Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DOS + GHOST + USB

30 Lis 2007 16:00 23617 9
  • Poziom 30  
    Problem:
    jak używając LEGALNEGO oprogramowania (licencja na Windows 98SE, Windows XP, FreeDos, Dos 6.22 + licencja na Norton Ghost) wykonac backup danych znajdujących się na komputerze na kieszeń podpiętą pod USB??

Rozwiązanie:
    Hiren's CD odpada, MiniPE odpada, wszelkie inne NIELEGALNE odpadają. Intersesuje mnie w pełni legalne rozwiązanie w oparciu o posiadane licencje - użytek komercyjny koledzy... Proszę o konkrety
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Potrzebujesz sterowniki do USB mass storage pod DOS np. wytnij je z dyskietki MHDD.
  • Poziom 30  
    :arrow: pytanie tylko czy dosowy GHOST odpali. Nie jestem ekspertem od linucha :-(

:arrow: MHDD -> wersja 4.6 i niższe które posiadam nie mają wsparcia USB lub nie umiem tego użyć. Nie jest sztuką udawać mądrego, ale przyznać się do niewiedzy tak więc proszę kolegę o wskazówki :-) Co do sterowników z tego co czytałem na forach np. FreeDos i próbowałem ugryźć temat i sprawa nie jest taka prosta dla mnie, choć podstawy DOS mam... Może kolega ma gotowe, sprawdzone rozwiązanie, którym chciałby się podzielić?? 500 pkt + "pomógł" to jedyne co mogę zaoferować na ten moment za pomoc w tym temacie
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Ghost musi byc ze względu na dużą bazę kopi bezpieczeństwa które posiadamy (nasi klienci). PT ufam mu w 100%. Niemniej klikam POMÓGŁ za rozwiązanie alternatywne, ale na przyszłość prosze trzymać się tematu. Pozdrawiam
  • Moderator Samochody
  • Poziom 30  
    01 Gru 2007 18:54
    Niestety dopiero w poniedziałek będę mógł to sprawdzić, niemniej dziękuję za linki i rady. Dam znać
    Edit:
    :arrow: tzok niestety nie zadziałało z żadna z moich kieszenii ani z pendrivami. Sprawdzę jednak te sterowniki pod DOS
  • Poziom 30  
    F.A.Q. "NORTON GHOST w DOS z obsługą USB"

Potrzebne będą:
    Dyskietka startowa DOS zawierająca:
    - pliki systemowe DOS
    - plik di1000dd.sys
    - plik usbaspi1.sys
    - plik usbcd2.sys
    - zmodyfikowany config.sys

Dyskietka zawierająca:
    ghost.exe (DOSowa wersja Norton Ghost)

Plik config.sys:
    device=himem.sys /testmem:off
    devicehigh=usbaspi1.sys
    devicehigh=di1000dd.sys
    devicehigh=usbcd2.sys /d:USBCD001
    LASTDRIVE = Z

Instrukcja:
    1. Tworzymy dyskietkę GHOST#1 zawierającą pliki systemowe, pliki do obsługi USB w DOS i zmodyfikowany config.sys
    2. Tworzymy dyskietkę GHOST#2 zawierającą plik ghost.exe
    3. Uruchamiamy komputer z podłączoną kieszenią USB z GHOST#1
    4. Po załadowaniu wkładamy GHOST#2 i wpisujemy w linii komend ghost.exe
    5. Cieszymy się z działającego GHOSTA z obsługą USB

Potrzebne strony:
    Dysk startowy ŚCIĄGNIESZ STĄD
    Pliki do obsługi USB ŚCIĄGNIESZ STĄD