Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2002 VT - brak dźwięku.

29 Lis 2007 13:24 1783 7
 • Poziom 9  
  Telewizor pracuje poprawnie jeżeli jest w trybie odbioru z gniazda Euro, jeżeli zaś przełączy się go na odbiór z anteny to jest ledwie słyszalny głos, obraz ok i cały telewizor wyłącza się po upływie ok. 15 minut. Proszę o pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Sygnał "ident" nie dochodzi do procesora, do 29n. Działa wtedy wyciszanie (mute), nie zatrzymuje się na stacji przy strojeniu, wyłącza się po 5 min.
  Półśrodkiem dość skutecznym (ale nie polecam), jeżeli się nie znajdzie właściwej przyczyny, jest odłączyć 7n TDA1940, lub zewrzeć 5n tego układu przez 2kΩ do masy. Nie będzie wtedy wyciszania przy przełączaniu programów, ale telewizor będzie działał.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 9  
  No okay i dzięki za pomoc. Mógłbyś może jeszcze wyjaśnić co to jest ten sygnał "ident" i dlaczego ów sygnał nie dochodzi oraz skąd on ma wychodzić. Prosze o odpowiedź.
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Sygnał "ident" pojawia się wtedy gdy układy synchronizacji w telewizorze wykryją impulsy synchronizujące w przychodzącym sygnale wizyjnym, czyli poprostu zostanie zidentyfikowana stacja nadawcza. Wtedy na procesor (29n) jest podawany stan wysoki, (około 5V). Gdy stacji brak, jest stan niski, czyli brak napięcia. Sygnał "ident" wychodzi z TDA1940 (w tym przypadku), a dlaczego nie dochodzi, to już trzeba poszukać.
 • Poziom 9  
  Napisz kolego jeszcze jaka nóżka w tym TDA1940 "nadaje" sygnał ident. oraz czy miedzy tą nóżką jest prosta droga czy są jakieś elementy?. Ogólnie thanx za pomoc.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Pozatym dlaczego nie polecasz powyższych metod "uporania" się z tym problemem w sposób jaki podałeś?. Jakie są tego konsekwencje dla sprzętu?.
 • Spec od TV
  Witaj!
  Do podstawienia C409- 0,22uF/50V przy TDA1940 , gdy straci pojemność to są kłopoty z fonią i wyłącza się TV po 5-10 min. jak gdyby nie było sygnału antenowego , można wstawić kostkę monolityczną nawet o pojemności 0,47uF.
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Nie polecam dlatego, że będzie to zrobione "po fachowemu", a nie fachowo. Nic się nie stanie, poza tym, że nie będzie wyciszania. Niczym to nie grozi dla telewizora, poza tym, że naprawiacz będzie mało usatysfakcjonowany, bo nie znalazł właściwej przyczyny. Ale czasami nie warto tym zawracać sobie głowy. Jest to dobry sposób na brak czasu, czy brak chęci na właściwe poszukiwania. Po prostu dobrze jest wiedzieć jak można w razie czego wybrnąć z sytuacji.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  C409 na 100%. Popularna usterka.