Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z HP2100 i kartą sieciową J3113A.

02 Gru 2007 10:46 2065 4
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich.

Niedawno nabyłem drukarkę HP LJ2100 z kartą sieciową J3113A.
    Planuję w niedługim czasie stworzyć sieć z 3 komputerów i tej drukarki ale narazie próbuję dostać się do konfiguracji karty, ale nic z tego.
    Wydrukowałem konfigurację drukarki i IP to 0.0.0.0 ale po wpisaniu do przeglądarki wyświetla się "brak strony". Próbowałem znaleźć ją programem HP Web Jetadmin i w polu discovery results jest 5 urządzeń sieciowych. Drukarka jest podpięta kablem prostym do karty sieciowej komputera, więc są tylko 2 urządzenia sieciowe. Próbowałem też wpisywać 192.0.0.192 tak jak to sugeruje oprogramowanie hp, ale nadal nie mogę się dostać do konfiguracji drukarki. Próbowałem zresetować drukarkę i kartę, ale to nic nie daje. Poniżej dodaję zrzut programu jetadmin i skan strony konfiguracyjnej. Proszę o pomoc, bo ja już 3 dni nad tym siedzę i nic...

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Na początek ustaw IP z panelu drukarki.
    musi być z tej samej klasy abyś dostał się na stronę WWW ze swojego komputera.
  • Poziom 17  
    Problem z tym, że w tej drukarce nie ma panelu ani wyświetlacza :?:
  • Poziom 15  
    Chyba powinieneś podłączyć ją do karty sieciowej kompa kablem skrosowanym.
  • Poziom 17  
    Problem już rozwiązany :D
    Pożyczyłem od kolegi Apka ovislink 1120AP i podłączyłem drukarke, DHCP przypisało jej IP, potem przestawiłem na manual i działa :D
    Temat zamykam