Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć subwoofer aktywny do wzmacniacza stereo?

25 Lis 2007 14:52 14719 24
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich. Mam zamiar kupić subwoofer aktywny ale nie wiem czy będę mógł podłączyć go pod mój wzmacniacz ONKYO 8220. Z tyłu są wejścia cd, aux, tuner, tape1 tape2 i phono. nie wiem do czego to phono. Pomóżcie z góry bardzo dziękuje. :)
  • Poziom 15  
    Phono jest wejściem gramofonowym..
  • Poziom 16  
    Subwoofer aktywny to subwoofer ze wzmacniaczem. Po co Tobie subwoofer aktywny jak masz cztery wyjścia we wzmacniaczu?
    Subwoofer możesz bez zbytniej kombinacji podłączyć pod wyjście słuchawkowe we wzmacniaczu tylko że wtedy odłącza tylne wyjścia głośnikowe i trzeba by coś z tym zrobić.
    Napisz czemu miała by służyć ta Twoja kombinacja.
  • Poziom 16  
    W moim ONKYO A-8430 po włożeniu słuchawek dźwięk jest tez w kolumnach. By by dźwięk był tylko w wyjściu słuchawkowym nalezy ustawic przełącznikiem speakers OFF.
  • Poziom 16  
    No to już masz odpowiedź jak podłączyć sub aktywny do wzmacniacza... przez wyjście słuchawkowe.
  • Poziom 14  
    proponuje inne rozwiazanie ktore wyklucza wijace sie przed wzmacniaczem kable. a mianowicie sub woofer podlacz pod jedno z wyjsc sygnalowych na pewno takowe sa powinny byc 2 komplety tape 1 na magnetofon-do nagrywania , oraz tape2 pod korektor. podlacz suba pod lewe albo prawe wyjscie tape1 bedzie podpisane rec badz out.

pozdrawiam
  • Poziom 20  
    tumak5 napisał:
    Po co Tobie subwoofer aktywny jak masz cztery wyjścia we wzmacniaczu?

Zapewne są dwa kanały i możliwość podłączenia czterech głośników (po dwa do jednego kanału). Nie ma to żadnego związku z tematem pytania. Subwoofer podłącza się tylko w jednym celu - poszerzenia pasma zestawów głośnikowych w dół - to oczywiste.

Dodano po 3 [minuty]:

paweldziadoszxxx napisał:
    sub woofer podlacz pod jedno z wyjsc sygnalowych na pewno takowe sa powinny byc 2 komplety tape 1 na magnetofon-do nagrywania , oraz tape2 pod korektor. podlacz suba pod lewe albo prawe wyjscie tape1 bedzie podpisane rec badz out.

To nie zawsze się sprawdzi. Zwłaszcza stare nagrania były realizowane czasami tak, że bas był tylko w jednym kanale. Trzeba zsumować sygnał z dwóch kanałów poprzez rezystory. Komplikacja niewielka, a może się przydać.
  • Poziom 16  
    "Zapewne są dwa kanały i możliwość podłączenia czterech głośników (po dwa do jednego kanału). Nie ma to żadnego związku z tematem pytania. Subwoofer podłącza się tylko w jednym celu - poszerzenia pasma zestawów głośnikowych w dół - to oczywiste. "

Miałem na myśli to że jak używa tylko jednej pary kolumn to mógł by zakupić subwoofer pasywny i podłączyć w pozostałe wyjścia.
  • Poziom 42  
    Stek głupot koledzy piszecie... Wyjście sygnału nagrywania na magnetofon... A czy kolega słyszał kiedyś o regulacji poziomu sygnału? czy też kolega lubi jak na 1/10 mocy wzmacniacza sub tłucze pełną mocą? Podłączenie pod tyły - a głośnik pewno jednocewkowy,,, W tym przypadku rzeczywiście wyjście słuchawkowe, ewentualnie zakup Subwoofera z wejściem wysokosygnałowym i równolegle z przodami, w ostateczności tłumik rezystorowy z wyjść głośnikowych i po RCA do suba.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Dziękuje za porady ale widze że najlepszym tu rozwiązaniem będzie jak podłącze Suba pod słuchawki. Myślałem jeszcze o tych wyjściach/wej tape. ale raczej będą komplikacje.

Dodano po 51 [sekundy]:

Dziękuje za porady ale widze że najlepszym tu rozwiązaniem będzie jak podłącze Suba pod słuchawki. Myślałem jeszcze o tych wyjściach/wej tape. ale raczej będą komplikacje.
  • Poziom 10  
    ok, to w takim razie dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam ;)
  • Poziom 16  
    Mnie bardzo ciekawi jaka jest strata na jakości podłączając cokolwiek do tego adaptera...
  • Poziom 42  
    W dźwięku z pełnym pasmem spora, ale dla subwoofera raczej nie ma to większego znaczenia, chociaż różnica jest..
  • Poziom 10  
    Ale dla suba duża różnica jest?? BO na aukcji pisze że jak się prawidłowo podłączy to nie ma żadnych strat na jakości i w ogóle ten adapter jest jakiejś firmy Sinuslive a reszta na allegro wyglądają tak samo ale No Name, czyli jakby podróby tego Sinuslive to może ten będzie troche lepszy.
  • Poziom 16  
    W niskich tonach nie będzie tak odczuwalna strata jak w średnicy i wysokich, ale straci na głębi i przestrzenności jeżeli ten adapter obcina pasmo. Efekt jak w mp3... ja wysiadam. Może i "sinuslive" będzie troszkę lepszy do "no name", ale ja wolał bym wpiąć się w wzmacniacz po między "przed wzmacniaczem", a końcówką mocy, bodź inaczej ominąć wzmacniacz w subie aktywnym. Nie wierze w wynalazki typu adaptery, transmitery i inne tym podobne.
    Jakakolwiek strata jakości jest stratą i w dodatku trzeba za nią zapłacić...
  • Poziom 10  
    tylko nie znam sie na tyle żebym wiedział gdzie się wpiąć, czyli gdzie to jest pomiędzy przed wzmacniaczem a końcówką mocy.
    A wzmacniacza z suba napewno nie ominę bo nie po to go nie dawno kupiłem żeby go nie używać :P tylko po to żeby to grało a nie pyrkało.

