Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm samochodowy Scorpion Z1M/K

25 Nov 2007 22:23 2810 5
  • Level 11  
    Witam serdecznie.

Proszę wszystkich o pomoc. Mam w BMW wyzej wymieniony alarm dzisiaj miałem z nim problem gdyś nie można było rozbrroić alarmu przy użyciu pilota. Musiałem zostawić auto na parkingu i wrócić do domu po drugi pilot. Na drugim pilocie alarm narazie działa. Dioda uszkodzonym pilocie gdy nacisnę którykolwiek z przycisków mruga z bardzą wysoką częstotliwością, wcześniej gdy ten pilot działał dioda podczas naciśnięcia przycisku zaświeciła tylko ćiągłym światłem przez moment i było OK. Teraz ten drugi pilot podczas naciśnięcia przycisku róznież diodda na nim przez krótką chwilę zaświeci ciąglym światłem i jest OK alarm działa. Pytanie do osób które mają wiedzę na ten temat, co mogło zostać uszkodzone że dioda na tym pilocie podczas naciśnięcia guziczka nie zapali się na światłem ciągłym na chwilę tylko dziwnie mruga, gaśnie.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Level 11  
    Na plytce transmitera znajduję się trymer i tranzystor na którym jest napisane E2p 46 czy ktos wie jaki to może być tranzystor i trymer, podobno częstą przyczyną usterek jest uszkodzenie tego tranzystora. Może mi ktoś pomóc
  • Level 10  
    na początek proszę sprawdzić baterię w pilocie wygląda na słabą.
  • Level 20  
    mógłbyś zrobić zdjęcie pilota i wnętrza oraz wrzucić na forum ? Montowałem kilka skorpionów ale z tego co pamiętam było tam kilka pilotów, dioda w pilocie jest czerwona czy zielona ?
  • Level 11  
    Udało mi się naprawić transmiter. Przez tydzień najadłem się strachu ale teraz wszystko działa.