Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowa transmisja bezprzewodowa

29 Lis 2007 15:18 971 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam taki problem - chcę zrobić cos a'la jednostronny telegraf bezprzewodowy:). Czyli mówiąc prościej - urządzenie, które pozwoli przesłać dane z szybkością powiedzmy kilka bitów na sekundę, od nadajnika do jednego lub wielu odbiorników.

Najistotniejsza rzecz - odbiornik musi być możliwie tani, nadajnik nie koniecznie, jednak dobrze byłoby gdyby jego koszt zamknął się w kilkunastu - kilkudziesięciu zł.

Druga rzecz, mniej istotna, ale jednak - zasięg. Fajnie byłoby, gdyby miało to to z 75-100m zasięgu, bez jakiejś kosmicznej anteny :). Oczywiście nie upieram się, żeby antena była niewidoczna, jednak zależy mi na tym, żeby można było bez większych problemów zabrać urządzenie np na spacer.

Do czego to? Na razie skrótowo przyjmijmy, że do bezprzewodowego sterowania lampkami świątecznymi na domu i w ogrodzie :).

Z góry dzięki za pomoc :)
  • Poziom 12  
    A jakos tak taniej? :D. W zasadzie w roli nadajnika to powinien wystarczyc nawet sam generator sinusoidy o odpowiednio wysokiej czestotliwosci, załączany za pomocą guzika na obudowie, e/w jakiś wzmacniacz i to na antene, co nie? :)