Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plazma z trafa jak zrobić

01 Dec 2007 19:04 4041 4
  • Level 10  
    Mam trafo 3x380V 6kW, na wtórnym 240V i 220V na odczep, chciałem zrobić przecinarkę plazmową ale nie wiem skąd wziąć dane poszczególnych elementów oraz schemat płytek sterujących.Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na ten temat albo wie jak zrobić to proszę o pomoc.
  • Level 27  
    Poprzednio juz do ciebie pisalem. Moc transformatora nie jest zbyt duza. Normalnie potrzeba okolo 10-15 kVA przy cieciu 40-50 A. Tez zalezy do jakiej grubosci materialow chcesz uzywac. Ja posiadam schematy, bo ja juz zrobilem sam je projektojac. Poza tym mam schemat oryginalnej plazmy. Jak bedziesz potrzebowal wiecej informacji to napisz.
  • Level 10  
    Dioda52 wrote:
    Poprzednio juz do ciebie pisalem .Moc transformatora nie jest zbyt duza .Normalnie potrzeba okolo 10-15. KV przy cieciu 40-50A .Tez zalezy do jakiej grubosci materialow chcesz uzywac.Ja posiadam schematy bo ja juz zrobilem sam ja projektojac.Po za tym mam schemat orginalnej plazmy .Jak bedziesz potrzebowal wiecej informaci to napisz

A jakie może być najmniejsze napięcie na wtórnym bo mam też trafo ok15kV ale ma 120V chyba za mało, a odnośnie tamtego rtafa jakiej grubość materiał dało by rade przeciąć
  • Level 23  
    Może nic nie wniosę do tematu ale od kiedy podaje się moc się w kilowoltach ? Czyżby nowa norma weszła ?
  • Level 27  
    Przepraszam za blad tzw. szkolny, oczywiscie powinno byc kVA lub kW. Napiecie na transformatorze powinno byc okolo 230-250 V tak, ze po wyprostowaniu powinno byc okolo 320 V. Zobacz na inny link, bo ja pisalem troche wiecej na ten temat jak powinien byc wykonany tansformator. Ktos pytal sie tez o palnik do ciecia jak jest zbudowany.