Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CAR400_wyświetlanie

07 Gru 2003 01:00 4871 12
  • Poziom 11  
    Jak zmienić indeks w radiu car400 bez uzycia TECHA
    , żeby wyświetlało na wąskim wyświetlaczu tak jak ma CorsaB
    W tej chwili radyjko wyświetla na szerokim tak jak ma VectraB
    lub AstraG
  • Poziom 11  
    Mam kłopot. Opel Astra Classic rocznik '99, radio Philips CAR 400, wyświetlacz standardowy trójpolowy (czas, data/radio, temperatura). Środkowe pole chyba 10-znakowe, sprawne, bo przy wyłączonym radiu wyświetla prawidłowo pełną datę.
    Do radia miałem kod, wszystko się pokazywało jak trzeba (SAFE, CODE i wszystkie inne znaki podczas wpisywania kodu), radio się rozkodowało i gra. Ale - wyświetlacz jest od tej chwili martwy.
    Patrzyłem w instrukcji, nie znalazłem nigdzie miejsca, z którego by wynikało, że można w ogóle wyłączyć, toteż nie wiem, jak spowodować, żeby chociaż podstawowe informacje (częstotliwość odbieranej stacji) były widoczne.

Za wszelką pomoc - z góry dzięki.

PS.
    Myślałem, że coś "skopałem" podczas wprowadzania kodu. Odłączyłem więc jeszcze raz radio od zasilania, podłączyłem z powrotem, wprowadziłem kod na nowo - i to samo: gra ale nie świeci... ;) :(

PPS.
    W "Requests" zgłosiłem trzy dni temu, że szukam także instrukcji do tego radia. Znalazłem, ale nie mogę tam dodać załącznika, więc dodaję tu. Jeśli Administrator zechce, niech ten załącznik przeniesie do tamtego topicu...
    Załącznik jest w postaci siedemnastronnicowego obrazka panoramicznego w formacie jpg, tak było oszczędniej w kilobajtach. Dowolnym programem graficznym można go sobie "pociąć" na odcinki i wydrukować.
  • Poziom 11  
    Dzięki, ale...
    www.studio24.prv.pl napisał:
    CAR300

4 i 6
    - DIGIT 8/10 (ewentualnie w nowych Oplach 8+2). Przełączenie typu wyświetlacza ze starego typu (8 znaków) na nowy typ (10 znaków, wyświetlacz punktowy). Jeżeli podłączymy radio i gra ono w danym pojeździe a mimo to nic nie wyświetla (pusty wyświetlacz), to ta kombinacja często pomaga (przełączenie jest także sygnalizowane sygnałem dźwiękowym).
    Niestety - nie pomogło... :(
    Coś jednak jest na rzeczy, bo kombinację 1 i 3 = IGNI ON/OFF rozpoznaje tak, jak napisano...

PS.
    W poprzednim poście napisałem, że wyświetlacz jest 10-znakowy. Jednak jest 8-znakowy, datę wyświetla w postaci 24.05.04
  • Poziom 29  
    a kostka sygnałowa jest dobrze wpieta do radia (3 wtyk)
  • Poziom 11  
    Kostka jest wpięta, nic nie wisi. Trzeci wtyk? Nie wiem jaki trzeci wtyk, chyba nie ma trzeciego wtyku. Kostka składa się chyba z dwóch, trzeci wtyk to antena.

W każdym razie wygląda, że wszystko jest na swoim miejscu.
  • Poziom 22  
    Jeśli wyświetlacz pokazywał wprowadzony kod, a po jego zatwierdzeniu nie pokazuje częstotliwości, to problem jest w zgodności trybu pracy radia i wyświetlacza. Przełączanie trybu: w starszych (D) kl. 4 i 6, w nowszych (E, F?) kl. 3 i 5.
  • Poziom 11  
    Ciepło, ciepło, coraz cieplej... :)

Po włączeniu z wciśniętymi klawiszami 3 i 5 pojawia się napis DIGIT8+2 Ale tak zostaje: radio gra, napis świeci, ale wskazań nadal nie ma. Po wyłączeniu radia i ponownym normalnym włączeniu wyświetlacz znowu jest ślepy. Próbowałem też podzczas wyświetlania DIGIT8+2 przytrzymać UML, potem to samo z RDS, ale to nie zmienia sytuacji...
  • Poziom 29  
    Julo@F.Best napisał:
    Kostka jest wpięta, nic nie wisi. Trzeci wtyk? Nie wiem jaki trzeci wtyk, chyba nie ma trzeciego wtyku. Kostka składa się chyba z dwóch, trzeci wtyk to antena.

W każdym razie wygląda, że wszystko jest na swoim miejscu.

własnie to jest twój problem nie masz podłacząne trzeciego wtyku w gnieździe C bo w tym pinie idą sygnały wyświetlacza a przełaczanie data/radio idzie z kostki A
    zobacz
    http://www.druciki.cyberdusk.pl/studio24/index/kable1/isooem.htm
  • Poziom 11  
    To gdzie szukać tego wtyku? Powinien on chyba łączyć wyświetlacz z radiem, ale jako żywo w kieszeni radia nic luźnego nie widać, a co jest od tyłu wyświetlacza nie sposób zajrzeć... :(
  • Poziom 29  
    sorry za poprzedni bład (nie czytałem dokładnie postów zamyslony :roll: ) jak by nie było podłacone trzeciego wtyku to byś nie uzyskał napisu Code lub DIGIT8+2 ustaw wyświetlanie na DIGIT8 i musi działać
    przełaczanie nastepuje przy dłóższym trzymaniu klawiszy 3 i 5
  • Poziom 11  
    edziu jesteś wielki!!! (adam white i djlj24 również!!!)

DZIAŁA !!!!!