Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook M5E X-kontrolka ta co jest nad termostatem świeci mi tak przy przekrę

02 Gru 2007 21:39 8145 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Kupiłem miesiąc temu piekarnik mastercook M5E X, a że miałem remont kuchni to dopiero go podłączyłem i co sie okazało kontrolka ta co jest nad termostatem świeci mi tak delikatnie przy przekręconym pokrętle na zero i wyłączonym piekarniku
    Mastercook M5E X-kontrolka ta co jest nad termostatem świeci mi tak przy przekrę
    po włączeniu piekarnika gaśnie a jak przekręcam pokrętłem na jakąś temperaturę to zaświeca się juz jasnym światełkiem i czyli piekarnik grzeje ale czemu sie jarzy na wyłączonym sądze że jest jakieś zwarcie sprawdzałem miernikiem i na stykach żarówki przy przekręconym pokrętłem na zero jest 70V
    Piekarnik mam na gwarancji więc pewnie go zareklamuje tylko że chwilowo nie mam czasu z nim jeździć a pytam bo może ktoś wie czemu tak jest może ten termostat jest wszystkiemu winien albo złe podłączenie.
  • Specjalista AGD
    a zerowanie jest podłączone ??
  • Poziom 10  
    tzn chodzi o uziemienie?? bo nie rozumiem
  • Specjalista AGD
    eeban napisał:
    a zerowanie jest podłączone ??

i kto ten piekarnik podłączał ?
  • Poziom 10  
    sam sobie podłączyłem poprostu dokupiłem wtyke z uziemieniem podłączyłem do przewodu i wpiąłem w gniazdko ktore mam specjalnie pod piekarnik osobna instalacja z uziemieniem
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    witam sprawdź dokładnie gniazdko wtyczkę podłączenie
    sprawdź prawidłowość uziemienia jeżeli wszystko jest oki i dalej ta sytuacja występuje możesz zamienić miejsce podłączenia przewodu " fazowego" z neutralnym (po prostu zamień je miejscami NIE POMYL Z OCHRONNYM)
    to spowoduje podanie fazy na wyłącznik a jak będzie z drugiej strony to zasilane jest całe urządzenie a odcinany jest przewód neutralny

sytuacja ta wskazuje na słabe zerowanie lub uziemienie tego urządzenia (tej lini zasilania ) zaprosić elektryka niech sprawdzi wszystko
    lub coś jest nie tak na innej części instalacji
    pozdro drops
  • Poziom 10  
    dzięki" Drops26" pomogła zamiana miejsa podłączenia przewodu fazowego z neutralnym poprostu zamieniłem je miejscami przy wtyce i juz nie świeci jeszcze raz dzięki za pomoc