Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić 2007? - kontynuacja

skryn 07 Gru 2007 12:07 408850 204
  • #91 07 Gru 2007 12:07
    aren1956
    Poziom 10  

emer- dokładnie jest tak jak piszesz ,poza tym entuzjazmem w linku który podałem ,nic ciekawego w necie nie doczytałem .

Sam pomysł z DD jest dość zmyślny cyt:" W pralkach DD rolę czujnika załadunku pełni silnik DD, który precyzyjnie określa wielkość wsadu.W zależności od tego programuje czas prania, płukania oraz ilość wody w poszczególnych cyklach pracy."

Dość dużo zależy od tego silnika z gwarancją na 10 lat....

• Arrow Multisolution Day
  • #92 07 Gru 2007 12:17
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Ja nie miałem styczności z tym sprzętem. Tylko coś mi się tam obiło o uszy od innych serwisantów, którzy naprawiali ten sprzęt.

• #93 07 Gru 2007 22:03
    Karowinka
    Poziom 10  

Dla wszystkich wielbicieli Gorenje 43121: nie jest prawdą, że tego modelu już nie będzie. Na przełomie listopada/grudnia była nowa partia wyprodukowana w Słowenii, Gorenje Polska twierdzi, że do połowy grudnia pralki dotrą do nich. No i kwestia rozesłania ich do konkretnych sklepów. Wiem, bo zamówiłam pralkę w necie i pilotuję sprawę u samego producenta :)

Annie, gratuluję tak niskiej ceny tego modelu, niestety u mnie w Saturnie ta praleczka sobie stoi na ekspozycji i kosztuje blisko 1800,- :cry: A że mi się już nie śpieszy - zaczekam na dostawę, razem z przesyłką za 1511 zł :D

I tu pytanie do posiadaczy i sympatyków Gorenje 43121 - dziś zatrzelił mnie hurtownik sprzętu AEG, żeby nie pchać sie w Gorenje, w żaden sprzęt słoweński czy rumuński. Co o tym myślicie? Wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali, ale nawet on w temacie slimów Lavamat polecał nie 1246L (produkcja Włochy), a 1046 (GERMANY :) ) ze względu na produkcję. Podobną opinię usłyszałam w sprawie płyt elektrycznych do zabudowy... czy faktycznie Gorenje jest takie słabe? A może konkretna linia AGD jest słabsza?

Mile widziane i pozytywne i negatywne opinie :wink: tym bardziej, że w poprzednich częściach tematu było wielu sympatyków tego modelu, a im bliżej ostatnich stron tym jakoś ta sympatia zanika :D

• #94 08 Gru 2007 20:48
    xnts
    Poziom 9  

Witam,

Z uwaga przeczytalem sporo postow z propozycjami roznych pralek, jednak zauwazylem ze skupiaja sie one na pralkach ladowanych od frontu :)

A jaka/jakie pralki ladowane od gory proponujecie? Ze wzgledu na wymiary lazienki, pralka nie moze byc szersza niz 400 mm... Wydac planuje max 1500-1700 PLN.

z gory dzieki za wszelkie sugestie/wskazania czego nie kupowac :)

• Arrow Multisolution Day
  • #95 09 Gru 2007 14:26
    monikatrzcinska
    Poziom 9  

Chcę kupić nową pralkę i po przeczytaniu forum już na prawdę nie wiem co wybrać. Zastanawiam się nadal nad modelem Bosh WAS24460PL lub LG WD 12391 TDK. Proszę o pomoc. Bosh ma ponoć nowy system bębnów Variosoft i nowa jokość, cichy silnik- tylko czy warto dopłacać tyle? Natomiast LG ma direct drive i 10 lat gwarancji na silnik.

• #96 09 Gru 2007 18:21
    mir.mar
    Poziom 12  

xnts napisał:
    (...)A jaka/jakie pralki ladowane od gory proponujecie? Ze wzgledu na wymiary lazienki, pralka nie moze byc szersza niz 400 mm... Wydac planuje max 1500-1700 PLN.

o tym bylo pisane juz wiele razy, ale coz mozna napisac jeszcze raz... ;-)
    najlepsze [najbardziej polecane] ladowane od gory to: AEG i Electrolux - inne na wlasna odpowiedzialnosc...

