wody. bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 23  
    płaszcz wodnny do czyszczenia lub do wymiany było to już przerabiane na forum
  • Poziom 11  
    Mirek321 napisał:
    płaszcz wodnny do czyszczenia lub do wymiany było to już przerabiane na forum

obejzalem plaszcz wodny i wydaje mi sie ze jest czysty, woda w nim sie przelewa a nie nalewa sie do wnetrza, nalana do srodka jest odpompowana. bardzo prosze o jakies wskazowki
  • Poziom 19  
    Cytat:
    nalana do srodka jest odpompowana. bardzo prosze o jakies wskazowki

Czyli to co wleci zmywarka wypompowuje? Bo nie rozumiem.
  • Poziom 11  
    program zaczyna sie od odpompowania wody, następnie otwiera sie zawór i zmywarka pobiera wodę, jednak wydaje mi sie ze za mało gdyż w komorze nie pojawia sie poziom wody. gdy doleje do środka wodę zmywarka nie działa, nie działają tryskacze. programator sie przesuwa.
  • Poziom 19  
    Bo żeby pojawił się poziom wody, musii zadziałać pompa obiegowa. Sprawdź, czy z nią wszystko jest w porządku.