Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ramowa grzałka, gdzie można kupić? Kto wykona?

25 Lis 2007 23:45 1458 10
  • Poziom 27  
    Kto się orientuje gdzie mógłbym kupic,lub czy ktoś może wykonac grzałkę elektryczną o kształcie prostokąta o wymiarach 46cmX54cm.
    i mocy 2000W.Jej przeznaczenie to ogrzewanie pomieszczenia przez nawiew.
  • Poziom 27  
    Te niestety odpadają.Ta grzałka jest zbudowana z drutu oporowego i służy do ogrzewania pomieszczenia nadmuchem ciepłego powietrza.Druty mają rozstaw około 1cm.
  • Poziom 28  
    A co szkodzi dać mniejszą grzałkę ?
    Przy mocy 2000W grzałka około 50X10cm może pracować z nadmuchem lub bez.
  • Poziom 27  
    Chodzi o wlot powietrza .Wentylator napędza silnik o mocy około 30kW.Powietrze jest pobierane również z wnętrza pomieszczenia ,w ramach oszczędności energi elektrycznej.Mniejszy otwór wlotowy powietrza na grzałki może spowodowac załańczanie zabezpieczeń.Jest to urządzenie suszarni,coś w rodzaju klimatyzatora.Przepraszam nie dodałem istotnego faktu .Są tu umieszczone trzy grzałki zasilane prądem trójfazowym ,zamontowane są jedna za drugą,każda z nich zasilana jednofazowo.
  • Poziom 35  
    karel21 napisał:
    ....Wentylator napędza silnik o mocy około 30kW..
    Chyba coś bujasz. Silnik 30kW a grzałka 3x2kW. Coś to nie tak. Jeżeli silnik ma 30kW to jaką średnicę ma wirnik wentylatora.
  • Poziom 28  
    Zadzwoń albo napisz maila do firmy Heatpol ( www.heatpol.com.pl) - kiedyś tam pracowałem i robiliśmy różne grzałki na zamówienie.
  • Poziom 35  
    Witam !! Można kupić grzałki które dowolnie ( w pewnych rozsądnych granicach ) wyginasz . Czy w koło czy inny kształt . pozdrawiam !!
  • Poziom 27  
    SQ9MEM zaraz skontaktuje się z Twoją byłą firmą. Czy w zakresie produkcji były również grzałki z drutu oporowego?.Takie są właśnie mi potrzebne.
    Tomasz.W-wentylator jest w granicy 1m.Do tego dochodzą jeszcze dwie grzałki 1250WTe są sprawne.
  • Poziom 28  
    Oczywiście. Cała technologia była oparta o sprzęt i materiały firmy Kanthal, więc były zarówno druty oporowe jak i taśmy oporowe.
  • Poziom 27  
    Wysłałem maila,ale bez odzewu.Sprubuję jeszcze raz ,oraz kontaktu telefonicznego.Dzięki.