Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Dobry i najmniejszy mikser.

heavy 02 Gru 2007 22:24 1923 14
  • Dobry i najmniejszy mikser.

Poziom 14  

Witam. Potrzebuję małego miksera aby wzmocnić sygnał z gitarowego multiefektu i wysłać go na końcówkę mocy.

Na tą chwilę wpinam się w mikser Behringer'a UB 1832FX, ale potrzebuję swój własny mały mikserek.

Wstępnie wybrałem mikser Behringer'a Xenyx 802 - ale słyszałem, że mniejsze miksery tej firmy szumią itd. itp. Sygnał jaki daje jego większy i starszy brat czyli UB1832FX jest jak dla mnie zadowalający (szumy pojawiają się, ale przy dodaniu sporej ilości efektu przestrzennego).

Bardzo proszę o Wasze opinie na temat Xenyx 802.

A może polecicie mi mikserek innej firmy.

Dzięki
    heavy

0 14
    Poziom 24  

Ja bym nie brał żadnych małych behringerów ani podobnych bo to jest szmelc.Jesli potrzeba Ci tylko wzmocnić sygnał z gitary to zapytam tak.Znasz się coś na elektronice?Bo ja polecałbym zrobić jakiś przedwzmacniacz.I założe się ze wyjdzie taniej i lepiej.

0
    Poziom 14  

Marcin Grabarz napisał:
    Ja bym nie brał żadnych małych behringerów ani podobnych bo to jest szmelc.Jesli potrzeba Ci tylko wzmocnić sygnał z gitary to zapytam tak.Znasz się coś na elektronice?Bo ja polecałbym zrobić jakiś przedwzmacniacz.I założe się ze wyjdzie taniej i lepiej.

Niestety nie znam się na elektronice, dlatego w grę wchodzi tylko gotowe rozwiązanie.
    O Behringer'ach krążą różne opinie. Twoją już znam, ale napisz mi jeszcze proszę czy próbowałeś dokładnie xenyx802 czy inny model z innej serii i co najbardziej Ci nie odpowiadało (czy to co jest na wyjściu, czy to jak reaguje eq).
    Oprócz wzmocnienia sygnału zaletą takiego miksera jest wyjście stereofoniczne i equalizer.
    Dzięki
    heavy

0
    Poziom 11  

ale dlaczego chcesz akurat mixer? na allegro jest tyle roznego rodzaju przedwzmacniaczy ze glowa boli, poszukaj czegos

0
    Poziom 14  

marcinburzig napisał:
    ale dlaczego chcesz akurat mixer? na allegro jest tyle roznego rodzaju przedwzmacniaczy ze glowa boli, poszukaj czegos

Możesz coś polecić w cenie ok 300zł.

heavy

0
    Poziom 24  

Witam!
    Ja używam XENYX-a 802 na dyskotekach i jestem bardzo zadowolny na codzień gra w domu i jakość dźwięku jest bardzo dobra, na koncercie jeszcze nie grał bo najbliższy koncert mam 26 grudnia. Soundcraft to nie jest ale za tą cenę polecam.
    Pozdrawiam!

0
    Poziom 36  

czy będziesz miał własną końcówkę mocy? W sensie że tylko ty się pod nią podpinasz?

To faktycznie najlepiej byłoby wykonać prosty przedwzmacniacz (bo sprawę brzmienia załatwia multiefekt)... gdyż koszty jego budowy wyniosłyby 20-30 zł..

Z innych rzeczy znalazłem coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item278261900_art_tube_mp_przedwzmacniacz_lampowy_malko.html

niestety nie mogę się wypowiedzieć o jakości, nie miałem z tym do czynienia.

0
    Poziom 14  

SzokalML napisał:
    czy będziesz miał własną końcówkę mocy? W sensie że tylko ty się pod nią podpinasz?

To faktycznie najlepiej byłoby wykonać prosty przedwzmacniacz (bo sprawę brzmienia załatwia multiefekt)... gdyż koszty jego budowy wyniosłyby 20-30 zł..

Z innych rzeczy znalazłem coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item278261900_art_tube_mp_przedwzmacniacz_lampowy_malko.html

niestety nie mogę się wypowiedzieć o jakości, nie miałem z tym do czynienia.

