Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I ph2 98 V6 24V Licznik? wypija prąd,oraz jego objaw

28 Lis 2007 21:33 2617 14
  • Poziom 14  
    Panowie pomóżcie bo jobla dostane
    Mam pobór 0,62A na postoju auto zamkniete , pobór jest na bezpieczniku od zegarów (licznik/zegarek/bloki pamięci/radio), jak go wyjme to spada do 0,02A. Wczoraj wlozylem ten bezpiecznik i zauwazylem spore zaiskrzenie czyli coś wpier...a prąd! Adzis po wsadzniugo jest ok.
    Gadaczka gada jak juz kiedyś pisalem ze "swiatla nie wylaczone" gdy otwieram drzwi.

Rozpatruje 2 przypadki:

1) Licznik padl i nie wylancza gadaczki i żre prąd
    2) Gadaczka (licznik) czuje gdzies pobór dlatego wywala komunikat o nie wylączonych swiatlach.

Moje przypuszczenia to:
    Nie wylancza sie gadaczka a konkretnie jakis proces w niej. Sprawa wyglada nastepujaco:
    Gadaczce odbija ze czuje niewyłączone światła. Gdy wylacze stacyjke i wyjme kluczyk to na amperomierzu wskakuje 0,62A. i jest tak caly czas, migne długimi i pobór spada do 0,02A. Inny przypadek wylaczenia procesu gadaczki to wystarczy zamknąć drzwi centralką i proces sie wylancza nie jako resetuje. Sprawdzilem reszte urządzen pod tym bezpiecznikiem i kazde z nich wyjmowalem i powtarzalem procedure az do bólu.
    Z innej strony patrząc gdyby mi sie swiecila jakakolwiek żaróweczka to caly czas by byl pobór zwiekszony na amperomierzu. Czyli definitywnie jest to jakiś proces bloku pamięci który sie nie wylancza. Przypomne ze jak migne dlugimi swiatlami to pobór odrazu spada do 0,02A.

Potrzebuje wiedzieć czy licznik ma coś wspólnego z centralnym zamkiem. gdzie jest czujnik centralki? gdzie sie kieruje - do licznika? czyli ogólnie czy licznik ma cos wspólnego z C. zamkiem? :|
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    wiec jesli odepne wtyczki od radia i beda sobie zwisać to powinno byc ok ?

illumiantion - od czego to wtyczka ? chodzi o podświetlanie radia? Mam radio Clarion 958 RMC i jak wlaczam światla to podświetla sie radyjko (ale tylko podswietla a nie wlancza).
    Zasilanie jest tak zrobione ze kabelek czerwony i żółty są razem zlączone, czy tak ma być ?

gadaczka moze czuc radio i wygłaszać komunikat "światła nie wylaczone" podczas otwarcia drzwi?

ale jesli jednak nie bedzie to sprawa podpiecia radia to co zostaje??
  • Poziom 14  
    elektrit napisał:
    pomyśl, co będzie jak zacisk autowamtyczej anteny podłaczysz do kabla oświetlenia pojazdu?

wtedy 12V z kabla zasilania anteny poplynie na kabel oswietlania pojazdu i gadaczka zagada. Ale wtedy zaświecą sie światła, czyz nie?
    Wspome tu o fakcie iz w czasie wyglaszania komunikatów przez gadaczke słychać lekki pisk w glośnikach, ale cholernie cichy.
    Da zasilania wykozystuje wtyczke ISO wiec pomylka raczej odpada, choc juz sam niewiem

Ja wykozystuje niebieski przewód radia do zalanczania wzmacniacza tylko.
    Juz mnie dobija to gadanie w kółko ze swiatla nie wylączone po otwarciu drzwi. A taki licznik do Laguny I ph2 98-99 rok, V6 automat to ciezko mi znaleźć :|
  • Poziom 10  
    wypnij to radio ja już miałem kilka takich przypadków
  • Poziom 14  
    adam109m napisał:
    wypnij to radio ja już miałem kilka takich przypadków

czyli rozumiem ,ze gdy wtyczki od radia odepne gadaczka powinna przestać gadać?

ok, ale zaluzmy ze dalej bedzie gadać wiec wtedy wymieniać juz tylko licznik (gadaczke)? W tym liczniku jest taki kwadratowy uklad scalony i zauwazylem ze w jednym z rogów siedziala sobie zeschnieta na kosc muszka, miala pecha i ją podsmarzylo, niemam pojecia jaką przewodność ma taka mala muszka ale moze to przez nia uklad zwariował.

jutro odepne radio i dam znac co i jak, dzieki chlopaki za cenne wskazówki :D
  • Poziom 10  
    sprawdź jeszcze przewody wtyki iso radia bo czasem różnie ludzi tworzą.
    Ja ostatnio miałem przypadek w okularniku ktoś połączył acc z /+/ podłączając iso . Była choinka na zegarze i pobór prądu około 0.9A
    pozdrawiam daj znać co ustaliłeś
  • Poziom 14  
    ok, dzieki serdeczne , jutro z ranca atakuje

a tak na marginesie co to jest acc ?
  • Poziom 10  
    acc to /+/ po zapłonie który ginie w momencie kręcenia rozrusznikiem
    -tak najprościej pisząc
  • Poziom 14  
    no wiec jest tak:

odepniecie wtyczki iso radia nic nie dalo i niema na nic wplywu. nic sie nie zmienia.
    Najbardziej interesujące jest to ze amperomierz wstawiony w kleme "-" pokazuje 0,02A. czyli poboru niema !!!! Akumulator nowy, miesieczny, ladowanie wg książki !!!

Przypomnę objawy:

1) gdy gasze silnik wyjmuje kluczyk to na amperomierzu pojawia sie 0,62A. I tak juz zostaje,

-jesli jednak zamkne drzwi pilotem to pomiar
    spada do 0,02A.
    - jesli jednak otworze drzwi pilotem to pomiar
    spada do 0,02A
    - jesli migne światlami dlugimi (nie krutkimi) to
    spada do 0,02A

2) Gdy wyjme kluczyk i otworze drzwi kierowcy to
    gada "światla nie wylączone".
    3) Kiedys cos tam cykalo w liczniku (bardzo cicho
    jakby alfabet morsa).

WNIOSKI:
    Na chwile obecną pobór jest katalogowo 0,02A. Skoro pobór jest wlasciwy przy zamknietym aucie to co wyzera prąd? Przeciez na amperomierzu by odrazu wyskoczyl jakis zwiekszony pobór jesli by cokolwiek pobieralo, wic jesli jest 0,02A to znaczy ze "obcego" poboru niema. Aku nówka a ladowanie ponad 14V.

Po trzech dniach stania auto niema sily zakrecić juz :-/
  • Poziom 14  
    no ok ale dlaczego gadaczka gada ze "swiatla nie wylączone " ? skoro poboru niema

Dodano po 13 [minuty]:

zrobie test naladuje aku, wsadze amperomierz i zostawie na 3 dni. Co jakis czas doglądając czy pobór jest ok. Bys moze dopiero po jakims czasie zaczyna ssać. Jeśli nie bedzie poboru przez 3 dni to znaczy ze nic nie ciągnie. Wiec wtedy wsadze aku od szwagra - tez nówkka dopiero co kupił.

Licznik świruje a to jest jakaś wskazówka :-)