Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 72MT60Tx 29 cali, problem z programowaniem

02 Dec 2007 22:25 3077 4
  • Level 10  
    Witam pięknie

Mam dziwaczny problem z powyższym telewizorem.

Za Chiny ludowe nie potrafię w nim właściwie ustawić programów. Na dzień dobry wszystkie programy były, tylko strasznie pomieszane więc stwierdziłem że zrobię automatyczne strojenie i sobie posortuje po swojemu programy. Więc jak radzi instrukcja przytrzymałem przycisk P.- włączając zasilanie.

Telewizor rzeczywiście się zresetował i po wybraniu języka zaczął wyszukiwać programy. Tyle że zawsze ustawia sobie Pal/Secam BG i niestety nie ma dźwięku(szumy) . Jak ręcznie stroje telewizor to nie wiedzieć czemu wszystko gra tylko na Secam DKK. Tylko znowu jest inny problem bo nie można na nim znaleźć wszystkich programów. Telewizja to aster. Nie jestem w stanie znaleźć TNV24 według aster s11 247,25 MHz , TV4 s8 167,25MHz, TNV7 s12 225,25MHz. Mam już go dość chyba z 10 razy przeszukiwałem całe pasmo na Sekam DKK i za nic nie mogę zlokalizować tych programów podczas gdy na paśmie Pal/Secam BG znajduje tylko że z szumami zamiast dźwięku. Dodam że na starym wysłużonym telewizorku Sanyo z ręcznym strojeniem paskiem znajduje wszystkie programy z działającym dźwiękiem. Czy on jest uszkodzony i trzeba go oddać do serwisu?

Przeszukałem forum i znalazłem taki wątek https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic144300.html ale nie ma tam mowy o braku w programach.

Poprzedni właściciel coś wspominał że kiedyś były z tym telewizorem podobne problemy. Tyle że oni wtedy zawieźli telewizor do serwisu i chyba go im tam jakoś zaprogramowali. Ale co z nim tam dokładnie robili to już niestety nie wiem.

Uprzejmie proszę o pomoc, telewizor dostała Babka mojej Narzeczonej i poprosiła mnie o zrobienie porządku z programami a ja część zgubiłem podczas gdy wcześniej one były tylko że pomieszane. Troszkę nie ładnie wyszło.

W instrukcji znalazłem dopiskę
    "Bez względu na system nadawania wizji(Pal lib Secam) dla foni 6,5 MHZ wybrać SECAM DKK"
    To dlamnie istotna informacja?

Dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam,

Robert
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Jeżeli w menu masz możliwośc wyboru SECAM to trzeba to zrobić.
  • Level 10  
    I tak też właśnie robię, tylko wtedy nie można zestroić niektórych programów tak jak napisałem powyżej. Jakby na secam była węższa skala.
    Jakiś pomysł dla czego tak się dzieję?
  • Moderator
    Jesteś pewien, że chodzi o programy będące poza zakresem? Może trzeba użyć dostrojenia (fine tuning)?
    Kanały kablowe na pewno w tym systemie odbiera.
  • Level 10  
    Strzał w dziesiątkę :) Dziękuję pięknie.

Nie wiedzieć czemu 10 pierwszych programów na paśmie kablowym trzeba szukać dodatkowo właśnie za pomocą fine tuning.
    Podczas gdy cała reszta znajduje się dokładnie tak jak trzeba w pozycji środkowej paska czyli tak jak się on domyślnie ustawia.

Pozdrawiam,
    Robert

Miło było pomóc. Wyręczam w zamknięciu tematu (kłódka u dołu). [Mirek Z.]