Edit: A lepsze rozwiązanie adapter czy wyjście słuchawkowe?
  • Poziom 16  
    Moim zdaniem lepsze by było wyjście słuchawkowe, ale na dobry początek zamontuj suba w słuchawki i zobacz czy w pełni satysfakcjonuje Cię to brzmienie, pamiętając że przez adapter będzie trochę gorzej. Jaki masz wzmacniacz?
  • Poziom 10  
    Na razie nie mogę sprawdzić, bo wzmacniacz już kupiłem ale jeszcze do mnie nie dotarł, w tym tygodniu jakoś będe miał, a adapter przed chwilą przyszedł. Ja słyszałem że wyjście słuchawkowe to nie najlepsze rozwiązanie bo właśnie obcina dolne pasmo niby. A ten adapter to myślałem że to będzie coś na zasadzie tego tłumika rezystorowego co niby jest lepszym rozwiązaniem. Sam nie wiem.

Dodano po 31 [minuty]:

Podłączyłem ten adapter do wyjść głośnikowych we wzmacniaczu i potem z tego RCA do wejścia Line In kablem [czincze - mini dżek] w kompie. I Nagrałem coś z radia na komputer i potem z wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu podłączyłem do Line In do karty dźwiękowej i musze powiedzieć że dźwięk nagrany przez adapter wydaje się być lepszy niż przez wyjście słuchawkowe
  • Poziom 21  
    Podłączyć się do wyjść głośnikowych za pomocą filtra dolno-przepustowego.
  • Poziom 10  
    ale to musi być kablem RCA bo we wzmacniaczu od suba nie ma wyjść wysokopoziomowych. A zresztą będę miał podłączone chyba przez adapter bo dźwięk mi pasuje, nawet całym pasmem gra dobrze przez to.
  • Poziom 16  
    W sub wooferze aktywnym z pewnością już jest takowy filtr, więc nie widzę potrzeby montowania kolejnego, a z wyjść głośnikowych natężenie jest zbyt spore.
    Odnośnie kolegi sprawdzenia jakości nagrania radiowego przez wyjście słuchawkowe i adapter to mogę powiedzieć, że nie wydaję mi się by jakość z adaptera była lepsza. Jeżeli kolega tak stwierdził i bardziej odpowiada to jego gustowi, a to jest najważniejsze, to sprawa chyba jest wyjaśniona.
    Ostatnio pomyślałem, że jeżeli ja bym miał wykonać takie podłączenie najprostszą metodą, ale nie chciał bym mieć przewodu wpiętego w przednie gniazdo słuchawkowe, to zamontował bym gniazdo RCA z tyłu wzmacniacza i podłączył bym przewodami z gniazdem słuchawkowym wewnątrz.
    Jeszcze inny pomysł, można jeszcze rozdzielić sygnał idący bezpośrednio do wzmacniacza z źródła (komputera, CDka, tunera) poprzez rozdzielacz np. 1RCA na 2RCA tylko wtedy rozdzielony sygnał idzie z jednego źródła.
  • Poziom 10  
    O Twojej ostatniej opcji też myślałem ale to wtedy nie mógłbym regulować głośności potencometrem na wzmacniaczu tylko oddzielnie, a to bez sensu. Poza tym sygnał właśnie by szedł tylko z jednego źródła.
    Także zostaje przy tym adapterze... jeszcze zobacze jak to będzie jak wzmacniacz mi przyjdzie do suba.
  • Poziom 16  
    Dobrze. Napisz nam jeszcze efekt końcowy tego eksperymentu, bo patrząc na to ile osób czyta ten temat, zainteresowanie jest spore i jesteśmy ciekawi.
  • Poziom 15  
    Witam. Tez bede kupowal subwoofer aktywny ktory nie ma wejscia wysokopoziomowego (sygnalu z glosnikow). We wzmacniaczu stereo ktory mam nie ma specjalnego wyjscia na suba (jest tylko wyjscie sluchawkowe i rec out). Czy sprawdzil ktos czy na wyjsciu sluchawkowym jest ocinane dolne pasmo i czy w rec out sygnal jest regulowany przez przedwzmacniacz ? Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Rec out to wyjście do nagrywania - stałopoziomowe, wg standartu DIN 775mVnie może być regulowane.
    Słuchawkowe nie obcina pasma. Ale ja stosuję zazwyczaj dwa rozwiązania - albo adapter z allegro, albo bufory na opampach i sygnał sprzed końcówki...