Też już oglądałem ten preamp.
    Wyższość małego miksera nad tym preampem polega na tym (w przypadku mojego multiefektu), że:
    1. Ma wyjścia stereo - można podpiąć dwie kolumny i fajnie wykorzystać efekty przestrzenne z multiefektu.
    2. Mikser ma equalizer - co jest bardzo przydatne w przypadku gdy brzmienie uzyskuje się na multiefekcie, ponieważ można globalnie skorygować dane pasma.

Przyznam się, że początkowo myślałem iż wystarczy multiefekt i końcówka mocy (tak grałem do tej pory). Jednak teraz zmieniłem końcówkę mocy a końcówka końcówce nierówna i dla tej nowej sygnał z efektu jest zbyt słaby.

heavy

0
    Poziom 31  

Z czułością końcówek bywa różnie. A twoja końcówka + kolumny służy ci tylko do prób czy to część nagłośnienia kapeli ?

0
    Poziom 14  

William Bonawentura napisał:
    Z czułością końcówek bywa różnie. A twoja końcówka + kolumny służy ci tylko do prób czy to część nagłośnienia kapeli ?

Kolumnę mam na tą chwilę jedną niestety. Ale jest to kolumna typowo gitarowa tak jak i końcówka mocy (czyli zestaw nagłaśnia w kapeli tylko gitarę).

heavy

0
    Poziom 31  

No to IMHO coś jest nie tak w całej sytuacji. Końcówka gitarowa ma z założenia czułość 100mV i i jakąś korekcję dla grania czystego z samą gitarą. Co to za końcówka ?

0
    Poziom 14  

No to IMHO coś jest nie tak w całej sytuacji. Końcówka gitarowa ma z założenia czułość 100mV i i jakąś korekcję dla grania czystego z samą gitarą. Co to za końcówka ?

Jest to Rocktron Velocity 100
    Można jej młodszą siostrę znaleźć na stronie www.rocktron.com

Wyciąg ze specyfikacji:
    Input Impedance: 10Kohms
    Maximum Input: +20dBu
    Maximum Gain: 26dB
    Dynamic Range: over 100dB
    Frequency Response: ±1dB, 20Hz - 20KHz
    Output Power: 55 watts @ 4ohms, 40 watts @ 8ohms, 28 watts @ 16ohms
    Power Consumption: 402 watts, 3.5A @ 115VAC CE Approved.

heavy

0
    Poziom 31  

Czyli ma czułość 1V. Stronka nie chodzi, ale jest to faktycznie wzmacniacz typowo "gitarowy" ? Chcesz kupić "najmniejszy" mikser. IMHO ważne aby ci wszedł z efektem do jakiejś małej walizki. Najmniejsze miksery mają zazwyczaj tylko dwupunktową korekcję, więc np. Behringer 802 to takie minimum dla ciebie.

0
    Poziom 14  

Czyli ma czułość 1V. Stronka nie chodzi, ale jest to faktycznie wzmacniacz typowo "gitarowy" ? Chcesz kupić "najmniejszy" mikser. IMHO ważne aby ci wszedł z efektem do jakiejś małej walizki. Najmniejsze miksery mają zazwyczaj tylko dwupunktową korekcję, więc np. Behringer 802 to takie minimum dla ciebie.

Tak jest to typowo gitarowy wzmacniacz. Tu jest trochę więcej fotek (jest też pokazany panel tylny)
    http://www.musiciansfriend.com/product/Rocktron-Velocity-100-Power-Amp-?sku=480118

Ogólnie efekty na którym robię brzmienie ma swój eq - ale bardzo wygodne jest mieć jeszcze eq, którym można poprawić całość. 802 ma 3 punktowy eq.

To jak - czułość 1V to może być za mało na sygnał z multiefektu ?

heavy

0
    Poziom 31  

heavy napisał:
    Ogólnie efekty na którym robię brzmienie ma swój eq - ale bardzo wygodne jest mieć jeszcze eq, którym można poprawić całość. 802 ma 3 punktowy eq.

To jak - czułość 1V to może być za mało na sygnał z multiefektu ?

heavy

Generalnie efekty pracują na "gitarowym" sygnale 100mV. Ta końcówka wymaga 1V bo w założeniu kupujesz ją z oddzielnym preampem. Mikser Behringera jest jak Fiat - jak cię nie stać na nic lepszego to kupujesz i jeździsz.

0