Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics sa-gx200 nie steruje wentylatorem

01 Gru 2007 20:11 2258 7
 • Poziom 11  
  Witam mam amplituner podany w temacie. Nie działa wentylator choć jest sprawny, napięcie na zacisku zasilania wentylatorka to 0,12V i nie zmienia sie pod wpływem obracania potencjometrem głośności, co mogło ulec uszkodzeniu?? Prosiłbym także o serwisów kę do niego, bo rozebranie tego ustrojstwa to już wyższa szkoła jazdy. Za pomoc z góry dziękuję, pozdrawiam Witek
 • Poziom 14  
  A spróbowałeś go zagrzać tam wentylator włącza się prawdopodobnie pod wpływem temperatury radiatora, a na pewno nie od ruchu gałki.
  Jest to tak zrobione żeby nie było go słychać jak chodzi wzmacniacz cicho.
 • Poziom 11  
  No właśnie nie. Jest Sterowany tak jakby wzmocnieniem daje głosniej to wentylator przyspiesza, tak samo jak wchodzi jakiś bass to zwiększy obroty tylko na ten moment większego wzmocnienia. A dziś słucham se dość mocno i wzmacniacz sie wyłancza , podchodzę do niego a on gorący ze sie nida go dotknac

  Dodano po 55 [minuty]:

  Pomierzyłem to jeszcze raz i napięcie zasilania wentylatora waha sie od 0 do około 5V, to chyba za mało nie wiem na ile volt jest ten wiatrak, rusza ale trzeba mu pomoc. Myślę ze napięcie powinno skokowo zmieniać sie z zera do okol 6V żeby umożliwić mu rozrucha następnie płynnie do 12V.
 • Spec od sprzętu Unitra
  Na pewno jest sprawny ten wentylator? Może się lekko zatarł?
 • Poziom 14  
  Może tak być jak mówi mój poprzednik ten wiatrak jest na 12V ale już przy nie całej połowie tego napięcia powinien już hulać.
 • Poziom 11  
  Właśnie podłączyłem go do zasilacza regulowanego wiatrak zaczyna kręcić już poniżej 1V. Nieco mnie to zadziwiło ale widocznie taka konstrukcja tego silnika, a poza tym kreci sie bez oporów i pracuje cicho. Także cooller jest w 100% sprawny.
 • Poziom 9  
  Wg. Mnie możliwa jest usterka układu który nim steruje. wentylator uruchamiany jest gdy amplituner generuje większą moc wyjściową (bez względu na to do jakiego stopnia odkręcisz potencjometr głośności) musisz zlokalizować te elementy i je sprawdzić.
 • Spec od sprzętu Unitra
  A Ty widzisz datę postu?