Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja anteny SAT, jak podłączyć?

28 Lis 2007 23:57 3105 24
  • Poziom 10  
    Moi rodzice wybudowali dom i elektryk położył pod antenę kable:
    1 x koncentryk
    1 x skrętka.
    Twierdzi, że koncentryk pod antenę analogową, a skrętka pod SAT. Możecie mi wytłumaczyć jak to podłączyć, bo on twierdzi ze montażem anten się nie zajmuje. Mówi, że skrętkę podłącza się do wyjścia z tył tunera takiego jak na telefon.

Jak możecie napiszcie mi co mam od razu dokupić, żeby można oglądać TV z dwóch anten.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    witam
    gratuluję doboru elektryka
    napisz cos więcej o swojej instalacji i okablowaniu
    może coś poradzimy.
    narazie to malo wynika z tego co piszesz.
    pzdr
  • Poziom 23  
    Witam.
    Z twojego opisu wynika że nie masz jeszcze anteny TV naziemnej i TV satelitarnej i tunera Sat, a co do kabla to koncentryk do obu anten powinien być doprowadzony
  • Poziom 16  
    Witam z tego co mi wiadomo są dwa rodzaje koncetryka do sat i do tv w dodatku różnią się ta skretka ile ma zył może to przewód pod sieć telefoniczną lub komputerową.
  • Poziom 10  
    Skrętka ma 8 żył. Rozprowadził ją do tych pokoi gdzie idzie koncentryk. W sumie do 4. Do dwóch pokoi poprowadził dwie skrętki. Twierdzi, że jedna od internetu a druga od SAT. No i do tych 4 pokoi po jednym koncentryku.
  • Poziom 26  
    Czy na poddaszu lub na zewnątrz budynku są wyprowadzone 4 kable koncentryczne, czy tylko jeden?Pozdro
  • Poziom 10  
    Na poddaszu są wyprowadzone te 4 koncentryki ( z 4 pokoi po jednym).
  • Specjalista elektryk
    Narysuj konkretnie schemat tej instalacji, może jeszcze nic straconego.

Prawdopodobnie do każdego pokoju z jednego punktu masz doprowadzone przewody antenowe - czyli OK!

pozostaje kwestia przewodu komputerowego - także z jednego punktu (ale nie poddasza, najczęściej sypialnia lub salon, gdzie będzie zlokalizowany cały sprzęt) do wszystkich pozostałych pokoi powinien wychodzić jeden przewód - w sumie powinno być ich 3.
    narysuj jak to wygląda
    co rozumiesz pod pojęciem - oglądać TV z dwóch anten ? chcesz sumować anteny czy o co chodzi?

pzdr
  • Poziom 26  
    Tak jak kol. KASPRZYK wsjo winno być oki.Narysuj jak jest a postaramy się ci coś podpowiedzieć.Pozdro
  • Poziom 10  
    kasprzyk napisał:

Prawdopodobnie do każdego pokoju z jednego punktu masz doprowadzone przewody antenowe - czyli OK!

Dokładnie tak jest. Po 1 przewodzie koncentrycznym.

kasprzyk napisał:

pozostaje kwestia przewodu komputerowego - także z jednego punktu (ale nie poddasza, najczęściej sypialnia lub salon, gdzie będzie zlokalizowany cały sprzęt) do wszystkich pozostałych pokoi powinien wychodzić jeden przewód - w sumie powinno być ich 3.

Przewody wszystkie wyprowadzone są z poddasza. W sumie do 4 pokoi.

kasprzyk napisał:

co rozumiesz pod pojęciem - oglądać TV z dwóch anten ? chcesz sumować anteny czy o co chodzi?

Dwie anteny to jedna naziemna analogowa, a druga satelitarna cyfrowa.
    Dokładnie Cyfra+ z tunerem Philips 6010.

Rysunek postaram się jak najszybciej wstawić
    Pzdr
  • Specjalista elektryk
    To więc tak:

pamiętaj, że jeden tuner SAT to jeden niezależny program satelitarny, tak więc jeżeli przystajesz przy jednym "punkcie" satelitarnym, to potrzebujesz antenę naziemną, czaszę sat z konwerterem, zwrotnicę RTV/SAT, rozgałęźnik tv 1/3 3 gniazdka TV i jedno gniazdko TV/SAT
    jeżeli chcesz stworzyć niezależną sieć w każdym pokoju niezależny program z cyfry - potrzebujesz ant naziemna, czasza z konwerterem Quatro, multiswitch, 4 gniazdka RTV/SAT 4 tunery satelitarne do tego tkzw Spliter C+ - poszukaj - dużo było o tym na forum

pzdr
  • Poziom 29  
    bartas7 napisał:
    Skrętka ma 8 żył. Rozprowadził ją do tych pokoi gdzie idzie koncentryk. W sumie do 4. Do dwóch pokoi poprowadził dwie skrętki. Twierdzi, że jedna od internetu a druga od SAT. No i do tych 4 pokoi po jednym koncentryku.

