Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka radia na mały wzmacniacz gitarowy

25 Lis 2007 22:48 2867 1
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich na Forum!
    To jest mój pierwszy post więc kilka słów o sobie :) Nazywam się Piotrek, pochodzę z okolic Białej podl. Interesuje się grą na gitarze elektrycznej i wszystkim co z nią związane. W związku z tym zainteresowałem sie także elektronika gdyż chciałem sobie zbudować sam jakieś efekty, i to mi sie jakoś udało :)
    Od dłuższego czasu interesują mnie lampki, moim marzeniem jest zbudowanie jakiegoś dwukanałowego wzmaka lampowego, ale nie będę na samym początku porywał sie z motyką na księżyc :) Udało mi sie w okazyjnej cenie zakupić stare radio Diora Kankan na którym chciałbym trochę poeksperymentować i nieco zapoznać się z technologią lampową. Podłączyłem do niego gitarę i i multiefekt Digitech RP6, brzmi to całkiem możliwie i gra to dość głośno jak na jedną lampkę na końcówce mocy. Ale chciałbym zrobić taka modyfikacje: wyrzucić wszystko co związane z radiem, i zrobić najpierw jeden kanał czysty z możliwością regulacji barwy na jakiejś lampce którą dałby rade zasilić oryginalny transformator.
    Jestem początkujący więc proszę o rady jak najlepiej to zrobić, jaki to będzie miało wpływ na brzmienie i może jakieś schematy, chciałbym trochę zapoznać się z tematem :)
    Dorzucam schemat i kilka zdjęć, z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)

Moderowany przez oldboy:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3440140#3440140

• Specjalista - wzmacniacze gitarowe
    Polecam poszukać w dziale DIY przy pomocy wyszukiwarki moich konstrukcji. W wyszukiwarkę należy wpisać "czterowatowiec". Będzie tam między innymi konstrukcja zawierająca części z takiego radia.