Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wf-mag siedziba i kilka sklepów - jak to zrobić?

25 Lis 2007 23:50 1290 2
  • Poziom 14  
    Witam!
    Chciałbym u klienta podłączyć 2 sklepy bezpośrednio do bazy danych komputera głównego.Program bazowy to jest wf-mag dos. Jak najlepiej to zrobić ( oczywiście przy użyciu internetu - w siedzibie i każdym punkcie jest neostrada)?
    Czy opcja ze zdalnym pulpitem się sprawdza (wtedy nie trzeba by było kupować dodatkowych licencji na oprogramowanie bo wszystko byłby uruchamiane na serwerze - .... nie wiem czy dobrze kombinuję)?
    Macie na to jakiś inny sprawdzony sposób?
    Pozdr.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    WF-MAG w wersji Windows działa bez problemów w sesji zdalnej terminalowej na Windows 2003 SBS.
    Windows 2003 SBS ma przy zakupie 5 licencji terminalowych "w sobie".
    Zalety takiego rozwiązania - można (również zdalnie) zalogować się na ten sam serwer i "pomóc" komuś w innym miejscu na świecie przejmując na chwilę jego pulpit lub podglądając jego operacje i udzielając instrukcji przez telefon.
    Wady - cena SBS (w porównaniu do "zwykłego" systemu).
    Druga możliwość to tzw. wirtualne sieci prywatne (VPN), ale tu niech się najpierw wypowie ktoś, kto zestawiał coś takiego (mnie się nie powiodło - router na drugim końcu był za stary - zmarnowałem 2 dni).
  • Poziom 14  
    Właśnie też myślałem o VPN. Widziałem to kiedyś w jednej firmie i chodziło super ale na innym programie sprzedażowym.
    Ciekaw jestem jak to się ma do wf-mag dos???