• #97 09 Gru 2007 18:36
    emer
    Poziom 19  

mir.mar napisał:

najlepsze [najbardziej polecane] ladowane od gory to: AEG i Electrolux - inne na wlasna odpowiedzialnosc...

A wymienione ... na czyją "odpowiedzialność" ? :D

• #98 10 Gru 2007 15:15
    xnts
    Poziom 9  

mir.mar napisał:

najlepsze [najbardziej polecane] ladowane od gory to: AEG i Electrolux

a jakies modele szczegolnie sa polecane? :)

dzieki,

• #99 10 Gru 2007 20:08
    mir.mar
    Poziom 12  

xnts napisał:
    mir.mar napisał:

najlepsze [najbardziej polecane] ladowane od gory to: AEG i Electrolux

a jakies modele szczegolnie sa polecane? :)
    dzieki,

nie jestem znawca pralek - najlepiej jakbys przegladnal kilka, kilkadziesiat postow wstecz...
    z tego forum wynika, ze ww. marki pralek, jesli chodzi o ladowane od gory, sa najmniej awaryjne / przyjazne dla uzytkownika, itp.
    ogolnie polecane jest by pralka miala min. 1000 obr. wirowki.
    programy podstawowe sa z reguly te same...
    w zaleznosci od posiadanych srodkow [kasy] mozesz wybrac sobie model posiadajacy wiecej programow/funkcji dodatkowych, ewentualnie, dodatkowo [ale wowczas pralka jest jeszcze drozsza]: wyswietlacz, "direct spray", aqua stop, czujnik czystosci wody.
    wszystko zalezy od tego ile pieniedzy mozesz na pralke przeznaczyc...

Dodano po 11 [minuty]:

emer napisał:
    mir.mar napisał:

A wymienione ... na czyją "odpowiedzialność" ? :D

[to jest takie potoczne powiedzenie - prosze nie lapac za slowka]

mozna powiedziec, ze forumowiczow - bo to oni doradzali/zachwalali sprzet tych marek... ;-)
    ja np. zachwalam gorenje ws43121...
    bo ja mam i jestem z niej b. zadowolony.
    ale nie twierdze ze jest najlepsza.
    ma to co chcialem aby pralka miala, pierze i plucze b. dobrze - przy tym jest cicha i za taka cene [kupiona w sklepie internetowym] lepszej raczej bym nie kupil... chyba ze uzywana miele.

• #100 11 Gru 2007 01:13
    _vip_
    Poziom 11  

chlopaki jaka mozecie polecic pralke (klasa oszczednosci A+) za ok.1000-1300zl ? ...wazne aby glebokosci wynosila 40cm

• #101 11 Gru 2007 10:04
    joylukas
    Poziom 2  

Forum, rewelacja. Odwiodło mnie od kupna pralek, takich marek jak AMICA, INDESIT, SAMSUNG itp... Postanowiłem dołożyć kilka złotych i kupić coś lepszego. Wybór padł na cztery pralki:

- GORENJE WA63100
    - BOSCH WAE24360PL
    - SIEMENS WM12E360PL
    - BOSCH WAE 2046MBY

Teraz przede mną wybór najtrudniejszy, która z powyższych (maksymalny budżet jaki przeznaczyłem na kupno to 1300zł).

Proszę o pomoc, .[/b]

• #102 11 Gru 2007 11:03
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

joylukas :arrow: Wszystkie są dobre. Wybierz tą, która się najbardziej podoba.

• #103 11 Gru 2007 22:28
    Waldek.rj
    Poziom 15  

Co Panowie powiecie na Elektra Breguenz kupiłem ją jakieś pół roku nie była zbyt tania ma 1600 obrotów i bardzo cicho pracuje tylko co do wirowania to nie za bardzo przy obrotach 1600 ale żona twierdzi że pranie i tak nie wytrzymuje takich obrotów i wiruje na 1200.
    Jedyne to co mnie rozczarowało to, to że nie pobiera energii tak jak piszą (więcej, a przy 90stopniach to 3,5 kWh) bo woda mnie nie interesuje

• #104 12 Gru 2007 02:22
    Jurek2805
    Poziom 20  

Karowinka napisał:

I tu pytanie do posiadaczy i sympatyków Gorenje 43121 - dziś zatrzelił mnie hurtownik sprzętu AEG, żeby nie pchać sie w Gorenje, w żaden sprzęt słoweński czy rumuński. Co o tym myślicie? Wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali, ale nawet on w temacie slimów Lavamat polecał nie 1246L (produkcja Włochy), a 1046 (GERMANY :) ) ze względu na produkcję. Podobną opinię usłyszałam w sprawie płyt elektrycznych do zabudowy... czy faktycznie Gorenje jest takie słabe? A może konkretna linia AGD jest słabsza?