Podstawowa sprawa - skrętka nie nadaje się do podłączenia anteny analogowej a tym bardziej sat!!! Do odbioru sat niezbędny jest specjalny kabel koncentryczny.

Skrętka do sat? Niezły dowcip!
  • Specjalista elektryk
    Witam

Kolego meloch - to raczej już wyjaśniliśmy, elektryk przewidział podział Cyfry (lub trafił w 10-tkę ;) )

pzdr
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jeżeli masz 4 punkty do odbioru to :

Pytanie : Ile tunerów bedziesz miał ?? Jeżeli nie wiesz to trzeba zrobić tak aby w każdym miejscu można było podłączyć SAT.

Można zrobić instalację w następujący sposób :

Sygnał z anteny SAT ( czasza + konwerter Quattro ) oraz sygnał z anteny TV , dajesz na multiswitch 5/4 . O tego multiswitch-a masz 4 wyjścia dla czterech gniazd gdzie mozesz niezależnie podpiąć Tuner SAT + TV + Radio .

czasza to minimum 80 polecam Triax TD78 - cena 75 zł , konwerter również triax około 70 złotych , multiswitch masz od 160 do 250 złotych . antena TV, w zależności od miejscowości należy dopasować ( jeżeli masz jeden nadajnik to proponuje Telmor ASR860P25 , a jak kilka nadajników to trzeba dopasować zestaw do potrzeb.

To chyba tyle.
  • Poziom 29  
    kasprzyk napisał:
    Witam

Kolego meloch - to raczej już wyjaśniliśmy, elektryk przewidział podział Cyfry (lub trafił w 10-tkę ;) )

pzdr

Ale gdzie to jest wyjaśnione? Przecztaj dokładnie pierwszy post:
    "Twierdzi, że koncentryk pod antenę analogową, a skrętka pod SAT. Możecie mi wytłumaczyć jak to podłączyć, bo on twierdzi ze montażem anten się nie zajmuje. Mówi, że skrętkę podłącza się do wyjścia z tył tunera takiego jak na telefon. "

Może wytłumaczysz jak to podłaczyć, bo ja też nie wiem.

Podział karty przez modem? Genialny jest ten elektryk! Chyba, że napisze oprogramowanie do tunera obsługujące to złacze?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Kol. SPOKO SPOKO nie ma co uszać nerwa.Gość sie nie odzywa i proszę o wyluzowanie.Myślę że razem kol.BARTAS 7 wspólnie pomożemy problem rozwiązać.Przecież chyba o to tutaj chodzi. Pozro
  • Poziom 10  
    Sorki, że się nie odzywałem, ale nie maiłem dostepu do neta.

Marcin91 napisał:

Sygnał z anteny SAT ( czasza + konwerter Quattro ) oraz sygnał z anteny TV , dajesz na multiswitch 5/4 . O tego multiswitch-a masz 4 wyjścia dla czterech gniazd gdzie mozesz niezależnie podpiąć Tuner SAT + TV + Radio .

Czy wtedy pod jeden (tylko) koncentryk wychodzący w pokoju moge podpiąć i SAT, i antenę naziemną?

Pzdr.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Oczy, Oczyi oki.Pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    bartas7 napisał:

Czy wtedy pod jeden (tylko) koncentryk wychodzący w pokoju moge podpiąć i SAT, i antenę naziemną?

Pzdr.

Ale musi to być koncentryk do SAT.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki koledzy.
    Pozostało tylko kupić wszystko i podłączyć.

Jeszcze raz dzięki.
  • Poziom 10  
    Może temu "elktrykowi' chodziło o kabel wielożyłowy do sterowania "obrotnicą" ale teraz takich wynalazków się raczej nie stosuje... pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Skretka też można puścić sygnał Sat TV (stosując specjalne przejściówki) tylko napewno wieksze straty beda sygnału :)
  • Poziom 29  
    klezusek napisał:
    Skretka też można puścić sygnał Sat TV (stosując specjalne przejściówki) tylko napewno wieksze straty beda sygnału :)

Tak jest wszystko można puścić sktętką. Koniec dyskusji - wziąć się do czytania!!!!