Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Impreza w klubie - poradzcie!

27 Lis 2007 21:00 1100 12
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam maly problem tego typu iz w czwartek gram na imprezie 18stkowej w jednym z Czestochowskich klubow na ktorej bedzie okolo 150 osob. Klub udostepnia mi podobno swoje naglosnienie i teraz jest problem, bo dziewczyna ktorej to sa urodziny mowila mi cos ze mam wziasc swoje cytuje "decki/dżeki bo sie moga zepsuc" nie wiem co.. ona sama nie wie o co jej chodzi bo sie nie zna.
    I teraz nie wiem o co im chodzi no bo jak mam wziasc swoje decki no to wszystko jasne. Jezeli chodzi o dżeki to juz gorzej.. Nie wiem o co moze chodzic. Myslalem moze ze chodzi im o kable od mixera do koncowki mocy. Moze jest jakies inne znaczenie tego slowa ktorego ja nie znam?
    estem w miare swiezym DJem ale troche pojecia o sprzecie mam.. Ale w tym momencie mam problem a wiadomo, ze na taka impreze trzeba przyjsc przygotowanym. Sprobuje sie jeszcze osobiscie skontaktowac z klubem bo sprawa mnie niepokoi..
  • Poziom 14  
    No wlasnie o tym myslalem mowiac o kablach do koncowki.. Ale to raczej klub powinien byc w nie juz zaopatrzony tym bardziej ze to nie jest byle jaki klub.
  • Poziom 33  
    myślę że chodziło jej o własne decki.... każdy klub ma przecież zapas kabli...
  • Poziom 34  
    No raczej chodziło o decki, bo jak mogą kable sie popsuć :lol:
  • Poziom 33  
    gófer napisał:
    jak mogą kable sie popsuć :lol:

Φ może odpaść wtyczka
    Φ we wtyczce coś się może zewrzeć
    Φ kabel może się złamać
    Φ zostać urwany, nadepnięty, przetarty

i jeszcze kilka innych przypadków zdarzyło mi się oglądać....
  • Poziom 14  
    No wlasnie dlatego mnie bardziej dziwi jak decki moga sie nagle popsuc...? Poza tym nie wiadomo czy ta dziewczyna w ogole dobrze mi to slowo powtorzyla no ale i tak biore wszystko co sie da na wszelki wypadek. No i lutownice tez bo to podstawa :) Dzieki za rady w piatek napisze o co chodzilo :)
  • Poziom 34  
    Cytat:
    Φ może odpaść wtyczka
    Φ we wtyczce coś się może zewrzeć
    Φ kabel może się złamać
    Φ zostać urwany, nadepnięty, przetarty

Myśle że mówimy o kablach a nie o "kablach" :) Tak więc zostaje tylko wersja 4.

Jak decki mogą sie popsuć?? Nic prostszego...idzie nawalony ziomek z browarem, potyka sie i sruuu sprzęt zalany...kabel to przeżyje :P

Też miałem taką sytuacje że grałem 18-stke w klubie-nagłośnienie zostało, jednak decki i mixer właściciel zabrał.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    fikus89 napisał:
    No wlasnie dlatego mnie bardziej dziwi jak decki moga sie nagle popsuc...?

Zepsuty napęd (jest bezpośredni czy paskowy?)
    Walnięta "igła" - wkładka gramofonowa.
  • Poziom 14  
    No i po imprezie. Od klubu dostalem tylko powermixer i 2 kolumny 2x100W LDM'a. Chodzilo im wiec o decki. No i kabel od mixera do powermixera musialem miec swoj :/ Podpialem sie pod wejscie na chinch (tape) bo innego kabla nie mialem no a ze mialo ono bardzo slabe wzmocnienei to jechalem prawie na 100% mocy zeby jako tako to gralo. Na szczescie wzialem tez swoje nadstawki i jakos to bylo. Dzieki wszystkim za rady :)
  • Poziom 34  
    Impreza w klubie na 2x100 watt?? Eee no to szał musiał być :D
  • Poziom 36  
    18-tka to 18-tka dużych mocy nie potrzeba.

Ale wydaje mi się, że wzmocnienie akurat było dobre, a na maksa trzeba było grać, bo sprzęt słaby -
    wszystko wskazuje na to, że był to LDM z serii podstawowej, w niebieskim koszu :) Tam ten powermikser, ma dość "żyłowane" te 100 watt, a kolumny są na głośnikach noname, o ile się nie mylę :) i piezaczek na wysokich?:D
  • Poziom 14  
    No powermixer byl w niebieskim koszu :) Wygladal solidnie ale jaki to model nie zwrocilem uwagi. W kolumnach jak byk Celestiony :) I tubki dynamiczne a nie piezo jakosc z nich byla dobra jednak dB troche brakowalo. Moze i to prawda ze tylko 100W i dlatego.. Po imprezie radiator koncowki parzył.. Moje nadstawki to tez nie potega mocy heh 2 pudla po 2 GDSy i tubki do nich. Wycialem im bas ktory szedl z LDMow... No coz szalu nie bylo ale cicho tez nie bylo... Za wynajecie takiego sprzetu dziewczyna zaplacila 200zl. Troche chyba zdarli no ale to juz nie moj problem. Acha jeszcze odsluch dostalem tez LDMa (aktywny) - odsluch chodzil akurat fajnie hehe :)

Edit:
    Tak sobie przegladam strone LDM'a i w archiwalnych produktach nie widze nigdzie tych kolumn... Sam jestem ciekawy co to byl za sprzet. Napisane bylo na nich 100W RMS pracowaly na 4Ω, mialy pokretla do podbicia srednich i wysokich tonow. Byly to kolumny 2-drozne. Nisko-sredni to celestion (takie bylo logo na kolumnie) no a wysoki to byla tuba prostokątna. Były obite CZARNYM kocem a nie nie bieskim jak w serii Classic.

Powermixera tez nie moge znalezc. Nie pamietam jaki to byl model i nie wiem jaka mial moc.. No ale skoro byl w zestawie z tymi kolumnami to chyba nie powinien miec mocy wiekszej niz 2x140W. Tez nie moge znalezc takiego wzmaka na stronie. Mial on radiator z tylu (byl chlodzony tylko pasywnie). Okolo 6 kanalow, equalizer chyba 6cio punktowy, diody wysterowania. Obity byl chyba tez czarnym kocem a nie niebieskim... Chociaz pewien nie jestem bylo dosc ciemno a koncowke trzymalem w parterze.

Jak ktos wie co to za sprzety to prosze o informacje. Ps. to chyba juz offtopic wiec przepraszam ale nie ma sensu chyba zakladac nowego tematu.