Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spadek wydajnosci systemu przy sluchaniu muzyki

dzakob 02 Dec 2007 14:18 830 4
    dzakob
    Level 11  
    Windows xp (sp2) normalnie chodzi wyśmienicie ale po włączeniu muzyki lub filmu system zaczyna mulić. Proces System pracuje na poziomie 80%.
    Robiłem formata, odnowa instalacja, ale dalej jest to samo, system skanowany pod każdym względem (wirusy, adware, rejestry), wszystko wydaje sie ok.
    Jak wyłączyłem chipset muzyczny w biosie filmy chodzą normalnie bez obciążenia znacznego ale oczywiście bez dźwięku.
    Dodam ze płyta była wymieniana na nową i od tego momentu zaczął sie dramat, sterowniki do karty muzycznej testowalem z plyty i ze strony producenta dalej to samo. Juz nie mam sił... Moze ktoś miał taki przypadek i jest wstanie mi pomóc.
    K3
    Level 26  
    dzakob wrote:
    Windows xp (sp2) normalnie chodzi wyśmienicie ale po włączeniu muzyki lub filmu system zaczyna mulić. Proces System pracuje na poziomie 80%.
    Robiłem formata, odnowa instalacja, ale dalej jest to samo, system skanowany pod każdym względem (wirusy, adware, rejestry), wszystko wydaje sie ok.
    Jak wyłączyłem chipset muzyczny w biosie filmy chodzą normalnie bez obciążenia znacznego ale oczywiście bez dźwięku.
    Dodam ze płyta była wymieniana na nową i od tego momentu zaczął sie dramat, sterowniki do karty muzycznej testowalem z plyty i ze strony producenta dalej to samo. Juz nie mam sił... Moze ktoś miał taki przypadek i jest wstanie mi pomóc.

jaka płyta ??
    dzakob
    Level 11  
    Płyta to ECS P4800-M7 (1.0a)
    przemo_wielki
    Level 24  
    Watpie zeby plyta miala z tym cos wspolnego predzej sterownik lub kodeki i tutaj szukalbym przyczyny. Odinstaluj kodeki i zobacz czy dalej bedzie mulic jesli tak to zapewne wina sterownika.
    dzakob
    Level 11  
    Wymieniłem kodeki potem sterowniki sciągłem ze strony producenta (kilka razy format systemu) i dalej było to samo w końcu straciłem siły i wymieniłem płyte na inny model i teraz wszystko hula bez problemów.
    Temat uważam za zamknięty