Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

realtek ALC889A tylko stereo!

gofer82 30 Lis 2007 16:49 5168 9
  • #1 30 Lis 2007 16:49
    gofer82
    Poziom 9  

Witam

Nie jestem specjalistą od komputerów więc może dla kogoś mój problem bedzie banalny a mianowicie nie potrafię uruchomic dzwięku innego niż stereo w zintegrowanej karcie dżwiękowej Realtek ALC889A na płycie Gigabyte P35-DS3. Jest tam wyjście optyczne i przez nie się połaczyłem z Amplitunerem Yamaha, sterowniki tez wgrałem wszystkie (był problem z uruchomieniem dzwięku bo nie było SP2 dla WIN i sterowniki sie nie instalowały ale z tym sobie poradziłem).
    Dodam ze zwykle moge przestawiac sposob dekodowania dzwięku przez sam amplituner a w tym przypadku automatycznie sam ustawia sie na stereo i nie mozna tego zmienic. W programie testowym realtek wszystko jest OK, mozna zmieniac liczbe kanałów wyjściowych i powinno odtwarzac prawidłowo a jednak wychodzi jedynie sygnał stereo na przednie 2 głośniki.
    Wilekie dzieki za wszelką pomoc!!!
    Pozdrawiam
    Piotrek

0 9
  • #2 30 Lis 2007 17:32
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Lis 2007 17:45
    gofer82
    Poziom 9  

Witam
    Odtwarzać moge tylko w stereo i nie ma znaczenia czy ogladam film z DTS czy slucham muzyki z oryginalnej plytki DVD z dzwiekiem 5.1
    Poza tym jak juz wspomnialem do tej pory przy podlaczeniu z innego zrodla przez kabel optyczny moglem sobie w amplitunerze ustawic np.5CHstereo i w ten sposob chociaz w stereo to dzwiek byl dostepny na wszystkich glosnikach a w tym przypadku z automatu ustawia sie na stereo i jest dzwiek tylko z 2 przednich.

Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

jak tez juz napisalem nie slychac dzwieku z tylnych glosnikow nawet przy tescie karty dzwiekowej gdzie dzwiek przekazywany jest na kazdy glosnik osobno i w ustalonej kolejnosci.... (w chwili gdy powinny byc testowane tylne glosniki jest cisza...) :?:

0
  • #4 01 Gru 2007 14:34
    gofer82
    Poziom 9  

kolejny dzien nierownej walki :D

dzis mnie :idea: i przeinstalowalem raz jeszcze wszystkie sterowniki.
    do tego w opcjach ustawien dzwieku zaczalem bawic sie zmieniajac model wyjsciowy glosnikow i doszedlem do tego ze przy ustawieniu: System kina domowego 5.1 moge juz przynajmniej zmieniac ustawienia w samym amplitunerze i tak np dziala juz 5CHStereo i inne mozliwosci.
    Problem jednak dalej pozostal w tym ze sam komputer nie wysyla sygnalu 4, 6, i 8kanalowego przez zadne ze zlacz cyfrowych (ani komponent ani optyczne) co objawia sie tym iz w tescie glosnikow w dalszym ciagu jest cisza kiedy dochodzimy do momentu testu glosnikow innych niz przednie L i R

Wiem , wiem wczoraj byly Andrzejki wiec pewnie dzis nie mam co liczyc na żadną burzę muzgów :D

Pozdrawiam

0
  • #6 01 Gru 2007 17:59
    gofer82
    Poziom 9  

Tak.
    Wczesniej nie mialem SP2 i bylo to przyczyna duzo wiekszego dla mnie problemu bo nie bylo zadnego dzwieku.
    Sterowniki sie nie instalowaly i nie widzial wogole podlaczonego sprzetu.
    Po zainstalowaniu SP2 dzwiek juz byl ale tak jak w opisie jedynie stereo.
    Przeinstalowalem jeszcze raz sterowniki (nie wiem jak je opisac bo byly na CD dolaczonej do zestawu a moje pojecie komputerowe jest w wg mnie blade i nie bardzo wiem nawet gdzie szukac jakie to sterowniki) i uzyskalem efekt jak w opisie wczesniej.
    Jesli to sterowniki to chyba nie pomoze juz po raz kolejny instalowanie ich od nowa skoro nie zmienialem nic w systemie?
    Tak tylko sie zastanawiam czy mozliwe jest zeby te sterowniki ktore dostalem na plycie mogly byc zle skoro byla to plyta ze wszystkimi innymi sterami do plyty glownej GIGABYTE i wszystkich dolaczonych do niej elementow?
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 01 Gru 2007 18:24
    metalli
    Poziom 30  

Oczywiście zainstalował kolega wszytskie poprawki? Proszę najpierw zainstalować TĄ POPRAWKĘ a dopiero potem sterownik z TEJ LOKALIZACJI Po instalacji w programie sterującym trzeba jeszcze włączyć dźwięk 5.1 ale z tym już pewnie sobie kolega poradzi.

0
  • #8 01 Gru 2007 19:46
    gofer82
    Poziom 9  

I to mi sie podoba!
    Zwiezla i konkretna odpowiedz!
    Jesli to rozwiaze moje problemy (co sprawdze dopiero jutro bo niestety w pracy jestem) to bede niezmiernie wdzieczny!
    Dziekuje bardzo Kolego!
    :D

0
  • #9 06 Gru 2007 07:35
    gofer82
    Poziom 9  

Sprawdzone i niestety nie zmienilo sie za wiele.
    Cos tam sie pozmienialo po instalacji nowych sterownikow ale to raczej na zasadzie przywrocenia standartowych ustawien bo dzwieku innego niz stereo (w tej chwili nadal tez wirtualnego 5CHStereo) nie osiagnalem.
    W ustawieniach wszystkich oczywiscie sprawdzalem rozne mozliwosci sygnalu wyjsciowego. Niby nigdzie nie zglasza bledow a przy tescie nadal cisza.
    Moze jeszcze jakies sugestie?
    Pozdr

0
  • #10 06 Gru 2007 22:56
    metalli
    Poziom 30  

1. Odinstaluj sterowniki
    2. Zainstaluj poprawkę KB888111
    3. Zainstaluj sterowniki

0