Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić 2007? - kontynuacja

skryn 29 Gru 2007 14:23 408037 204
  • #181 29 Gru 2007 14:23
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

klientka :arrow: Przyzwyczaj się :) Tak pracuje większość współczesnych pralek. Miałem taką, która miała pranie rozłożone prawie idealnie a i tak zawsze przerywała wirowanie i rozkładała od nowa. I tak wirowanie zamiast trwać 10 minut trwało pół godziny :lol: Próbowałem też kiedyś odwirować jeden sweter -pralka "załapała obroty" dopiero za trzecim włączeniem od początku. Starsze pralki nie miały wyważania -wrzucić im dwa pustaki do bębna i je włączyć :idea: Wirowałyby normalnie, tylko ciekawe, jak długo? :lol:

$lawek :arrow: Łożyska mają wymienne. To chyba dobre? No i niezaprzeczalną zaletą tych pralek jest 5 lat gwarancji (nie wiem, czy to jeszcze obowiązuje :?)

• #182 29 Gru 2007 15:31
    Persil Color
    Poziom 16  

@klientka
    Kurtki nigdy nie są w pralce dobrze odwirowane, bo mają po jednaj stronie nieprzemakalne włókno. Siła odśrodkowa bębna na nic się tu zda, bo cała woda jest zatrzymywana przez nieprzepuszczalną warstwę kurtki. U mnie nawet po 10 minutach wirowania na 1100 obrotów zawsze są mokre.
    Narzuty, jeśli są syntetyczne, wirują się perfekcyjnie, bo włókno sztuczne nie chłonie tak dobrze wody jak bawełna (tzn. syntetyk zabiera szybko ciecz, ale równie szybko ją oddaje - głupio brzmi, ale może rozumiecie ;)), i po wyjęciu z pralki są praktycznie suche.

Pozdrawiam cieplutko :)

• #183 29 Gru 2007 17:03
    raton laveur
    Poziom 18  

Persil Color napisał:
    O, jest raton... Bo mam do Ciebie pytanie. W instrukcji Miele w tabeli usterek jest opisane, że czasem program może się zaciąć i wówczas szybko migocze kontrolka prania zasadniczego. Wtedy należy skasować program i uruchomić ponownie. Czy zdarzyło Ci się to kiedyś? Mnie dwa razy. (...)

Nie, nigdy mi sie nie zdarzylo. Jedyna usterka w mojej Miele bylo zuzycie lozysk po 5 latach intensywnej eksploatacji-10 do 14 pran tygodniowo (a i tak dzentelmensko pralka przestala dzialac PO zakonczeniu cyklu prania i plukania, tylko juz koncowo nie odwirowala-az ciezko uwierzyc, to wbrew wszelkim prawom Murphy'ego!).
    A jaka jest przyczyna tego zacinania programu?

Dodano po 12 [minuty]:

$lawek napisał:
    (...) BTW slyszalem ze pralki z dolnej polki jaka jest firma BEKO osiagnely duzy wzrost jakosciowy. Moze ktos sie wypowie na ich temat bo dyskusje koncza sie tu na 3-4 markach (...)

Moze cos w tym jest, bo w ostatnim tescie pralek ze styczniowego numeru francuskiego miesiecznika konsumenckiego Que Choisir model Beko WMD 67121S jest na 2 miejscu z przednioladowanych (na pierwszym oczywiscie Miele-W3222, a na pierwszym z topow, jako ze zaden top Miele nie bral udzialu w tescie, wiec wygral top AEG L 47230, bardzo udany model). Niemniej, jest to test nie niezawodnosci czy solidnosci, tylko efektywnosci prania i plukania na poszczegolnych programach, latwosci obslugi i zuzycia wody i energii oraz czasu trwania programow, wiec mnie osobiscie marka Beko nie przekonuje (taka tania ta WMD 67121S tez nie jest). Dodam jeszcze, ze jak zwykle (od paru lat) wszystkie pralki grzesza niezbyt dobrym lub wrecz zlym plukaniem na programach standardowych, a niektore nawet z opcja WODA PLUS. To BEKO mimo drugiego miejsca plucze FATALNIE (to samo dotyczy modeli Samsunga WF-J1264 i LG WD-14440FDS). Na ostatnim miejscu z przednioladowanych znajduje sie Indesit Moon SIXL 125.
    Pozdrawiam :D

