Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rozrusznik ciezko kreci zimny dobrze ciep造

28 Nov 2007 20:03 22759 13
  • Level 11  
    Witam. Mam problem z rozrusznikiem gdy samoch鏚 jest zimny ledwo kr璚i jak jest ciep造 to ok. Wymieni貫m bendix, tuleje przeczy軼i貫m wszystkie mo磧iwe styki od akumulatora do rozrusznika, plecionk od masy na silnik . Wymieni貫m olej na p馧syntetyk . nie wiem gdzie szuka przyczyny ?? (alfa romeo 164 TD) akumulator roczny po na豉dowaniu ca這nocnym to samo inny akumulator tez nie da rady (akumulator w kufrze ma alfa)
    Czy Twoje urz康zenia IoT s bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj si za darmo
  • Level 28  
    Witam. Czy zwr鏂i貫 uwag, czy na wirniku s widoczne 郵ady ocierania wirnika o stojan. Mo瞠 trzeba powierzchni wirnika przetoczy np.0,1 - 0,2mm? Pozdrawiam.
  • Level 15  
    wtam prosze o dwa pomiary 1 zasilane na aku w czase start 2 zasilane uwaga na samym rozruszniku na mase rozrusznika i na elektromagnese zas z aku na zimnym i goroncym silniku
  • Level 14  
    Witam Tak jak napisali koledzy wyzej. Polecam jeszcze zajrzec do cewki bendiksu po odkreceniu plastiku (na ktorym sa dwie glowne sruby zasilania) i po rozlutowaniu cewki da sie to zdjac. Pod spodem znajdziesz dwie chyba miedziane sruby i blache ktora w czasie zaplonu (pracy cewki) zwiera je. Najprawdopodobniej sruby i blacha sa zasniedziale co powoduje straty w rozruszniku i na zimnym silniku (gesty olej) utrudniaja jego prace. Pomimo wyczyszczenia masy silnika POLECAM zrobic dodatkowy kabel np 35 mm z dwiema koncowkami i polaczyc bezposrednio mase aku i mase silnika ja mam przykrecone do srub mocowania skrzyni z blokiem. Efekty sa naprawde piorunujace. Zycze powodzenia
  • Moderator of Cars
    Sprawd stan kabli od akumulatora do rozrusznika i do masy. Je郵i masz akumulator w kufrze to mo磧iwe 瞠 nie ma masy, w徠pliwo軼i rozwia mo瞠 pomiar napi璚ia w trakcie kr璚enia rozrusznikiem wpierw na akumulatorze a nast瘼nie na zacisku pr康owym rozrusznika i masie - nie powinny si zbytnio r騜ni.
  • Level 11  
    jutro postaram si zrobi pomiary i napisze co i jak , lecz niestety posiadam tylko miernik made in china za 23 z
  • Level 11  
    a wiec tak na zimnym silniku napi璚ie spada do 8,5V podczas rozruchu czasem podskoczy do 9,5V zar闚no na akumulatorze jak i na rozruszniku warto軼i te same, wyci庵a貫m rozrusznik i chcia貫m zajrze do elektromagnesu czy nienadpalony i dobrze przewodzi pr康 niestety uszkodzi貫m r瘯 (鈔ubokr皻 wbity w lew r瘯) jutro zawioz go na sprawdzenie do firmy zajmuj帷ej si napraw rozrusznik闚 na test

30.11.07
    By貫m w firmie sprawdzali rozrusznik z nim wszystko ok teraz poczekam na szwagra i pod陰cze na dwa akumulatory i zimnym rozruchu zobacze jaki bedzie efekt
  • Level 28  
    Witam. Te napi璚ia s zdecydowanie zbyt niskie. Wskazuje to na zbyt ma陰 zdolno嗆 rozruchow akumulatora. Napi璚ie rozruchu powinno by 10-11V. Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 11  
    akumulator roczny 72 Ah mo瞠 by troch ma造 jak dla tak du瞠go silnika jutro sprawdz na dw鏂h akumulatorach
  • Moderator of Cars
    Taki akumulator jest w sam raz dla takiego silnika, ja mam 62 Ah w 1,9 td. Wniosek - albo tw鎩 akumulator utraci pojemno嗆 na skutek niedo豉dowania (zasiarczony), albo wady fabrycznej. Napi璚ie na akumulatorze w trakcie rozruchu w granicach 9,5 - 10V jest dobre, z tego co pami皻am to badania rozrusznik闚 prowadzi sie przy napi璚iu 10V.
    Masz rozrusznik przek豉dniowy Bosch ?
  • Level 12  
    A tulejki na wirniku czasem nie s posmarowane jakim smarem, kt鏎y jak jest zimno g瘰tnieje i utrudnia obr鏒 wirnika?
    Kiedy mia貫m taki przypadek jak zimny to ledwo co kr璚i, ale po rozgrzaniu silnika pali idealnie.
  • Level 11  
    A wi璚 tak , tulejki nie wiem czym by造 robione bo by造 w warsztacie zmieniane co si zajmuj napraw rozrusznik闚, dzi u篡czy貫m sobie pr康u dodatkowo z chodz帷ego mondeo + m鎩 akumulator rozrusznik kr璚i wiele szybciej i odpalenie by這 szybsze samochodu. Jak juz pisa貫m mam roczny akumulator centra standard 72 Ah , w m康rym programie Esi tronic jest podawany akumulator 90 Ah do tego samochodu wiec zaczynam sie sk豉nia do akumulatora ze to jednak w nim b璠zie wina.
    Narazie nie sta mnie na nowy koszt takiego prawie 600 z
    Dzi瘯uje wszystkim za pomoc
    Z powa瘸niem bloksi1
  • Level 13  
    Kolega rozwi您a temat? Mam podobnie te we w這skim aucie. Fiat Stilo Multijet 1.9. Pierwsze kr璚enie rozrusznikiem przebiega do嗆 ospale. Jest to odczuwalne zw豉szcza zim kiedy olej w silniku (5W40) robi si g瘰tszy. Auto ma 10 lat wi璚 wydaje mi si, 瞠 warto zregenerowa rozrusznik zw豉szcza, 瞠 na ciep造m silniku te sza逝 z kr璚eniem nie ma, mimo nowego akumulatora o pr康zie rozruchowym 720A. Rozrusznik to wg fiatowskiej dokumentacji Bosch (1,7kW) o nr 55195211. Elektromechanik sugerowa wymian na Valeo 2,0kW? Co o tym s康zicie?
    Moderated By robokop:

S康zimy 瞠 to nie豉dnie podpina si pod cudzy w徠ek, w dodatku o zupe軟ie czym innym. Skoro elektromechanik sugerowa, to jeszcze casting trzeba urz康za?