Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

padnięta płyta główna albo procesor

mazurpiotrek 27 Lis 2007 10:17 1089 3
  • #1 27 Lis 2007 10:17
    mazurpiotrek
    Poziom 12  

Witam. Posiadam płytę główną KOB 694X i procesor celeron 800. Płyuta nie chcę się załączyć, żadnych pisków, wentylator sie nie kręci. Zmierzyłem napięcie na wyjściu płyty co się podłącza wentylator, to jest 2,96. Chyba to jest za mało, bo wentylator powinien mieć 12v. Co może być przyczyną, gdzie mam jeszcze sprawdzić napięcie. Kondesatory i płyta wyglądają bardzodobrze. Pozdrawiam.

0 3
  • #3 28 Lis 2007 08:54
    mazurpiotrek
    Poziom 12  

Tak zasilacz jest sprawny, mierzyłem napięcia na nim. A takl w ogóle to sprawdzałem na innym też i to samo. Co jescze mogę zmierzyć na płycie, żeby mi to dało obraz co jest popsute. Po włączeniu kontrolki sie święcą we obudowie, procesor się nagrzewa, bo radiator jest ciepły. Czyli do procesora prąd dochodzi. Przypomniało mi się, jak komputer jescze by l sprawny to zgłaszał jakiś błąd, tylko dokładnie nie pamiętam jaki. Było to zaraz po uruchomieniu, na tym ekranie co pokazuje dyski chyba. Może to coś z biosem, ale dlaczego jest takie małe napięcie na wtyku wentynatorów?

0
  • #4 28 Lis 2007 08:58
    Brauniack
    Poziom 27  

Sprawdź wizualnie płytę główną czy kondensatory nie są wybrzuszone itp. Pozdrawiam

0