Mile widziane i pozytywne i negatywne opinie :wink: tym bardziej, że w poprzednich częściach tematu było wielu sympatyków tego modelu, a im bliżej ostatnich stron tym jakoś ta sympatia zanika :D

Jak widać hurtownik chyba wie, ale nie do końca. Z tego co ja wiem Lavamat 1046EL jest też robiona we Włoszech (również wcześniejsze 1045EL łacznie z wersją update). Z dostępnych na rynku polskim pralek AEG Electrolux były pralki "made in Germany" pełnogabarytowe serii 5 i 6, ale mniej więcej od roku już są produkowane poza Norymbergą. Jeszcze w zeszłym tygodniu widziałem w EuroAGD jeden "rodzynek" - Lavamat 50610 robiony w Niemczech, ale stoi zapomniany w sklepie na wystawie już bardzo długo i pewnie się jakoś cudem uchował. Nowe modele AEG Electrolux np. Lavamat 62840 Super silence też już są produkowane "gdzieś" w Unii.
    Opinię fachowca o jakości pralek Gorenje robionych w Słowenii (Gorenje to zawsze była firma jugosłowiańska/słoweńska) taktownie pominę milczeniem. Jakoś np. Niemcom nie przeszkadza słoweńskie wykonanie.
    Jak wcześniej wspomniano dobre opinie nie dotyczą pralek Gorenje serii 5 (najtańszych i najprostszych).

• #105 12 Gru 2007 09:23
    _vip_
    Poziom 11  

co sadzicie o Electroluxie EWF10670W za nieco ponad 1.2k pln ?

• #106 12 Gru 2007 13:37
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

_vip_ :arrow: Fajna pralka, ja dla siebie bym taką kupił ;)

• #107 12 Gru 2007 16:58
    PoLo-JaWoR
    Poziom 14  

Pralka ARISTON AQXL 105 ,mogę ją mieć za 1349 zł. ,warto ,czy polecacie coś innego ?

• #108 12 Gru 2007 17:55
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Odpuść sobie Aristona. Wiem że fajna, ma super odjechany design, ale do udanych projektów to ta pralka nie należy (wszystkie pralki firm Ariston, Indesit do udanych nie należą).

• #109 12 Gru 2007 18:08
    anca
    Poziom 10  

No i super... jak zwykle... wczoraj kupiłam zmywarke, po długich szukaniach na forum w końcu coś wybrałam... Dziś padła mi pralka (jeszcze będę próbowała ją ratowac;) ). Chodziła 10 lat marka Whirpool i chodziła średnio 3 razy dziennie. Wysłużyła sie nie powiem!! No i zmywarke wybrałam Boscha więc zaczęłam szukać takiej pralki ale po przeczytaniu forum znów zgłupiałam :(. na zmywarke wydałam 1900zł więc na pralke chce już mniej, wybrałam Boscha WAA a tu wszyscy odradzają ;(. Nie stac mnie na drogą. Nie wyczytałam natiomiast nic o whirpoolu?? służyła mi tyle lat, może znów taką sobie sprawić??

• #110 12 Gru 2007 18:14
    lobo0
    Poziom 19  

nie ma co porównywać sprzętu robionego 10 lat temu do tego który jest produkowany dzisiaj. Te sprzęty poza nazwą nie mają nic wspólnego.

• #111 12 Gru 2007 19:17
    raton laveur
    Poziom 19  

anca napisał:
    (...) na zmywarke wydałam 1900zł więc na pralke chce już mniej, wybrałam Boscha WAA a tu wszyscy odradzają ;(. Nie stac mnie na drogą. Nie wyczytałam natiomiast nic o whirpoolu?? służyła mi tyle lat, może znów taką sobie sprawić??

