Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Galaxy '97 TDI , dziwne zwarcie

horse667 30 Nov 2007 22:25 2283 3
 • #1
  horse667
  Photocopiers specialist
  Witam, posiadam od niedawna w/w pojazd, nagle sie mu coś spsuło z elektryką. Mianowicie wszelkie sygnały dotyczące pracy odbiorników na klapie tylnej są dziwnie przekombinowane np.:
  Załączenie któregokolwiek z w/w pdbiorników sygnalizowane jest kontrolka tylnego światła przeciwmgielnego, np.: hamulec, wycieraczka tylna, światło cofania itd, przy czym odbiorniki te nie działają, np.: ogrzewanie szyby, światło cofania, albo działają nieprawidłowo np.: wycieraczka. Dodatkowo, przy wciśnięciu pedału hamulca (włączony zapłon, światła wyłączone) włącza sie oświetlenie środka tak jak przy włączeniu świateł pozycyjnych a przy próbie otworzenia tylnej klapy (klamka elektryczna), miga środkowe światło stop. Początkowo myslałem, że to jakieś zwarcie w tylnej klapie, ale rozebrałem ją i nic podejrzanego nie znalazłem, ani wilgoci. Natomiast zauważyłem, jeszcze inny objaw, gdy wsadzam klkuczyk do stacyjki, i przekręcam, na chwile zapalasie oświetlenie wnętrza, i deski orzaz kontrolka światła przeciwmgielnego, i to samo powtarza się, po uruchomieniu silnika, czyli powrót kluczyka do pozcji II. Zdaje sobie sprawę, że to dosyć skomplikowana usterka, ale może któryś z kolegów, poradziłby mi, gdzie należy zacząć szukać przyczyny.
  Pozdrawiam horse (drukarki, kserokopiarki)
 • Helpful post
  #2
  milejow
  Level 43  
  Objawy jak typowa,,choinka,,spowodowana brakiem masy
 • Helpful post
  #3
  stomat
  Level 37  
  Sprawdzałeś przewody między klapą tylną a nadwoziem w tej gumowej harmonijce po prawej stronie ? Często tam się przewody przełamują, kruszy się izolacja itp. Typowa usterka w tych samochodach.
 • #4
  horse667
  Photocopiers specialist
  Dzięki panowie za cenne podpowiedzi, obaj mieliście rację, tzn.: usterka spowodowana była brakiem masy z powodu przełamania sie przewodu miedzy nadwoziem a klapą.Przewód nadsztukowałem, wszystko śmiga jak należy. Serdecznie pozdrawiam.
  Horse