Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon bezprzewodowy - zasilanie bazy baterią 9V. Brak 220V

26 Lis 2007 02:58 5109 7
 • Poziom 9  
  Czy mogę bazę telefonu zasilić 9V DC z baterii w miejsce zasilacza przerabiający prą z 220V AC do 9V DC? Baza telefonu będzie znadować się w altanie gdzie nie mam doprowadzonego prądu 220V (będzie kiedyś) ale mam doprowadzony kabel z Netii od domu za który opłacam abonament. Nie mogę postawić bazy w domu ze względu na duża odległość. Na ile starczy taka bateria? Czy warto użyć akumulatorów czy baterii 9V?
 • Poziom 38  
  Jaki jest pobór prądu przez bazę? Ew. jaka jest wydajność prądowa orginalnego zasilacza?
 • Poziom 33  
  rejdych napisał:
  1. Czy mogę bazę telefonu zasilić 9V DC z baterii w miejsce zasilacza przerabiający prą z 220V AC do 9V DC? Baza telefonu będzie znadować się w altanie gdzie nie mam doprowadzonego prądu 220V (będzie kiedyś) ale mam doprowadzony kabel z Netii od domu za który opłacam abonament. Nie mogę postawić bazy w domu ze względu na duża odległość. Na ile starczy taka bateria? Czy warto użyć akumulatorów czy baterii 9V?

  2. Na marginesie: czy warto kupić telefon bezprzewodowy Medion który podałem w linku wyżej? Cena 80 PLN brzmi podejrzanie. Będzie szumiał? ;)

  tu masz schemat -awaryjnego zasilania telefonu bezprzewodowego..
  http://www.elektrotech.info/html/viewtopic.php?t=7743

  ps
  Ja bym za cchiny nie kupił mediona
 • Poziom 27  
  Za 80 zł to można kupić nowego Gigaseta, już nie wspominając o allegro.
 • Poziom 9  
  1. Loker: Pobór prądu: Baza była zasilana 9V DC - 100mA w trakcie pracy, w trakcie ładowania 300mA [napis na zasilaczu od bazy]. Baza pobiera ok. 2 W (podczas rozmowy i w stanie gotowości) ok. 3 W (w trakcie ładowania). Jak obliczyć czy akumulator/bateria 9V wystarczy do obsłużenia bazy i czy ma sens korzystanie na dłuższą metę z takiego rozwiązania?

  2. Lucjan52: Rzeczywiście masz rację, móżna kupić w tej cenie Siemensa Gigaset, ale problem w tym, że baza telefonu bezprzewodowego będzie stała na dachu altany w celu polepszenia zasięgu. Wobec czego muszę mieć zestaw do ładowania samej słuchawki kiedy będę z nią przebywał w domu przy 220V, a tego Gigasety nie posiadają (za wyjątkiem Gigaset A245 której nigdzie nie ma) :( a mają Mediony posiadają osobne ładowanie. Czy same zasilacze gigasetów do słuchawek są na tyle uniwersalne że będę mógł dokupić sam zasilacz? Mediony to samo dno = Szumią? Kiepski zasięg?

  3. PICIA: Czy schemat który zaprezentowałeś (mirror: http://img107.imageshack.us/img107/5069/schemattelefonbezprzewoqy1.jpg ) przypadkiem nie jest na zasilacz 12V DC zamiast 9V? W opisie czytam: "existing 12V gordless phone adaptor". Nie jestem elektronikiem, dlatego zadam głupie pytanie: podpięcie samej baterii 9V nic nie da? Musi być zrobiony układ do zasilania z baterii? Za jaką orientacyjną cenę elektronik może wykonać taki układ? Może wartobyło zastosować akumulator do komputerowych UPSów?

  4. Spotkałem telefon o zasięgu 7 km na 900mHz: http://allegro.pl/item275384235_bezprzewodowy_telefon_dalekiego_zasiegu.html - co to za wynalazek? Chyba nie powinno to działać nawet na połowę tej odległości

  5. Czy stare telefony Pananonic np. kx_tc1001: http://allegro.pl/item272713727_telefon_bezprzewodowy_panasonic_kx_tc1001_kx_1001.html to telefon już cyfrowy czy analogowy? Czy warto go kupić? Telefony analogowe szumią?
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Witam

  przedstawie uproszczony układ

  złozony z 2 diód prostowniczych
  co do doboru akumulatorka to zalezy od ciebie -moze być z UPS- ważne aby był napięciowo podobny jak sam zasilacz...

  Niemniej wszystko zależy od czasu zaniku zasilania bo jesli to chwilowe starczą zwykłe baterie lub akumulatorki

  Cytat:
  Spotkałem telefon o zasięgu 7 km na 900mHz: http://allegro.pl/item275384235_bezprzewodowy_telefon_dalekiego_zasiegu.html - co to za wynalazek? Chyba nie powinno to działać nawet na połowę tej odległości


  Jest to mozliwe ale z zastosowaniem anteny zewnętrznej jak w CB- na tym uciągnie ok 1,5km może..... miałem podobny model ciągnął na zwykłej antenie jak na obrazku z allegro...
 • Specjalista od telefonów
  Czegoś nie rozmumiem. Albo Tobie cos sie w zapytaniach pop..mieszało.
  Wszystkie Gigasety maja osobne ładowarki do słuchawek. A zasilacz do nich jest zupełnie inny niz do bazy! Szukaj w Allegro..
  Jak na forum dla elektroników pytasz o oblicznie wydajnościk baterii?akumulatora to..ręce opadaja. To podzelenie dwóch liczb jest takie trudne???
  A telefony " dalekiego" zasięgu to fakt. Jak dalekiego?? nad woda na pewno dalekiego..
  Ale jak chcesz kupic telefon na nielegalnym paśmie z zerową odpornościa na podsłuchy i mieć kłopoty z odpowiednikiem PIR'u to sobie kup. I czekaj na gości. Ostanio są aktywni..
  A szumy??
  w systemie CT i CT1 moga być.
  A DECT- jak ma słaby sygnł to nie szumi tylko po prostu nie działa...
 • Poziom 9  
  Drogi Wojtku. Zaglądnij na mój profil: jestem dentystą. Znam się też na jeszcze bardzo dobrze na 2 innych zawodach odpowiednim stażem :). Teraz poznaję kolejną rzecz od zera: tajniki elektroniki. Ja doradzam na innych portalach tak jak Ty tutaj tylko mam pewno większy staż i wiedzę. Przepraszam za głupie pytania i proszę o wyrozumiałość.

  1. Allegro nie daje odpowiedzi na pytania które stawiam - zanim zadaję pytanie tutaj mam przekopane google, allegro i kilka innych portali technicznym włącznie z grupami news. Nie masz racji z allegro.
  2. Nie potrafię podzielić liczb bo nie znam jeszcze wszystkich wzorów i nie wiem które w tym przypadku użyć.
  3. Nie masz racji: istnieją telefony dalekiego zasięgu bez licencji legalne np. na 2.4 Ghz: http://www.mediasklep.pl/catalog/product_info.php?products_id=295 oraz repreatery + proste podwyższanie zasięgu - baza na kilkumetrowym/kilkunastometrowym maszcie
  4. Nie byłem pewny czy mój telefon bezprzewodowy który zakupię jest typem cyfrowym DECT - kojarzy mi się z telefonem analogowym Centertel
  5. Szukam pomocy zawsze i wyłącznie w fachowej literaturze dobrze trafiłem. Nie zbijaj mnie z tropu.

  Grono elektrody to naprawdę porządni i pomocni ludzie na których można liczyć, przekonałem się o tym już jakiś czas temu. Dzięki