Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Peugeot 406 Clarion PU-1646A wejście audio

mrpower 01 Gru 2007 15:44 13665 5
  • #1 01 Gru 2007 15:44
    mrpower
    Poziom 9  

Potrzebuję pomocy!!
    Chciałbym zamontować wejście audio do ww. radia, tak żeby można było podpiąć np. Mp3
    Myślałem żeby znaleźć na złączu od zmieniarki wejście albo podpiąć się bezpośrednio pod odtwarzacz kasetowy.
    Tak szczerze można byłoby kupić kasetę łączącą albo transmiter do Mp3 ale zależy mi na jakości dźwięku.
    Przydałby może się jakiś schemat tego radia.
    O elektronice tam jakieś znikome pojęcie mam, parę ładnych lat temu skończyłem technikum elektroniczne więc wdzięczny byłbym nawet za naprowadzenie mnie na dobą drogę w moim problemie :)

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich

niżej są zdjęcia tegoż radia:

1 5
  • #2 01 Gru 2007 20:21
    jozlab
    Poziom 17  

Złącze C zmieniacza
    18-masa
    19-we.L
    20-we.R

Dodano po 1 [minuty]:

opis na stronie studio24

2
  • #3 02 Gru 2007 18:06
    djlj24
    Spec od car audio

Piękne ale nic ten opis nie da koledze. Bo to wejścia jak jest CD.

2
  • #4 23 Mar 2008 22:48
    rcc25
    Poziom 2  

witam!!!

krotko i na temat
    tak dla zainteresowanych sposobami podłaczenia
    chcialem podłaczyć mp3 do clariona kaseciaka ze zminiarką i probowalem wszystkiego:
    - na początek kupiłem kasete adapter jakość dzwięku nawet nawet ale nie to o co mi chodzilo łatwe w podłaczeni i uzyciu ale estetyka nie bardzo
    - potem kupilem transmiter fm zachwalany przez wszytkich zakupilem taki z obsluga mp3 i memory sticków
    estetyczne praktyczne łatwe w obsludze ale jakosc dzwieku fatalna jak mono na dwa kanaly i jescze interferencje innych stacji - porazka totalna
    - znalazlem mp3 playery podlaczane do zlacza zmieniarki i obslugiwane przez radio ale cena przewyzszala cene nowego radia z mp3 wiec zrezygnowalem
    bo nie chce narazie zmieniac radia
    - ostatecznie wpiołem sie w wejscie zminiarki z tyłu radia nie wypinajac zminiarki i wyprowadzilem gniado mini jack ,
    niby proste ale radio potrzebuje komunikacji ze zminiarką czyli musi byc jakas plyta no ale jak odtwarzac mp3 i plyte

Wiec zaczolem szukac po forach wszyscy pisali o rozkreceniu radia i wpieciu sie w ścieżki , o komunikacj prcesora miedzy urzadzeniami bla bla i tak dalej elektronikiem nie jestem wiec nie ryzykowalem ale jeden uzytkownik wymyślił sposób!!! banalny ale dziala!!! Polega on na wypaleniu płyty audio na ktorej jest CISZA przez cała plytę!!!
    nagrałem 80 minut ciszy i wrzuciłem do zmieniarki i wszystko jest ok plyta sie kreci a sygnal audio wpada przez wyprowadzone złacze mini jack z odtarzacza mp3 jakość dźwieku wyśmienita MOJE PYTANIE BRZMI czy sygnal podawany z mp3 na zlacze zmieniarki nie ma zlego wplywu na zminiarke? pozdrawiam czekam na odpowiedz

0
  • #5 24 Mar 2008 01:53
    SlaweK
    Poziom 43  

Kombinowałeś jak koń pod górę i wykombinowałeś podobnie. Kiedyś laser zmieniarki się skończy i zaczną się problemu. Osobiście wolałbym nagrać kilka płyt audio poprawnie niż słuchać playerka i tandetnej mp3. A dzięki temu nakarmiłeś jakiegoś chończyka. Poprawne rozwiązanie to umiejętne rozłączenie toru audio w radiu dorobienie przełącznika, najlepiej elektronicznego, i gniazda z dopasowaniem sygnału. Ale to zabawa dla elektroników a nie kombinatorów. A ludzie teraz żyją złudą jakości a nie poprawnymi rozwiązaniami opartymi na minimum wiedzy.

SławeK

0
  • #6 28 Sty 2009 13:34
    robert7601
    Poziom 1  

Witam! Kolego powiec mi jaki masz model zmieniarki do tego radia. bo tez mam takie radio w peugeocie i szukam zmieniarki do niego. Moje GG 11202535 Dziękuję i pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów