Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon, czy wymieniać cinche?

26 Lis 2007 19:49 1196 2
  • Poziom 11  
    Mam gramofon Technics Quartz SL-Q202. Dość stary sprzęt. Ma na stałe przytwierdzone cinche oraz kabelek uziemiający. Pytanie czy zakup i wymiana na markowe cinche da tutaj taki efekt jak w przypadku innych segmentów wieży?
    Jeśli tak to warto by wymienić.
    Tylko trzeba by zakupić z metra i przylutować końcówki albo gotowe i odlutować z jednej strony :)
  • Poziom 21  
    krzysiek032 napisał:

Tylko trzeba by zakupić z metra i przylutować końcówki albo gotowe i odlutować z jednej strony :)

Można jakoś jaśniej?
    Generalnie - jeśli wymiana kabla i wtyków może coś poprawić - to właśnie w gramofonie.
  • Poziom 11  
    Też mi się tak wydawało, ale wolałem zapytać. Generalnie mam markowe kable tylko gramofon pozostał z cienkimi jak nitka prehistorycznymi cinchami a i tak gra lepiej niż CD :)
    Ale z tym wielu się pewno nie zgodzi.

Co do montażu kabli : A co tu wyjaśniać? Są kable sprzedawane na metry bez końcówek i trzeba osobno dokupić i samemu dolutować. Jak ktoś nie ma w tym praktyki kupuje z końcówkami, rozbiera i odlutowuje z jednego końca(tego co ma być w gramofonie) i pozostaje przylutować bądź przytwierdzić do miejsca w gramofonie. Nie rozbierałem jeszcze gramofonu więc nie wiem czy w środku są te kable przylutowane czy inaczej umocowane.

EDIT:
    Tylko że jest pewien problem. Nie wiem jak zdemontować mój gramofon.
    Nie jest to gramofon na pasek i nie zdejmuje się tak poprostu talerza. Jest on jakoś przytwierdzony a żeby się dobrać do kabli wewnątrz muszę zdjąć najpierw talerz a potem obudowę. Talerz ją poprostu blokuje.
    Nie chciałbym czegoś popsuć albo rozlegulować. Z tego co widzę jest mase śrubek do odkręcenia od spodu gramofonu. Będę też pewnie musiał zdjąć ramię a to już jest chyba zbyt ryzykowne.
    Oto link do takiego gramofonu jaki mam

http://latwapraca2006.republika.pl/obrazki/Technics_SL-Q202_Stereo_Turntable_collage.jpg

I jeszcze jedno: czy można taki gramofon położyć spodem do góry?
    Wiem że niektóre gramofony tego nie lubią.