• #184 29 Gru 2007 17:09
    viriana
    Poziom 2  

Ratunku!!! Muszę kupić pralkę,bo moja 15-letnia Candy odmawia już posłuszeństwa. Szczególnie zależy mi na tym, żeby pralka się nie psuła, bo urządzenia tego typu to dla mnie czarna magia i sama mogę jej najwyżej filtr wyczyścić. Przejrzałam prawie całe forum i wytypowałam dwie pralki - Gorenje WS 43121 i AEG Lavamat 1246 EL. Poszłam do sklepu , zakładając, że zdecyduję na miejscu. Ale w sklepie miły i sprawiąjący wrażenie kompetentnego pan, stwierdził, że w przypadku slimów lepiej zdecydować sie na 100O obrotów,a nie 1200, gdyż przy większych obrotach te pralki częściej się psują (mówił coś o łożysku). Ponieważ był przekonujący zmieniłam wybór na Gorenje WS 43100 lub AEG Lavamat 1046. Ceny mają zbliżone, AEG jest nieco tańsza. No i którą ja mam teraz wybrać?? Bardziej podoba mi się Gorenje, z kolei AEG Lavamat jest nieco tańsza , ale to co dla mnie naprawdę najważniejsze to bezawaryjność. Bardzo proszę o radę , bo w przyszłym tygodniu chciałabym kupić, albo mnie szlag trafi podczas prania w starej.
    Aha ..w jednym ze sklepów sprzedawca polecił mi - jako bezawaryjną LG WD 10390 HDK. Podobno ma 10 lat gwarancji i jest super. Może warto dopłacić i zdecydować sie na to LG?

• #185 29 Gru 2007 17:23
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Odpuść LG, ta gwarancja jest tylko na silnik :idea:
    Ja wybrałbym AEG -konstrukcja podobna do starych dobrych pralek Electrolux :)

• #186 29 Gru 2007 17:47
    viriana
    Poziom 2  

Dzięki bardzo. Wobec tego LG zdecydowanie odpuszczam, AEG zaczyna przeważać,choć ta Gorenje jeszcze trochę kusi... A swoją drogą świetne forum:-)

• #187 29 Gru 2007 17:47
    Persil Color
    Poziom 16  

@raton
    W niemieckiej instrukcji Miele w rubryce "powód" jest podane "Ein Defekt liegt vor", tzn. "istnieje defekt". Jeśli problem będzie się powtarzać, należy wezwać serwis. Mnie, póki co, zdarzyło się to dwa razy i to w kilkumiesięcznych odstępach, a więc nie zawracam sobie tym głowy. Jeśli jednak powtarzałby się ten incydent częściej, trochę się zdenerwuję - nie stać mnie na serwisowanie Miele!!! :D

Pozdrawiam :)

• #188 29 Gru 2007 18:11
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Persil Color :arrow: Jak następnym razem się to zdarzy, to zaobserwuj na jakim etapie prania to się stało i co pralka powinna wtedy robić a czego nie robiła (obroty bębna -w dwie strony? grzanie -przegrzewa, za słabo czy nie grzeje wcale? wylewanie wody -nie wylewa, wylewa zbyt wolno? pobór wody, kontrola poziomu, itp.) Jak zdasz szczegółowe sprawozdanie (bo są setki powodów dla których pralka może nie pracować) i założysz temat w "AGD i Systemy Grzewcze" to koledzy na pewno coś podpowiedzą.

• #189 29 Gru 2007 18:31
    Persil Color
    Poziom 16  

To zdarzało mi się w fazie prania zasadniczego, pralka normalnie prała, mieląc w obie strony, miała dobrą temperaturę, nie dogrzewała, nie dodawała wody, jedynie nie mogła wejść w końcowy etap prania głównego i wypompować wody...
    Dzięki za wskazówkę ;).

