Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mandriva na partycji NTFS

29 Lis 2007 22:06 1006 2
  • Poziom 15  
    Witam, kupiłem sobie MANDRIVE i chcę ją zainstalować na swoim notbooku.
    Mam na nim XP i nie jestem pewien czy instalacja MANDRIVY nie spowoduje problemow z XP. Założyłem oddzielną wolną partycje na 7Giga. Proszę o informację czy lepiej zainstalować MANDRIVe na starym komputerze czy raczej nie ma ryzyka bawić sie i uczyć LINUXA na partycji?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    utc1 napisał:
    Witam, kupiłem sobie MANDRIVE i chcę ją zainstalować na swoim notbooku.
    Mam na nim XP i nie jestem pewien czy instalacja MANDRIVY nie spowoduje problemow z XP. Założyłem oddzielną wolną partycje na 7Giga. Proszę o informację czy lepiej zainstalować MANDRIVe na starym komputerze czy raczej nie ma ryzyka bawić sie i uczyć LINUXA na partycji?

Usuń pustą partycje i zostaw NIEPRZYDZIELONE miejsce. Instalator wybranej przez Ciebie dystrybucji linuksa sam utworzy partycję/partycje podczas procesu instalacji. Z drugiej jednak strony, jeśli nie zamierzasz pracować na tym systemie operacyjnym, a jedynie uczyć się jego obsługi, to polecam zainstalowanie na wirtualnej maszynie, np vmware lub qemu.
  • Poziom 15  
    Racja, podobno VMware Server jest darmowy na stronce. Nigdy tego nie robiłem ale spróbuję. Mam XP Home hm... Workstation byłby lepszy na Home ale sie okaże. Dzięki za pomysł.