Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

USTERKA W PRALCE POLAR LTS 813

krzysztof_gliwice 29 Nov 2007 20:56 3172 9
    krzysztof_gliwice
    Level 11  
    PRALKA POLAR LTS 813
    Problem polega na tym, że po nastawieniu programu i uruchomieniu pralki, pralka po nabraniu wody milknie- silniczek programatora nie jest zasilany z czego prosty wniosek, iż programator zatrzymuje swoją pracę-
    zakładam iż programator jest sprawny gdyż wszystkie czynności po przestawieniu go ręcznie na poszczególne skoki są prawidłowo wykonywane...PROSZĘ O WSKAZÓWKI I POMOC....DZIĘKUJĘ

Post był raportowany.
    Nie używaj dużych liter-->REGULAMIN pkt 10.9. [hefid]
    ANDYW6
    Level 24  
    A sprawdzałeś czy faktycznie nie ma napięcia na silniczku programatora?
    krzysztof_gliwice
    Level 11  
    sprawdzałem- nie ma napięcia

Dodano po 3 [minuty]:

podam szczegóły - ustawiłem od programu 4 i wszystko jest OK do momentu jak zbiornik napełni się wodą i już na kolejne skoki nie przeskakuje ani nie wykonuje żadnych czynności- po prostu "CICHOSZA"

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze jedno.....kiedy ustawię regulator temperatury na pozycję C czyli kiedy jest zimne pranie wówczas silniczek zaczyna działac
    krzysztof_gliwice
    Level 11  
    hydrostat OK lecz co do grzałki to pralka powinna nim nagrzeję wodę wykonywać obroty bębna, a nie dzieje się nic ponieważ programator stoi...DLACZEGO!

Dodano po 3 [minuty]:

Sprawdziłem również że w momencie kiedy milknie praca programatora to na grzałkę nie płynie zasilanie- więc nigdy woda nie osiągnie wyższej temperatury.
    krzysztof_gliwice
    Level 11  
    blokada klapy wsadowej jest w porządku....sprawdzałem, a poza tym lampka kontrolki cały czas w czasie postoju jest zapalona
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A sprawdź regulator temperatury.
    krzysztof_gliwice
    Level 11  
    w sprawie tej usterki odkryłem taki fakt (to pralka znajomych nie moja stąd trudno mi było ją wyczuć bo wcześniej zmieniali sami w niej fartuch co spowodowało że w czasie tej operacji wyrwał im się kabelek z programatora od grzałki -pomarańczowo-niebieski- i został wpięty błednie w inne miejsce- przywróciłem go na prawidłową wsuwkę ale po wcześniejszych próbach naprawy siadła grzałka i teraz stoję w miejscu gdyż nie mam drugiej sprawnej- zabespieczenie grzałki nie zadziałało chyba przez to, że nie była ona w obwodzie prawidłowo połaczona z programatorem stąd te wszystkie problemy zagadkowe) gdyby ktoś mógł mi podpowiedzieć fachowo jak sprawdzić regulator temperatury gdyż mam ten oryginalny z pralki polar lts 813 i zamiennik o innej budowie i dziwna sprawa się dzieje ponieważ ich styki wskazują inne przejścia mimo podobnych oznaczeń(1,2,c) a zamiennik ma (1,2,4) - jak zlokalizować prawidłowe podłaczenie przewodów? dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc i wskazówki.

Dodano po 27 [minuty]:

z tym regulatorem chodzi mi o to żeby ustalić jak podłaczyć zamiennik zamiast oryginału w przypadku kiedy wykazuje on różnice na zaciskach tj na wsuwkach
    krzysztof_gliwice
    Level 11  
    proszę jeszcze o czytelny schemat połączeń elektrycznych i podłączeń do programatora.