• #190 30 Gru 2007 12:01
    dar_kol
    Poziom 2  

Witam!

Mam pytanie z innej beczki - czy Siemens WM12E360PL ma jakiś krótki program albo możliwość skaracania innych? Nie mogę ściągnąć instrukcji obsługi :-( A może po prostu brać Gorenje WA63100? Serdeczne dzięki i słonecznej niedzieli!

• #191 30 Gru 2007 16:08
    anelim
    Poziom 2  

Witam,
    Od jakiegoś czasu przeszukuję wątek w poszukiwaniu przydatnych porad w kwestii zakupu nowej pralki. Dzięki wszystkim wypowiedziom dowiedziałam się wielu ciekawych informacji, wybrałam spośród kilku modeli, odrzuciłam nie polecane i tak oto zostały mi:

- BOSCH WAE 20460 PL,
    - BOSCH WAE 24360 PL,
    - AEG LAVAMAT 72610,
    - GORENJE WA 63120.

I nie mogę się zdecydować.......:(
    Czy moglibyście mi podpowiedzieć, co wybrać najlepiej z tego zestawu?
    Wszystkie mają podobne parametry, być może zadecyduje bardziej lub mniej przystępny serwis? Sama już nie wiem, nie sądziłam, że zakup nowej pralki jest aż tak trudny;) Może macie inne sugestie?
    Z góry dzięki za każdą odpowiedź, pozdrawiam wszystkich

• #192 30 Gru 2007 16:55
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

anelim :arrow: Ja dla siebie wybrałbym AEG 72610 lub Bosch WAE 20460 ;)

• #193 30 Gru 2007 17:09
    anelim
    Poziom 2  

Dzięki :) właśnie między tymi 2 się waham.... AEG LAVAMAT 62840 jest też jeszcze interesująca, w Euro AGD widziałam też w promocji BOSCHA WAE 2046 KPL ale właściwie nie potrzebne mi 7 kg ani programy for kids;)
    Kurcze, nie wiem czy wybrać Boscha czy AEG :([/b]

• #194 31 Gru 2007 17:18
    atom84
    Poziom 2  

Witam, poszukujemy pralki dla alergika z atopowym zapaleniem skóry. Zorientowaliśmy się już, że funkcja dodatkowego płukania/woda plus jest niezbędna. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to będziemy wdzięczni za wszelkie podpowiedzi. Niestety, mamy dość mały budżet. Szukamy pralki do 1300 zł.

• #195 31 Gru 2007 17:48
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Dla alergika, to pralka MIELE Medicwash, tylko jest taki mały szkopół -kosztuje trochę więcej niż 1300 zł :?
    Za 1300 zł, to weź obojętnie jaką pralkę z funkcją "dodatkowego płukania". Jak już będzie, to do każdego prania włączaj tą funkcję, używaj specjalnych środków piorących, nie napełniaj bębna pralki maksymalnie i takie tam.

To na czerwono zaznaczone, należy napisać przez zwykłe "u".
    <skryn> :wink:

• #196 31 Gru 2007 21:42
    klientka
    Poziom 10  

dla VIRIANY

KIlkanaście postów opisywano problemy z Gorenje, więc odpuśc ją.
    pozdrawiam

• #197 31 Gru 2007 22:19
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Problemy zdarzają się w każdej marce, nawet w MIELE! Różnica polega na tym, że w jednej rzadziej -w drugiej częściej! Hepi nju jer! ;)

• #198 31 Gru 2007 22:41
    Persil Color
    Poziom 16  

@atom84
    Zwróć uwagę na to, żeby pralka nie miała zbyt niskiego zużycia wody, bo to zazwyczaj wróży mierną jakość płukania. Nie myślałaś o używanej pralce Miele? Bo te chyba płuczą najlepiej...
    Do prania oczywiście używaj łagodnych detergentów. Z ogólnodostępnych mogę polecić Jelpa, albo poszukaj jakiegoś ekologicznego, bezzapachowego proszku bądź płynu - te zazwyczaj pozbawione są enzymów, wybielaczy i barwników.

