Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Vaillant vuw180xe - nie grzeje wody

rember 27 Lis 2007 17:23 2790 8
  • #1 27 Lis 2007 17:23
    rember
    Poziom 9  

witam mój piec to vaillant vuw180xe problem polega na tym że ciepła woda zamiast w kran leci w c.o dodam jeszcze że zawór trójdrożny został zregenerowany wymienione membrany oringi czpień ogólnie całe bebechy nie wiem co jest przyczyną tej właśnie awarii
    proszę o pomoc

• #2 27 Lis 2007 17:30
    Luki2
    Poziom 12  

może jakiś zawór jest odwrotnie przykręcony

• #3 27 Lis 2007 17:40
    DonRomano
    Poziom 33  

Jeszcze raz pomału.
    Czy po regeneracji zaworu kocioł pracował poprawnie?

• #4 27 Lis 2007 17:48
    rember
    Poziom 9  

zawory otwarte , przed naprawą chodził bez zastrzeżeń tylko ciekł po naprawie przez jakiś miesiąc tez chodził dobrze aż nagle mu się odwidziało przyjechał fachowiec wymienił już wcześniej wymienione suwadło w zaworze na następne nowe ale bez rezultatu

początkowym objawem było to że język nie dotykał do mikro włącznika zwróciłem mu na to uwagę ale on twierdzi że zawór działa tylko podgiął blaszkę tak zęby piec się załączał

• #5 28 Lis 2007 05:36
    DonRomano
    Poziom 33  

A teraz dotyka mikrowyłącznika czy nie?
    Trzeba trochę porozbierać i poczyścić, chodzi głównie o wszystkie cieniutkie rureczki i ich gniazda.

• #6 28 Lis 2007 09:00
    rember
    Poziom 9  

dotyka mikro włącznika i woda się załącza ale bez efektu

w sumie to juz mysle o nowym piecu znalazłem za dobre pieniądze 3 modele i nie wiem który wybtać
    1) FONDITAL
    2)FEROLLI
    3)TERMET
    wszystkie z zamkniętą komorą spalania co o nich sądzicie ?

• Pomocny post
    #7 28 Lis 2007 11:48
    DonRomano
    Poziom 33  

Do kotłów z zamkniętą komorą spalania trzeba wkład do komina lub wylot przez ścianę albo dach a to już nie jest tanie.
    Kup kocioł do którego jest serwis.
    Moim zdaniem odpuść sobie dwa pierwsze to jakieś badziewia i będziesz klął całe życie na nie.
    Z tych co podałeś to jedynie termet.
    Weź pod uwagę również Vaillanta i popytaj o DEDIETRICH solidna firma i wprowadziła bardzo tani dwufunkcyjny kocioł niestety też turbo.
    Jak chcesz pogadać o cenach to pisz na PW.

To by było na tyle pewnie któryś z modów podzieli i przeniesie temat do "co kupić gdzie kupić" ale to dobrze.

• #8 28 Lis 2007 14:02
    rember
    Poziom 9  

ok a co do pieca to ma przyjechać ten serwisant i jeszcze raz rozebrać wszystko

• #9 07 Gru 2007 15:39
    rember
    Poziom 9  

co do awarii vaillanta to został wymieniony cały zawór trój drogowy nowy dopłaciłem tylko 170 zł i po problemie wszystkim wielkie dzięki za rady
    temat uważam za zamknięty

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo