Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CUC 1826 startuje wysokie brak reakcji klawiatury i pilota

02 Gru 2007 15:10 1386 13
  • Poziom 14  
    Skorzystalem z drugiego identycznego tv i zacząlem podstawiac wszystko począwszy od eepromów ram i procesora feature box modułu z głowicą oraz TDA 4780 czyli podstawiłem prawie wszystko co chodzi na szynie sprawdzilem i porownalem napięcia w obu tv oraz podstawilem elektrolity po stronie wtornej napięcia wydają sie byc idealne. Podłączyłem tester magistrali i porównałem sczytane adresy w obu odbiornikach są takie same lecz w tym nie działającym jest roznica w adresie WR procesor sygnal tv 10001000 gdzie tester wyswietla +- czyli nie potwierdza do konca bitu jest tez roznica kiedy podlaczy sie tester i sczyta sie w trakcie pracy i w odbiorniku sprawnie dzialającym bit 10001000 jest z + a w nie dzialajacym z - wszystkie scalaki i podzespoły ktore przełożyłem z nie dzialajacego tv w dzialajacym pracują poprawnie. Nie wiem co jest grane ;(
  • Testo
  • Poziom 21  
    SDA 5250 jeśli tam jest sprawdziłeś.
  • Testo
  • Poziom 14  
    Oczywiście że tak. Jest to naprawde zagadkowa sytuacja...
  • Poziom 22  
    A czy jest tam TEA 6415 lub TEA 6425 i czy go podmieniałeś.
  • Poziom 14  
    Jest tam TEA 6415 nie podstawiałem go ale podstawie jutro i aż jestem ciekawy czy ten scalak powoduje coś takiego. Dzięki, odpisze.
  • Poziom 22  
    Ja rozumiem że jest taka usterka; startują odchylania, czarny ekran a jak podkręcisz G2 powroty i pilotem nie można wyłączyć.
  • Poziom 14  
    Podstawiłem TEA 6415 i niestety jest tak samo, przy podkręceniu G2 widać powroty kompletny brak reakcji na pilota na wyłączenie też dźwięk z głośnika normalnie leci z programu pierwszego i nie mozna go regulować na klawiaturze lokalnej na wszelki wypadek podłączyłem też panel przedni z tego sprawnego tv i nic. Ciekawa sprawa :?:
  • Poziom 16  
    Sprawdź styk przy włączniku sieciowym,albo go odłącz na próbę.
  • Poziom 22  
    Musisz to zacząć od początku sprawdzić wszystkie napięcia, systemowe według kineskopu, na tym TEA pin 16, 17 oscyloskopem sprawdzić video i chroma, sprawdzić" SC " i wyjście sygnałów z bloku 100HZ na TDA 4780 musi coś brakować, to tylko Grundig kiedyś da się naprawić tylko trzeba się naszukać.
  • Poziom 14  
    No to się naszukałem postawiłem 2 odbiorniki obok siebie i oscyloskopem sprawdzałem po koleji wszystkie wyprowadzenia feature box no i znalazłem zniekształcony impuls SSC no więc zacząłem sprawdzać i porównywać impulsy H dochodzące do 28 wyprowadzenia feature box oraz VG do 22 wyprowadzenia i okazało się że wszystkie impulsy oraz sygnały dochodzące są identycznie takie same w obu odbiornikach lecz w niedziałającym impuls SSC jest podniesiony na oscyloskopie o 2 volty wyżej i górę ma obciętą czyli wyświetlany jest przebieg prostokątny bez górnego węższego prostokąta i bez przebiegającej linii V. Skoro wszystkie parametry są prawidłowe a impuls SSC jest tworzony w feature to dlaczego wychodzi nie prawidłowy żeby sie upewnić że nic go nie obciąża odłączyłem go od TDA 4780 oraz od procesora do których jest on doprowadzony. Straciłem już koncepcje naprawy. Może ktoś ma jakiś pomysł.
  • Poziom 22  
    Jak masz dwa takie same to podmień jeszcze płytkę kineskopu dla świętego spokoju chociaż wygląda to na SSC tam jest taki ładny schodek, ja nie spotkałem się z taką usterką.
  • Poziom 14  
    Płytkę kineskopową podstawiłem, beznadziejna sprawa, nie będę mógł mieć dłużej drugiego telewizora, z resztą nie mam go po co dłużej trzymać skoro już prawie wszystko z niego podstawiłem. Za odpowiedzi bardzo dziękuję, nie wiem czy starczy mi determinacji do dalszych poszukiwań, gdyż sprawdzałem już wszystko po kilka razy. Gdyby jakimś cudem udało się, odpiszę koniecznie żeby moje męki nie poszły na marne.
  • Serwisant
    Jeżeli podzespoły pamieci procesor podstawione były z uszkodzonego do sprawnego OTVC i działały to pozostaje Tobie poszukanie prawdopodobnie przerwy na płycie obejrzyj dokładnie przelutuj wszystkie łączówki połaczenia dobre światło cierpliwośc duża lupa i do dzieła.
    Coś mi się przypomniało jak czytałem Twoje posty sprawdz wyłącznik sieciowy ten słynny styk.
  • Poziom 14  
    Słynny styk sprawdziłem-informuję już któryś raz. Płyta jest już tak oblutowana i przejścia sprawdzone po kilka razy, że już nie wiem gdzie miałbym szukać tych ewentualnych pęknięć .Teraz to już chyba tylko mogę liczyć na cud.