Whirlpool juz nie robi takich pralek jak 10 lat temu, odpusc sobie, to juz nie to samo. A nie chcesz Boscha WAE?-np. WAE20460PL. Tez dosc niezle i niedrogie sa pralki Gorenje z serii WA 6xxxx, np. WA 63120 i WA 63121, a nawet WA 63100.

• #113 12 Gru 2007 23:09
    _vip_
    Poziom 11  

PS 663S BIO napisał:
    _vip_ :arrow: Fajna pralka, ja dla siebie bym taką kupił ;)

no i dupa zbita :( ...pomierzylem dokladnie i jednak pralka 60x60 nie wejdzie :( ....czy mozesz mi polecic cos sensownego o glebokosci 40-47cm w podobnej gotowce jak ten electrolux ?

• #114 12 Gru 2007 23:14
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

To w takim razie wąski Electrolux! :D

• #115 13 Gru 2007 01:53
    adali
    Poziom 9  

witam

mam prosbe o pomoc w wyborze pralki. niestety mam bardzo ograniczone mozliwosci takowego, jako, ze maksymalnie moze miec 40 cm glebokosci.

po wizytach w kilku sklepach agd i przepytabiu sprzedawcow wybralem paru faworytow:

1. hoover vh-ds 612 3d
    2. bosch wl-x 20460 by
    3. ariston aq-sl 109 lub aq-sd 129

1 biore pod uwage ze wzgledu na duzy wsad. az do 6 kg.
    2 to moj osobisty faworyt. bralem tez pod uwage wl-x 24460 plze wzgledu na 1200 obrotow. ale 20460 jest tansza od tego modelu o circa 400 pln - ze wzgledu na to, ze nie ma polskich napisow przy "pokretle". jako konkurenta boscha bralem tez pod uwage siemensa, ale wszedzie mowia, ze to dokladnie to samo, tylko nieco drozej.
    3 mnie przekonuje obiecywana cicha poraca. ponoc ma silniki nie szczotkowe, lecz indukcyjne i roznica jest gignatyczna. poza tym ma nieco wiekszy wsad od 2. a czym znaczacym roznia sie w ogole te dwa modele 3? bo roznica w cenie jest spora.

ktora z powyzszych pralek poleca mi forumowicze? a moze jakas inna? z tym, ze koniecznie do 40 cm. cena jest sprawa drugorzedna (moze byc i np 2000 pln)

• #116 13 Gru 2007 07:00
    _vip_
    Poziom 11  

PS 663S BIO napisał:
    To w takim razie wąski Electrolux! :D

mozesz podac dokladne modele ? ...bo cos nie moge wyczaic (fajnie jakby byly dostepne na agito.pl)

dziekuje

• #117 13 Gru 2007 08:10
    anca
    Poziom 10  

o ile ze zmywarką miałam problem i szukałam ponad miesiąc :-( tak z pralką chyba nie będę miała problemu. Po przeczytaniu forum wybrałam Boscha WAE 20360 PL. Mam nadzieje, że model jest OK. WAE a nie WAA i PL , więc mam nadzieję, że opisy sa po polsku ;-). Nie wymagam dużo, aby tylko dała rade dużej ilośc prania. Cena też przystępna. :-). No tylko jeszcze dziś bedzie fachowiec od pralki i zobaczymy :-).

• #120 13 Gru 2007 11:31
    Persil Color
    Poziom 16  

@adali
    Chyba tylko Bosch... Ariston i Hoover raczej odpadają. A ten Bosch ma naprawdę niezłe parametry. Chociaż ja wolałbym mieć przynajmniej 1200 obr./min - musisz sam zdecydować, czy 1000 wystarczy. WLX20460PL ma względnie niski poziom hałasu (no może nie tak, jak Ariston, ale wg mnie głośność to kwestia drugorzędna; no chyba, że miałaby 65dB podczas prania - to co innego), przydatne programy, klasę energetyczną A+ i zajebiaszczy wyświetlacz :D. Niezła maszyna.

Pozdrawiam ;)

Dodano po 8 [minuty]:

P.S. Przecież ten Ariston ma wsad również na 4,5 kg i to przy 47cm głębokości! Zużywa 50 litrów wody. Chyba nie warto...