Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie oświetleniem przez LPT

peter.z 08 Gru 2003 08:39 15087 36
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    peter.z
    Poziom 13  
    peter.z napisał 96 postów o ocenie 5, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2003 roku.
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
    dymek
    Poziom 27  
    hmmmm ciekawe ale moze opiszesz cos wiecej?? np jakis modul wykonawczy dla tego.czy to juz sam mam sobie zrobic hehe:)
    .:Silencer:.
    Poziom 11  
    hmm. ... wszystko na LPT ... ja juz mam tyle urzadzen na LPT ze niewiem gdzie to podlaczac, moze ktos ma schemaciki jakis przejsciowek na inne porty
    beatom
    Poziom 33  
    a moze by tak mozliwosc zmiany portu na lpt2...
    elektronik321
    Poziom 22  
    mozna zmienic tylko w programie obsługującym trzeba mienic z lpt1 na lpt2
    MdpunG
    Poziom 11  
    Pomysł mi się podoba, tylko napisz konkretnie pod co to jest.
    pozdr
    pover
    Poziom 11  
    jakis hardware by sie przydal
    lusio2
    Poziom 12  
    no właśnie a jak ja mam sobie do LPT podłączyć do czegos - jakiś schemat czy coś??
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
    vcd_a
    Poziom 18  
    No, programik spoko tylko jakis schemacik by sie przydał. Ludzie róbcie coś na com czy usb bo ja mam juz LPT, zajete
    Pozdrawiam vcd_a
    lechu_999
    Poziom 11  
    ryski napisał:
    Czy pod LPT da sie podlaczyc tylko 8 urzadzen??

a sam jestem ciekaw
    olekewaagata
    Poziom 25  
    A może tak. Dane d0-d7 portu lpt do zatrzasku 74hct573 a
    STR,ALF,INI,DSL (pin1,14,16,17) użyć do zatrzśnięcia danych w zarzasku.
    Napisałem te cztery linie bo można je indywidualnie sterować.
    Mając do dyspozycji w/w linie pożemy sterować czterema zatrzaskami
    to jest port lpt rozszerzyć do 32 lini a jednocześnie odseparować
    od urządzeń zewnętrznych.
    Psemysuaf
    Poziom 12  
    Piotr-z na com tez jest cos takiego. Opisane w ktoryms tam CHIPie + programy :) .Autor byl nawet tak mily ze przerobil swoj program wedlug mojego zyczenia ;). ogolnie fajny bajer :P szczegolnie jak sie domofon podlaczy :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Żaba...
    Poziom 11  
    Ale jak podłaczyć jakieś urzadzonko do tych pinów? W jaki sposób to zrobić? Pomóżcie bo jestem zielony z tego :) HELP!!!
    Ryski
    Poziom 20  
    Żaba.. Najlepiej jak kupisz sobie Transoptor podlacz go do pinu i do masy a drugi koniec do zasilania i np. przekaznika (link nieważny)tu masz schemat podlaczenia odrazu na wyj. 220V tylko ja zrobilem bez 220V po drugiej stronie tylko zrobilem na transoptorze i on zalacza 12V i przekaznik dopiero 220V
    cryptic
    Poziom 12  
    Witam , wszystko gra , tylko jak sie tym steruje z kompa? trzeba jakiś program?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Ryski
    Poziom 20  
    Psemysuaf napisał:
    Piotr-z na com tez jest cos takiego. Opisane w ktoryms tam CHIPie + programy :) .Autor byl nawet tak mily ze przerobil swoj program wedlug mojego zyczenia ;). ogolnie fajny bajer :P szczegolnie jak sie domofon podlaczy :D

Czy mógł byś podać w którym Chipie opisane jest w.w urzadzonko:D
    Rocky24
    Poziom 19  
    ja problem portow rozwiazalem w sposob bardzo latwy. Kupilem karte pci na ktorej są dwa portu lpt :))
    michalgorny

Poziom 17  
    dziarskie... tylko na coma to chyba bylby problem ze zrobieniem sterowania dla 8 urzadzen...tak mi sie wydaje. TAK TRZYMACi niech sie nam wlacza wszytko cos sie ma wlaczc:-))
    p4v3u
    Poziom 27  
    a da sie pod to podlacyzc lampz na 220v? a na 12v??
    Maverick24
    Poziom 2  
    Szukajcie a znajdziecie, ja znalazlem bez problemu program pod 9x/XP/2k ktory w bardzo rozbudowany steruje LPT!! Osobiscie jeszcze go nie wykorzystywalem!
    fantom
    Poziom 31  
    Rocky24 napisał:
    nielubie się powtarzac ale chyba bede musial czy mozna cos z robic by niebylo to na lpt tylko na usb ??:) musi byc jakis sposob !!

Jasne ze da sie zrobic na USB ale do tego jest potrzebny zewnetrzny mikrokontroler.A co potrzebujesz sterowac z tego USB ?
    Rocky24
    Poziom 19  
    niech nawet bedzie na 2 urzadzonka przez usb (lampy 300 watt stroboskopowe)
    fantom
    Poziom 31  
    Kwestia to tylko dobor procka ktory chcesz wykorzystac,sofcik jakos tam moge napisac ale niestety obecnie jestem zawalony robota wiec nie mam pojecia na kiedy.