Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta ECS nie odpala. Wymiana diody Zenera pomoże?

26 Lis 2007 21:44 842 4
  • Poziom 21  
    Trafił mi sie cały komp bardzo tanio uszkodzony i postanowiłem go wzbudzić. Komp nie odpala więc podmieniłem zasilacz co jednak nic nie dało. Kondensatory przy gnieździe gdzie się zaslike wpina były bardzo wybrzuszone to też je wymieniłem na nowe i teraz efekt jest taki że zakeci na sekundę wiatraczkami po czym coś cyknie(chyba z zasilaczu) i komp znowu martwy. Zauważyłem że dioda zenera C2 ma totalną przerwę a co za tym idzie myślę że procesor nie ma zasilania i dlatego się tak dzieje. Sam procesor jest sprawny bo sprawdzałem w drugim kompie. Czy myślicie ze wymiana zenerki pomoże czy może jeszcze coś jest uszkodzone??
  • Poziom 37  
    A jak ty tę diodę Zenera sprawdziłeś że ma totalną przerwę? Znaczy się nie przewodzi w żadnym kierunku?
    Fajnie by było gdybyś podał jeszcze model płyty głównej bo sam ECS 'parę' ich wypuścił.
  • Poziom 21  
    Tak nie przewodzi w żadnym kierunku. Nie wiem jaki to model na płycie niestety nic nie pisze. zrobię fotke płyty może to coś pomoże.
  • Poziom 21  
    mimo wymiany diody na nową kompik dalej ma taki objaw że odpala na sekunde wiatrak na procku i umiera po czym zeby znowu zakręcił trzeba wyjąć kabel z zasilacza. Poddaje sie gra nie warta swieczki i lepiej kupie nową płyte.
  • Poziom 10  
    hmm, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)
    pozbędziesz się ECS'a :)

Pozdrawiam
    jazzu