Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner cyfrowy i analagowy - komunikacja - ustawienia

darekrawa 30 Lis 2007 22:20 675 4
  • #1 30 Lis 2007 22:20
    darekrawa
    Poziom 12  

Witam.

Mam problem z ustawieniem tunerów cyfrowego (telewizja n) i analogowego (tuner analogowy ma nazwę STR 100). Połączyłem je oba kablem EURO (SCART). Tuner cyfrowy podpiołem pod analogowy, a analogowy jest podłączony pod telewizor. Obraz z tunera cyfrowego pojawia sie na TV ale jest niewyraźny. Proszę o pomoc jak je dostroić tak żeby oba działały razem i żebym nie musiał przekładać kabla EURO. Z góry dziękuję za poradę.

0 4
  • #2 01 Gru 2007 10:12
    Krzychu7
    Poziom 39  

W zasadzie powinno być odwrotnie. Telewizor podłączony do tunera cyfrowego przez EURO i tuner analogowy także (do drugiego gniazda EURO).

0
  • #3 01 Gru 2007 11:14
    darekrawa
    Poziom 12  

myślałem juz o tym ale na tunerze cyfrowym mam tylko jedno złącze EURO a na analogowym 2, na cyfrowym nie mam też wyjść antenowych, więc siłą rzeczy musze je tak niestety połączyć. Tv nie posiada złącz typu cincz.

0
  • #4 01 Gru 2007 11:25
    aceton
    Poziom 26  

Krzychu7 napisał:
    W zasadzie powinno być odwrotnie. Telewizor podłączony do tunera cyfrowego przez EURO i tuner analogowy także (do drugiego gniazda EURO).

a co za różnica ?

0
  • #5 02 Gru 2007 12:16
    meloch
    Poziom 29  

darekrawa napisał:
    myślałem juz o tym ale na tunerze cyfrowym mam tylko jedno złącze EURO a na analogowym 2, na cyfrowym nie mam też wyjść antenowych, więc siłą rzeczy musze je tak niestety połączyć. Tv nie posiada złącz typu cincz.

Czy TV ma dwa wejścia EURO?

0