Pozdrawiam, Do Siego Roku! ;)

• #199 01 Sty 2008 17:50
    atom84
    Poziom 2  

Wypatrzyliśmy min. dwa modele BOSCHa i mam pytanie czym one sie różnią prócz wyświetlacza <ceny;)>?
    BOSCH WAE 24460 PL
    BOSCH WAE 24360 PL
    I jeszcze jedno jak sprawuje sie ten model:
    Gorenje WA 63100 i czy jest możliwość kupienia go z 1200 obrotów tzn. bliźniaczego modelu jakiegoś ale z 1200?
    Czy w tym modelu <Gorenje WA 63120> występuje czujnik czystości wody bo to bylo by bardzo przydatne.
    PS Wszystkiego najlepszego w nowym roku:) Żeby pranie zawsze było czyste a pralki się nie psuły;)

• #200 01 Sty 2008 18:47
    kazmiem
    Poziom 2  

Witam szukam pralki ładowanej od góry, ponieważ znalazłem nie pochlebne opinie o slimach, co sądzicie o
    AEG LAVAMAT 47280
    AEG LAVAMAT 47330
    ELECTROLUX EWT 13420 W

Chyba ze chcecie mi cos doradzić w tej kwestii.
    Nie ukrywam, iż watek, który tu poruszyliście bardzo mi odpowiada, ale mam już mały mętlik, do tej pory miałem pralkę Brand ładowaną od góry wszystko było niby dobrze, ale najkrótszy czas prania to 2,5 godziny standard z wirowaniem to około 3 godzin porażka czasem trzeba coś szybciej wyprać.

• #201 01 Sty 2008 20:54
    Alski1
    Poziom 19  

Cytat:
    Druga nurtująca mnie kwestia dotyczy oznaczenia modelu - czy brak PL w symbolu pralki (WOT26350BY) wskazuje, że nie jest ona robiona w Polsce czy, że posiada piktogramy? Czytałem rożne opinie na ten temat - na kraj produkcji wskazywałoby obecność 4 typów oznaczeń w Pralkach Bosch'a z jakimi sie spotkałem (FF - Francja, PL - Polska, EU - zakładam, że Wspólnota Europejska oraz BY - czyżby Białoruś)?

E-e. Te dwie literki na końcu oznaczają, co, a właściwie jaki język znajduje się na blendzie.
    PL - opisy programów/ opcji itd. w języku polskim.
    FF - w języku francuskim
    itd.
    Wyjątek stanowi BY - piktogramy.

Dawno mnie nie było.

• #202 01 Sty 2008 22:19
    septolux
    Poziom 1  

Witam.Mam zamiar w najblizszym czasie kupic pralke.Szukam najlepszej do 1600zł(moze byc deko wiecej) Z tego co sie naczytalem najlepszym wyborem bylby elektrolux albo siemens jakie konkretnie modele polecacie?
    (max 1200obr. max6kg)

• #203 02 Sty 2008 09:07
    kazmiem
    Poziom 2  

lub co sądzicie o Bosh WLX 20460

czy lepiej zakupić ładowaną od góry:
    AEG LAVAMAT 47280
    AEG LAVAMAT 47330
    ELECTROLUX EWT 13420 W

Pomocy potrzebuje naprawde dobrej rady żona mnie atakuje a ja niewiem co jej pokazać aby wybrała kolorek ;)

• #204 02 Sty 2008 10:01
    brodziatko
    Poziom 12  

do atom84 - BOSCH WAE 24460 PL , mam i polecam, wygodne sterowanie, przydatny program szybki, ladni pierze (porownuje z whirpoolami 6 zmysl) i poprzednim moim boschem. Po roku przyciski nie sprawiaja klopotow - zobaczymy jak bedzie dalej.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo