Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić silnik 3fazowy na prądnicę do elktrowni wiatr

27 Lis 2007 16:33 10280 7
  • Poziom 11  
    witam mam pytanie do ekspertów znalazłem u siebie fajny 3fazowy 1,5kw silnik elektryczny produkcji Polskiej ,kolega powiedział mi że wystarczy przerobić wirnik na magnesy stałe i będe miał prądnice
    czy to prawda ile taka pradnica morze mieć mocy i czy będzie wolnoobrotowa jestem laikjem w sprawach prądnic wolnoobrotowych proszę o odp.
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    wow ale tego jest ponad200 stron pozatym ja już tam to pytanie zadałem ale ci panowie to sa tylko soba zajęci to myślałem że jak założe odzielny post to zostanie on zauważony pytanie jest nadal aktualne pozdrawiam
  • Poziom 35  
    dolas napisał:
    ...wow ale tego jest ponad200 stron pozatym ja już tam to pytanie zadałem ale ci panowie to sa tylko soba zajęci....
    No nie, ale dowcipniś. I sądzisz że ktoś to wszystko za ciebie przeczyta? Jeżeli Tobie nie chce się czytać to ta wiedza najzwyczajniej nie jest Ci do niczego potrzebna. A Ci Panowie nie są zajęci tylko sobą ale po prostu nie widzą sensu żeby to wszystko jeszcze raz opisywać.
  • Poziom 11  
    Witaj! Jutro zapytam kolegi z pracy siedzi w tym od kilku lat, z tego co mi wiadomo on próbował z silników, ale w końcu założył prądnice od wagonów ale tam musi być przekładnia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Do TOMASZ.W

Źle mnie zrozumiałeś stary ja już to czytałem tam jest 200 stron i nie sposób wszystko przejrzeć za jednym zarazem, skończyłem na23 i tam każdy wali to co myśli tzn.o pradnicach pmg,simigłach,agregatach,magnesach itp. i pośród tych mądrości morze jest gdzieś jeden post z informacją którą potrzebuje. więc pomyślałem że osoby zainteresowane mogły by znalezdz informację na oddzielnym forum poświęconym tylko przeróbką 3fazowych silników na prądnice. jeśli masz jakieś wiedzę na ten temat to pisz po to jest forum żeby
    na nim pisać, i jak już napisałem jestem laikiem w tych sprawach więc każda
    informacja jest dla mnie jak złoto :D
    przepraszam że cię zdenerwowałem mam nadzieję że Waleriana nie była ci potrzebna [/tex]
  • Poziom 27  
    Wiesz z tym silnikiem. To naprawde polecam poczytać te 224 strony obecnie. A to że są tam ludzie zajęci.To normalne. Bo te prądnice były już tyle razy wałkowane. Że nikomu już sie niechce tłumaczyć każdemu leniwemu .A nowo przybyłemu. Masz tutaj wirnik. Dla przykładu. A jak podajesz silnik 1,5kw i 3 fazowy. To mi nic nie mówi o obrotach. A na metce tam pisze.Czy to aż tak trudno i to przeczytać? Jeżeli wirnik wykonasz prawidłowo. To jego moc jako prądnicy będzie taka sama jak silnika. Tylko że obroty trochę wzrosną. I np; Nie będzie 1440 Ale 1500. Bo silnik asynchroniczny.Ma poslizg. A jak dorobisz wirnik na magnesy. To będzie to już maszyna synchroniczna. I nie podłączaj go potem do sieci. Musiałbyś go najpierw rozkręcić do tych 1500obr. To potem już by zaskoczył. I pracował. Ale bez szybkości obrotów I ilości złobków w stojanie nic więcej nie mogę ci napisać. Na tej stronie o budowie małych elektrowni wiatrowych znajdziesz wiele moich opisów. Myślę że już ich nauczyłem.Co i jak należy zrobić. I mam tego dosyć.Jak przerobić silnik 3fazowy na prądnicę do elktrowni wiatrJak przerobić silnik 3fazowy na prądnicę do elktrowni wiatr A to moja prądnica zrobion a od podstaw.
  • Poziom 35  
    :arrow: dolas
    Bardzo ciężko mnie zdenerwować, jest to prawie nie wykonalne. A z powyższego wynika że kropelki nie były potrzebne. Zresztą wolę porządną setuchnę niż jakiekolwiek inne kropelki :D . A czy ja źle zrozumiałem? No nie wiem. Ale na to żeby wszyscy zrozumieli Cię tak jak należy jest jedna rada. Pisz tak żeby nie pozostawiało to żadnych wątpliwości. To tylko kilka liter więcej, a wszystko jasne.
    Pozdrowienia z Gdańska.