Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośna zwora domofonu, co z tym można zrobić? Jak wyciszyć?

26 Lis 2007 19:27 4494 13
  • Poziom 2  
    Moj developer uszczesliwil mnie domofonem ktory zaopatrzony jest w zwore elektromagnetyczną w drzwiach ktora wpada w ogromne wibracje i strasznie halasuje podczas otwierania. niestety moje mieszkanie usytuowane jest tak że sąsiaduje z tym zamkiem. Kazde otwarcie domofonu w nocy budzi moje dziecko a niejednokrotnie rowniez mnie z zona. Developer oznajmil ze wszystko jest w normie i nic nie zrobi. Czy moge jakos sam naprawic ten temat. widzialem gdzies w sklepie takie zwory przy ktorych napisane bylo ze są z pamiecią (co to znaczy?) moze one nie brzęczą?

pomóżcie błagam!

Regulamin pkt 10.9. A tak poza tym: klawiatura ci się zacina? Popraw temat i usuń te ozdobniki z postu! <Błażej>
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    zwory to maj do siebie... przy prądzie zmiennym... spróbuj Zamienic zasilanie zwory z prądu zmiennego na stały

z pamięcią polega to na tym ze jak dostana zasilanie na chwile trzymają otwarte dopóki drzwi nie otworzysz i nie zamkniesz
  • Poziom 2  
    dzieki ciekawy trop z tym rodzajem prądu. Tylko jak to wygląda w praktyce. Potrzebny bedzie jakis mostek prostowniczy (tylko jak go zamontowac) w centralce domofonu nie pozwolą grzebac a przy zworze we framudze pewnie nie bedzie miejsca? Jak myslisz?

a co drugiej odpowiedzi to rozumiem że nie rozwiąze to mojego problemu? (zwora z pamięcia)

Czy ktos zna temat w praktyce? Może po prostu zwory są róznego rodzaju czy zasilanie jej prądem zmiennym skazuje zworę na tak mocny terkot?
  • Poziom 24  
    najlepiej mostek prostowniczy z 4 diod polutować.. i problem z Glowy Malo miejsca
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Są mostki gotowe,po co lutować.Mostek kosztuje parę złotych.4 wyprowadzenia i działa.Myślę,że na takie małe elementy znajdzie się miejsce,byle dobrze zaizolować .
  • Poziom 32  
    Płaski 2-amperowy mostek powinien się zmieścić. Zamontowałem takie w pewnym biurze i działają znakomicie.
  • Poziom 12  
    Wibracje elektrozaczepu przenoszą się na drzwi i to potęguje hałas .Proponuję podłożyć miękkie podkładki pod mocowanie zaczepu(np.taśma do przyklejania luster lub jakaś inna miękka taśma ).Wytłumi to trochę prace zaczepu i nie będziesz musiał ingerować w elektronikę domofonu.
    Pozdrowionka Gurgi
  • Poziom 24  
    gurgi napisał:
    Wibracje elektrozaczepu przenoszą się na drzwi i to potęguje hałas .Proponuję podłożyć miękkie podkładki pod mocowanie zaczepu(np.taśma do przyklejania luster lub jakaś inna miękka taśma ).Wytłumi to trochę prace zaczepu i nie będziesz musiał ingerować w elektronikę domofonu.
    Pozdrowionka Gurgi

na niewiele sie to zda. najlepiej podłączyć prąd stały wtedy elektrozaczep nawet nie jęknie przy otwieraniu. a nie zabawa z jakimiś podkładkami i innymi zabawami.
  • Poziom 13  
    wszystko fajnie , tylko jedno małe ale... niestety nie powinieneś ingerowac w to urządzenie , domofony mają to do siebie , że czasami się po prostu psują a wtedy życzliwy sąsiad pierwszy poleci do developera i mu na ucho wypapla , że widział Cię jak tam grzebałeś i zostaniesz obciążony kosztami naprawy , moim zdaniem zacznij od oficjalnego pisma z żądaniem usunięcia usterki z tekstem , że w razie nie podjęcia kroków sam wezwiesz serwis i fakturę karzesz wystawic na koszt developera
  • Poziom 23  
    Jest to inne rozwiązanie.Czasami z ludźmi z za biurek ciężko się rozmawia.Wyślą swojego "serwisanta" i gość powie,że instalacja jest ok.
  • Poziom 31  
    MOże lepiej wysępić od nich numer do serwisanta, dać mu ma flaszke i bedzie problem z głowy
  • Poziom 10  
    witam.Mostek jak napisano wyzej kosztuje grosze i zmiesci sie we framudze.Zmiana rygla na rygiel z pamiecia mechaniczna nic nie da gdyz taki rygiel z pamiecia potrzebuje krotkiego impulsu napieciopwego.Musialbys zmienic czas otwarcia rygla w domofonie na jakies 2sek.Zrozumiale jest dla mnie ze nie pracujesz na codzien przy domofonach wiec mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie jak kupisz rygiel na nap.zmienne.Koszt jakies 80zeta.Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Sadze ze jest to domofon firmy Wekta?

Dodano po 1 [minuty]:

Ja jestem takim serwisantem i flaszka to za malo he he
  • Poziom 22  
    Z tym wyciszaniem zamka to też nie można przesadzać. Jak go zrobisz całkowicie cichego to niektórzy mogą się skarżyć że nie słyszą kiedy drzwi się otwierają (przy zasilaniu z mostka napięciem całkowicie stałym może się pojawić taki problem). Wtedy dobrym rozwiązaniem jest dodanie buzera podłaczonego do elektrozaczepu.
    Dodawanie uszczelki na drzwi też się nie zawsze sprawdza bo nieraz drzwi zaczynają prężyć i mogą być problemy z działaniem zaczepu lub wogóle z domykaniem.
    Jak to jest domofon Laskomexu (taki gdzie można otworzyć drzwi z kodu w kasecie) to tam jest możliwośc regulacja czestotliwości napięcia podawanego na zaczep. Wtedy by wystarczyło tylko tą częstotliwośc ustawić na 0 Hz a kiedy by się otwierało słychać by było w głośniku kasety( bo tam tak jest)

PS. Ja takie rzeczy w pracy robie za piwo. Tylko te niektóre gatunki piwa są troche drogie...
  • Poziom 30  
    Moze być i tak że i prostowanie zasilania zaczepu nie pomoże. Niektóre typy tak mają że ryczą. A często wystarczy np podgiąć sprężynę by było lepiej. Lepiej jednak pogadać z kimś kto jest obyty w temacie, niż się doktoryzować od podstaw z domofonów.
    Porządny zaczep brzęczy wyraźnie ale nie ryczy. Jakiś marny fachura wybrał właśnie ten typ...