Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD-007 MANTA EMPEROR 2 - obraz w paski

RedPeter 27 Nov 2007 21:44 1734 3
 • #1
  RedPeter
  Level 10  
  Witam serdecznie. Posiadam DVD-007 MANTA EMPEROR 2. Kupiłem go chyba z trzy lata temu i do tej pory działał spoko. Niestety w ostatnim tygodniu to się zmieniło. Po obejrzeniu filmu wyłączyłem go prawidłowo, a po włączeniu następnego dnia ujrzałem na ekranie tylko skośne, czarno-białe paski. Obraz jest podobny do takiego jaki po włączeniu był w starych lampowych TV w czasach PRL-u. Pamiętam, że z tyłu odbiornika było pokrętło, które "prostowało" obraz :-). Tutaj takiego niestety nie ma :-). Płyta funkcjonuje normalnie tzn. między paskami widać logo Manty, a podczas odtwarzania film, ale są one czarno-białe. Wszystkie funkcje mechaniczne i elektroniczne związane z płytą i filmem wydaje się, że działają prawidłowo. Po otworzeniu obudowy nie zauważyłem żadnych symptomów uszkodzenia, wszystko jest na miejscu. Zaznaczam, że DVD było okazjonalnie użytkowane i nie ma raczej mowy o przegrzaniu czy przepracowaniu. Wiem, że nowa Manta to niewielki wydatek, ale ja nie chcę poddać się bez walki, zwłaszcza, że korzystając z pomocy na tym forum, wielokrotnie udało się naprawić sprzęt. Pozdrawiam wszystkich i jak w tytule proszę o pomoc.
 • #2
  Dexter23pl
  Level 26  
  Przeważnie jest to wina źle ustawionego sygnału video. Może się przełączyło ustawienie z rgb na yprbp lub pan scan. odszukaj na pilocie guzik reset a jeśli go niema to klawiszami od ustawień obrazy powciskaj paro krotnie na zmiane.
 • #3
  slluk
  Level 11  
  Jeżeli możesz sprawdź przewód Euro - Euro, bo takiego chyba używasz do połączenia z TV.
 • #4
  RedPeter
  Level 10  
  Powiem jedno. JESTEŚCIE WIELCY!!! Dziecko musiało po prostu przełączyć coś w pilocie przy zabawie. Użyłem przycisku "display" ale... zadziałało tylko gdy tacka była wysunięta. Obraz zrobił się stabilny, czarno-biały, wystarczyło w menu dokonać odpowiednich zmian. Dziękuję serdecznie wszystkim za zainteresowanie problemem i pomoc. Pozdrawiam i zamykam temat.