Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie działają kierunki i awaryjne toyota avensis

02 Gru 2007 18:47 7085 5
  • Poziom 12  
    Witam w mojej Toyocie avensis przestały nagle działać kierunki i awaryjne sprawdzałem wszystkie bezpieczniki z naciskiem na ten odpowiedzialny za awaryjne (nr 15 w przedziale silnikowym) nawet go podmieniałem .Myślę że to przekaźnik tylko gdzie on jest i jak go sprawdzić?
    Toyota Avensis D4D z 2000 roku.
  • Poziom 22  
    Sprawdz jeszcze przed wszystkim włącznik awaryjnych - akurat w Toyocie nie zdarza sie zeby wtyczka się wypięła ale moze jakis brak styku - uszkodzenie włacznika awaryjnych powoduje brak kierunkwoskazów. A przerywacz o ile mnie pamięć nie myli jest w okolicy konsoli środkowej pod deską (trzeba wyciagnąć ten panel z radiem ....) - ale to musiałby jeszcze ktoś potwierdzic
  • Poziom 12  
    Też myślę że w tym wypadku to może być włącznik świateł awaryjnych ale jak do niego się dobrać i jak go wymontować?
  • Poziom 12  
    Juz zrobione walnął niestety przekażnik kierunkowskazów koszt 250 pln + robota 150 w aso.
  • Poziom 22  
    Przekażnik - masz na myśli "przerywacz"?
    Przypatrzyłeś gdzie on jest?

Zabrałeś ten stary/uszkodzony?
  • Poziom 12  
    Tak przekaźnik się na początku spalił a później przerywacz.
    Przekaźnik jest w przedziale silnikowym w skrzynce nad bezpiecznikami a przerywacz w kabinie i jest umiejscowiony po lewej stronie kierownicy od wewnątrz pomiędzy widocznym przyciskiem sterowania lusterkami a ustawianiem wysokości świateł mijania tylko go nie widać ale jest pośrodku pomiędzy dwoma wyżej wymienionymi przełącznikami ale od wewnątrz.