Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie dla PC w samochodzie

30 Lis 2007 15:15 1678 9
  • Poziom 9  
    Witam!! szukalem tej informacji przez opcje szukaj ale wszedzie sa tematy zamkniete i dopisek ze juz to bylo i nie potrafie tego znalesc moze jestem uposledzony albo cos ale jezeli ktos moze mi pomoc to bede wdzieczny a mianowicie jak w temacie chce podlaczyc normalnego PC w aucie <GOLF I CABRIO KARMAN> ale nie wiem jak to z zasilaniem zrobić i jak ktos by mogl podeslac mi jakis schemat albo cos to wdzięczny bym byl... :}

Moderowany przez marek216:

Na forum zabrania się pisania postów i tematów z CapsLock.
    Polecam lekturę regulaminu

• Admin grupy komputery
    Najprościej kupić zasilacz UPS w którym to znajduje się bateria - akumulator 12V i problem rozwiązany .
  • Poziom 9  
    tak ale jak długo mi to wytrzyma na akumulatorze??

Dodano po 56 [minuty]:

Moderowany przez marek216:

Na forum zabrania się pisania podawanie linków do allegro.
    Polecam lekturę regulaminu

• Admin grupy komputery
    SmokE88 napisał:
    tak ale jak długo mi to wytrzyma na akumulatorze??

Podłączysz się nim do samochodowego akumulatora - dzięki temu wytrzyma dłużej .

A ten z linku to nie wiem czy się nada , nie wiem jaki ma akumulator. Może poszukaj jakiegoś sprawnego ale z zużytą baterią , jakiś najprostszy , może być nawet bez sterowania z poziomu komputera.

Mam właśnie taki w domu ale używam go jako przenośne źródło energii , np do wiertarki , czy też innych drobnych narzędzi .
  • Poziom 9  
    chloride desk power 650va taki to jest ups i baterie ma 12V 9Ah a jakie doladowanie ma alternator moze wiesz?? benzyna silnik
  • Spec od komputerów
    O alternator możesz się nie martwić. Podłącz baterie w UPSie do gniazda zapalniczki.
  • Poziom 22  
    poszukaj akcesoriów do urządzeń zwanych "mikrotik" (na allegro w dziale komputery > łączność") tam dość często sprzedawane są takie fajne przetwornice zasilane napięciem ok 12V, a produkują one pełne zasilanie ATX do normalnej płyty głównej
    będzie to tańsze i prostrze rozwiązanie niż wspomniany UPS, pozatym nie każdy UPS ma możliwość zimnego startu, a jeśli nie ma takiej możliwości to nie uruchomisz go w samochodzie

pozdrawiam
    Tomasz
  • Poziom 9  
    na allegro znalazlem tylko zasilacz do PC typy Dc/Dc ale to kosztuje 230zł.... to juz taniej wyjdzie mnie ups...
  • Moderator Samochody
  • Poziom 22  
    ok, mój błąd, przyznaje że na allegro tego nie ma w tej chwili...
    wpisz w google "przetwornica atx" i pierwsza strona którą wyświetli to będzie "mikrotik.org" i tam będziesz miał właśnie taką przetwornicę o której myślałem, jest jeszcze "mocniejsza" wersja na tej samej stronie

pozdrawiam