Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VERIS KENT 300

06 Gru 2003 21:28 3078 10
  • Poziom 13  
    Mam Telefon KENT 300 firmy Veris. Niewiem dlaczego działają tylko przyciski "Głośniej" i "ciszej". Telefon odbiera połączenia, tylko jest wada przycisków. Ściągnełem schemat z Elektrody ale jest strasznie nieczytelny i niewiem co mam zrobić. Jeżeli ktoś ma lepszy schemat telefonu Kent 300 lub wie co się zepsuło i jak naprawić to prosze o pomoc z góry dziękuje
  • Użytkownik usunął konto  

• Specjalista od telefonów
    Jak mnie pamięć nie myli ten telefonik posiada dużo styków rozłącznych które rosłączają się po otwarciu obudowy. Może to coś w tym stylu na tym etapie opisywanej usterki. Mało dokładnie opisałeś problem.
    Czekam na coś więcej
  • Poziom 13  
    Normalnie odbiera rozmowy, ale niemożna wybierać numeru ani nic niedziała działają tylko przyciski"Volume" i "Play" "Stop" i nic więcej nie działa. Po przyciśnięcuiu innych przycisków słychać tylko cisze niewiem co mam więcej napisać może podajcie jakiś wskazówki co mam opisać z Góry dzięki
  • Poziom 21  
    Ja też jakoś nie mogę skojarzyć 300, ale doskonale kojarzę Kenta 100 i 400 a w te aparaty wchodzi linia na p1 i p4 gdznizda RJ, więc być może przez analogię i w Twoim aparacie linia idzie po "zewnętrznych". Powinieneś to sprawdzić.

Proszę was czytajcie wcześniejsze posty
    aparat odbiera rozmowy tylko brak jest możliwości dzwonienia z niego
  • Poziom 21  
    pozostałe wypowiedzi są też nieprecyzyje... Bo np. nie mam pewności, czy w telefonie jest sygnał ale to nie istotne. Proponuję zrobić doświadczenie na aparacie tego typu (kent, bristol) - wiemy, że aparaty te chodzą na zewnętrznych, co nie znaczy, że piny środkowe wiszą w powietrzu. Spróbujcie je także podłączyć do lini, czyli zróbcie zwory mięczy 1 i 2 oraz 3 i 4. Czy aparat nie będzie się zachowywał dziwnie? A przecież do końca nie wiemy jak klient ma podłączony RJ w gnieździe w ścianie. Sam nieraz widziałem różne uniwersalne pająki w takich gniazdach (czarny i czerwiny do jednej żyły lini, zielony i żółty do drugiej)...

Panowie pamiętajcie o jednym, że te telefony są w polsce przerabiane przez firmę do standardu polskiego i wszystko jest możliwe. Veris to Veris podobno produkowany w polsce(?!)
    Jeżeli by miał źle piny podłączone w RJ to jakby odebrał połączenie. Zgodzę się ze stwierdzeniem że mógłby wystąpić brak dzwonka lub na odwrót dzwonek by był a rozmowy by nie było. pamiętajmy klawiatura nie działa. Stawiałbym na coś z zasilaniem.

PS
    może nawet go nie rozebrał!
    Jeżeli nie napisze czegoś więcej dalsze rozwodzenie się coby było gdyby nie ma większego sensu.
  • Poziom 21  
    Myślę, że jakiekolwiek sugestie nie mają sensu, dopóki któryś z nas nie będzie miał identycznego aparatu na warsztacie. krzys_20 nie pokusił sie o jakikolwiek podstawowy pomiar np diody Zenera na których skutecznie potrafi osiąść napięcie, jeśli są uszkodzone - a przecież bezpośrednio wiążą się z zasilaniem... Jak możemy pomóc, skoro nie wiemy, czy sam procesor jest zasilany. Właściwie znamy tylko objawy a nie mamy żadnych danych statystycznych, bo ja np nie mam zielonego pojęcia co najczęściej "siada" konkretnie tym modelu...
  • Poziom 13  
    nieznam się zabardzo na elektronice powiedcie co mam zrobić jakie pomiary aby wam dać jakieś wskazówki dane co się mogło zepsuć. Mój numer gg 1202544
  • Użytkownik usunął konto