Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Deck Aiwa AD-S750E - stuka w obu kanałach

30 Lis 2007 19:22 2096 8
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam problem z wyżej wymienionym sprzętem.
    Problem polega na tym, że sprzęt generuje stuki w obydwóch kanałach
    co jest słyszalne w głośnikach i widoczne w VU-Metrze.
    Stuki występują najczęściej w momencie tuż po starcie lub po odpauzowaniu kasety natomiast w czasie odtwarzania trochę rzadziej.
    Nie ważne w jakiej pozycji przełącznika Dolby B-C-S
    Ruszanie przewodami od głowicy nie powoduje stuków.
    Myślałem że winne są przełączniki analogowe TC4066BP, zastąpiłem je zworkami ale dalej to samo.
    Podmieniłem głowicę, przedwzmacniacz głowicy NJM2068, kondensator filtrujący zasilanie pre-ampa, bez poprawy.
    Przy odłączonej wtyczce z przewodami od głowic, stuków nie ma.
    To jest chyba głowica rewersyjna, tzn. żaden z 4 pinów głowicy nie jest bezpośrednio połączony z masą.
    Dwa białe przewody idą na tranzystory i przedwzmacniacz, a dwa różowe na tranzystory i jakieś filtry.
    W czym może być problem :?:

P.S. Czy ktoś dysponuje schematem do tego grajka :?:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Serwisant
    Miałem kiedyś problem z namagnesowaniem się mechaniki.Był to rodzaj mini wyładowań elektrostatycznych.Rozmagnesowanie pętlą rozmagnesowującą pomogło.Może spróbuj.Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat.
    W jaki sposób to się robi i czym :?:
  • Pomocny post
    Serwisant
    Pętla rozmagnetyzująca używana w serwisie Tv,lub specjalne demagnetyzery.Skontaktuj sie może z poważnym serwisem.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Dodatkowo, mozna uzyc preparatu w sprayu "Anststatyk" - produkuje go bodajrze firma AGChemia. Mialem podobne przypadki i popryskanie toru tasmy i plastikowych elementow zlikwidowalo objawy.
  • Poziom 16  
    Czy można rozmagnesowanie zrobić w warunkach domowych ?
    Jeśli tak to w jaki sposób, jakim urządzeniem, może lutownicą lub przy pomocy jakiegoś trafa ?
    Rozumiem, że potrzebne jest zmienne pole magnetyczne.

Doświadczalnie stwierdziłem, że jeżeli jest odłączona cewka włączająca mechanizm, a podłączony tylko silnik, nieważne czy zasilany napięciem z płyty, czy z zewnętrznego zasilacza, występują lekkie stuki. Ale wystarczy, że palcem wcisnę rdzeń cewki, mechanizm ustawi się na odtwarzanie i stuki robią się mocne-aż do czerwonego pola na VU-Metrze
  • Pomocny post
    Serwisant
    Wymontuj mechanizm,zanieś do serwisu TV,poproś o rozmagnesowanie pętlą do kineskopów.Powinni zrobić to w pół minuty i za free.Pozdro.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    W takich mechanizmach pomagała wymiana pasków.
    One chyba metalizowały się od koła zamachowego i pomagało tu na krótko ich wymycie, ale potem znów się elektryzowały.
    Po wymianie - spokój.

Grzes
  • Poziom 16  
    Problem rozwiązany.
    Okazało się, że była odgięta blaszka masująca oś przesuwu taśmy i koło zamachowe. Widocznie kółko się elektryzowało i ładowało impulsami do masy. Dzięki wszystkim za pomoc.