Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immobilizer w Clio

27 Lis 2007 01:35 6671 3
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forumowiczow.
    Mam pytanie odnosnie immobilizer'a w clio z 96 z modulem delko.
    Zaczne od tego ze padly mi klucze i po zamknieciu auta nie moglem go otworzyc z pilota oraz uruchomic silnika, wiec postanowilem ominac immo.
    Po przejzeniu schematu instalacji elektrycznej doszedlem do wniosku, ze na wejsciu do modulu (pin od immo) mialem 12V to jezeli dam 0V powinien sie silnik uruchomic i tu niby jest ok silnik sie uruchomil, ale po kilku sekundach zgasnie. W zwiazku z tym mam pytanie (nie oczekuje gotowego rozwiazania a naprowadzenia mnie na wlasciwy "trop").
    1. czy wlasciwie podeszlem do sprawy?
    2, podejzewam ze odcina mi jeszcze wtrysk czy istnieje mozliwosc ominiecia tego?
    3, a moze powinienem przeprogramowac modol tzn. wywalic immo softwerowo
    bede wdzieczny za jakie kilwiek info na forum ewentualnie na email :grafo@vp.pl
  • Poziom 32  
    w renówkach immo odcina poprzez kompa, np nie ma sterowania na wtryski, brak wyzwalania cewki zapłonowej lub pompka nie chodzi, zależy od silnika, niestety to nie kwestia obecności lub braku jakiegoś napięcia, po zdekodowaniu immobilaizera centralka immo komounikuje się z jednostką sterującą a ta pozwala uruchomić silnik, immo możesz ominąć wyłączając je sprzętem diagnostycznym lub po wklepaniu pinu awaryjnego, który uzyskujesz z serwisu reno, kod obliczany jest z numeru VIN z nadwozia i wklepujesz go przyciskiem od zamka centralnego. W momencie wprowadzania pinu awaryjnego możesz zsynchronizować piloty, czy piloty są na podczerwień.
    Skąd wiesz czy są uszkodzone może po prostu się rozsynchronizowały.
  • Poziom 20  
    sprawdź za pomocą aparatu lub aparatu w telefonie czy działają diody nadawcze podczerwieni w pilotach, oraz odbiornik czy przypadkiem nie dostała się na niego woda przez otwór przy antenie.
    Immo w renówkach odcina przedewszystkim układ zapłonowy - brak iskry.
  • Poziom 9  
    Nic mi nie pozostaje jak udac sie do serwisu po kody do kluczy.
    Dziekuje za pomoc.