Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goodramy, niebieski ekran, przy testach pamięci błędy.

01 Gru 2007 20:20 768 3
  • Poziom 11  
    witam, mam 2x1GB Goodram DDR2 800 oto moj problem.
    od samego poczatku co jakis czas pojawiają bledy (niebieski ekran), robie test pamieci memtestem to raz wychodzi ze są bledy raz ze nie ma, jak podociskam pamieci to wszystko jest ok sprawdzam memtestem i nie wykazuje bledow pochodzi bez problemow kilka dni i znowu ciach wyskakuje niebieski ekran i jak robie pozniej mem test to pelno bledow wykazuje... troche to dziwne czyzby te zaczepy na plycie nie trzymaly? nie wydaje mi sie zeby slabo siedzialy.. nei wiem co mam z tym zrobic, kompa oddac na gwaracje? plyta glowna abit p5b
  • Poziom 26  
    Uszkodzenie pamięci lub źle działający kontroler pamięci, więc;
    aktualizacja biosu a w przypadku dalszej wadliwej pracy serwis (może wina też być w nieprawidłowej konfiguracji pamięci w biosie)
  • Poziom 22  
    spróbuj przełożyć pamięci do innej pary slotów, może właśnie kontroler pamięci ma problemy tym kanałem na którym aktualnie pracuje pamięc, ew możesz gdzieś mieć niepewne połączenie kość-gniazdo, spróbuj przetrzeć styki najlepiej alkoholem izopropylowym (nie pamietam jak to sie pisze dokladnie, chodzi o ten alkohol który stosuje się do czyszczenia elektroniki) i przedmuchać gniazda
    aktualizacja biosu także nie zaszkodzi
  • Poziom 11  
    bios jest z lipca tego roku.. co do przekladania do innych slotow to juz probowalem z zoltych na czarne ale za wiele to nie dalo, juz sam nie wiem moze te goodramy nie są zgodne z moją plytą?