Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EPSON STYLUS 860 - wszystkie diody migają! Proszę o pomoc..

yasiu11 30 Nov 2007 12:04 2466 3
    yasiu11
    Level 10  
    Witam!

Mam starą drukarkę, która działała bez zarzutów. Po napełnieniu pojemników tuszem wydrukowała kilka kartek, a potem zastrajkowała. Proszę o pomoc kogokolwiek kto może coś wiedzieć na ten temat.

Po włączeniu drukarki wszystkie kontrolki migają i drukarka nie reaguje na żadne bodźce. Diody zaczynają migać od razu po wciśnięciu przyciska POWER, pojemniki nawet nie drgną. Nie wiem co mogło się stać? Mogę ją rozkręcić i porobić kilka zdjęć jak znajdzie się ktoś taki dobry i zaoferuje swoją pomoc....

Pozdrawiam i dzięki za odczytanie posta.
    magir
    Level 28  
    Kiedyś na forum czytałem że tak zachowują się epsony gdy trzeba wykonać tzw. reset pampersa. Jak dobrze poszukasz na elektrodzie to znajdziesz program do resetu pampersa - oczywiście jeżeli to jest to.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic831591.html

może tutaj znajdziesz co jest potrzebne
    yasiu11
    Level 10  
    Bardzo dziękuję za pomoc :) Udało się!!!

Obeszło się nawet bez programu SSC, bo znalazłem na forum odpowiednią kombinację przycisków, która pozwoliła zresetować licznik drukarki.

Gdyby ktoś miał podobny problem, oto instrukcja resetu tego modelu:

Przy wyłączonej drukarce naciśnij i trzymaj przyciski od "ATRAMENTU" i "PAPIERU", następnie dodatkowo naciśnij i trzymaj przycisk "POWER" do momentu, kiedy zapali się czerwona dioda nad przyciskiem "PAPIERU".

Wtedy puść wszystkie przyciski i szybko naciśnij i trzymaj przycisk "ATRAMENTU", aż do momentu, kiedy zaświecą się na chwile wszystkie diody i puść przycisk.

I już powinno być ok. U mnie się sprawdziło! :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
    manfed
    Level 17  
    Wypadałoby sprawdzić czy faktycznie , te "pampersy" nie są już pełne, może się to przelać , szczególnie przy przenoszeniu maszyny :D